Spis firm
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
 

RUTRONIK
 

Infineon Technologies AG
 

TTI, Inc.
 

ANRITSU
 

Power Integrations
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza
HF41F
 
Subminiaturowe przekaźniki mocy serii HF

Apacer wprowadza nowe technologie do SSD

Apacer wprowadza nowe technologie do SSD

Nowe dyski SSD wyprodukowane przez Apacer posiadają wysoką integralność, charakteryzują się długim okresem użytkowania, bezpieczeństwem i „przeżywalnością” danych. W jaki sposób osiągnięto ten cel?

Integralność danych Data Raid

DataRAID to algorytm oprogramowania sprzętowego zapewniający integralność danych poprzez utworzenie parzystości w celu sprawdzania kompletności i poprawności danych w pamięci flash, opracowany specjalnie dla pamięci 3D NAND flash. Jeżeli oprogramowanie sprzętowe nie jest w stanie naprawić danych za pomocą ECC (kodu korekty błędów), algorytm RAID użyje parzystości i naprawi uszkodzone dane.

Ochrona danych end-to-end

Funkcja zapewniająca ochronę przed błędami podczas przenoszenia danych z komputera na chipa z pamięcią flash i odwrotnie.

Zapisywanie

? kiedy dane przenoszone są z komputera na dysk SSD cache oprogramowanie sprzętowe oblicza parzystość CRC i dodaje ją do danych.
? parzystość CRC sprawdzana jest, kiedy dane z parzystością CRC przenoszone są z pamięci cache do bufora sektorowego.
? oprogramowanie sprzętowe oblicza następnie kody korekcji błędów BCH (LDPC) dla danych i zapisuje je w pamięci flash wraz z danymi i parzystością CRC.

Odczyt

Kiedy dane są odczytywane z NAND proces realizowany jest w odwrotnej kolejności:
? oprogramowanie sprzętowe odczytuje dane z dołączonymi kodami korekcji błędów BCH (LDPC), sprawdza dane i w razie potrzeby naprawia błędy,
? następnie oprogramowanie sprzętowe przenosi dane do pamięci SSD cache, oblicza parzystość CRC i porównuje ją z parzystością przechowywaną z danymi.

Odświeżanie Smart Read

Odczytywanie

Aby odczytać statusu z jednej komórki na linii bitu, wszystkie pozostałe komórki muszą być włączony, tak, by przez wzmacniacz sensowania mógł popłynąć prąd proporcjonalny do ładunku przechowywanego w komórce. Wystarczy przyłożyć napięcie przechodzące do linii słów nieodczytanych komórek.

Podczas odczytywania, do GNG dołączane jest podłoże, tak jak w przypadku zapisywania. Napięcie przechodzące nie jest tak wysokie jak napięcie programowania, jednak wywołuje efekt „słabego programowania”, które może przesunąć napięcie progowe komórek, do których przyłączone jest napięcie przechodzące.

Odświeżanie Smart Read

Podczas każdej komendy, sprawdzanie bloku docelowego przebiega w dwóch etapach. Najpierw sprawdza, czy blok został oznaczony komunikatem „potrzeba odświeżenia”. Jeżeli blok został oznaczony, przed odczytaniem zostanie on odświeżony; oznacza to, że wszystkie zapisane stronice z tego bloku zostaną przekopiowane na wolne stronice w innych blokach, a następnie blok zostanie wyczyszczony. Jeżeli blok nie został oznaczony, kontroler sprawdza aktualną liczbę bitów błędów. Jeśli liczba ta jest większa od wartości progowej, blok zostanie oznaczony „potrzeba odświeżenia”, co oznacza, że podczas następnego odczytu zostanie on odświeżony. Oczywiście próg powinna stanowić wartość, przy której algorytm ECC jest w stanie poprawić błędy.

Długowieczność CoreAnalyzer2

Po dokonaniu wyboru konkretnego SSD klienci często mają trudności w zrozumieniu zachowania na polu, poza danymi podstawowymi takimi jak status SSD i pozostała pojemność. Nie mogą więc wykorzystać wszystkich możliwości SSD. Pierwszym krokiem jest ustalenie dysku SSD odpowiedniego dla konkretnego zastosowania oraz wybór odpowiedniego oprogramowania sprzętowego. Można to zrobić za pomocą programu Apacer CoreAnalyzer2. Program działa na poziomie firmware i monitoruje temperaturę, komendy SATA, losowe lub sekwencyjne zapisywanie/odczytywania, ustawienie partycji z fizycznymi sektorami 4KB, kwestię czy dane zapisywane/odczytywane są zawsze w wielokrotnościach 4KB (ustawienie 4K), liczbę cykli programowania/kasowania, liczbę awarii zasilania, czas jałowy i częstotliwość dostępu do dysku.

Klient może użyć Coreanalyzer2 podczas symulacji pracy lub testów polowych, jeśli symulacja nie jest możliwa. Po przeprowadzeniu testu możliwe jest pobranie pliku logów i wysłanie go do Apacer do przeanalizowania. Apacer analizuje i ocenia, czy dysk SSD nadaje się do tego konkretnego zastosowania albo poleca jeden lub kilka bardziej odpowiednich dysków SSD oraz modyfikacje oprogramowania sprzętowego, które mogą okazać się przydatne.

Mapowanie stronic

Mimo iż nie jest to najnowocześniejsza technologia, warto zauważyć, iż w dyskach SSD Apacera mapowanie stronic stosowane jest zamiast hybrydowego mapowania bloków.

W mapowaniu stronic tabela mapowania składa się z LPN (logicznego numeru stronicy) i PPN (fizycznego numeru stronicy). Po pojawieniu się żądania zapisu na stronicy logicznej tabela mapowania szuka stronicy fizycznej. Jeśli ta już zawiera dane, stronica jest unieważniana i dane zapisywane są na dostępnej wolnej stronicy. Po zapisaniu następuje aktualizacja tabeli w pamięci RAM i NAND flash.

Zaletą mapowania stronic jest zapisywanie danych na dowolnej wolnej stronicy w pamięci Flash, co zwiększa elastyczność. Losowe zapisywanie nie wymaga tworzenia wielu kopii stronic i kasowania bloków. Mapowanie stronic działa lepiej, kiedy jest ich dostępnych wystarczająco dużo. Trzeba więc odzyskać strony unieważnione, „śmieci”, aby stworzyć miejsce na nowe dane. Oprogramowanie sprzętowe wykorzystuje skuteczną technikę „wywozu śmieci”.

Mapowanie stronic wymaga dużej ilości pamięci RAM i flash. W przeszłości stanowiło to problem, szczególnie jeżeli chodzi o systemy wbudowane, w przypadku których koszt ma duże znaczenie. Teraz koszty pamięci RAM i flash spadły tak bardzo, iż technologia mapowania stronic stosowana jest nawet w niektórych kartach pamięci mikroSD.

Rezerwowe bloki pamięci

W celu zmniejszenia amplifikacji i zwiększenia trwałości, niektóre dyski SSD wyprodukowane przez Apacer obsługują rezerwowe bloki pamięci. Za pomocą tej technologii 7% lub więcej przestrzeni na dysku zarezerwowane jest dla oprogramowania sprzętowego w celu „wywozu śmieci” i wymiany nowych uszkodzonych bloków. Zarezerwowane miejsce nie jest dostępne dla użytkowników, tylko dla oprogramowania sprzętowego.

Bezpieczeństwo TCG Opal 2.0

Opal opracowany przez Trusted Computing Group (TCG) to zbiór specyfikacji bezpieczeństwa stosowany do szyfrowania sprzętowego urządzeń pamięciowych. Innymi słowy, jest to specyfikacja dla dysków samoszyfrujących (SED), która gwarantuje, iż wszystkie dane na dysku są zawsze zaszyfrowane bez stosowania innych rozwiązań szyfrujących.

Grupa robocza Trusted Computing Group opracowała podsystem klasy Opal Security Subsystem Class (SSC), zwany także „Opal SSC” lub w skrócie „Opal” jako protokół zarządzania urządzeniami pamięciowymi. Klasa określa specyfikacje dotyczące zarządzania plikami i poziomy zgody na przechowywanie/pobieranie plików w celu ochrony danych użytkownika. Urządzenia zgodne ze specyfikacją nazywane są czasami urządzeniami TCG Opal.

Szyfrowanie AES 256-bitowe to popularny sposób na zabezpieczenie dysków: jest niezwykle odporne na brutalne ataki. Szyfrowanie odbywa się w samym dysku SSD za pomocą sprzętu opracowanego specjalnie w tym celu, szybszego niż rozwiązania oparte na oprogramowaniu.

AES 256, natychmiastowa zmiana klucza

Dyski SSD obsługujące szyfrowanie sprzętowe oferują także inny sposób bezpiecznego kasowania – natychmiastową zmianę klucza (Instant Keychange). Po wydaniu komendy generowany jest nowy klucz, który zastępuje stary klucz w pamięci flash – cały proces zajmuje mniej niż sekundę. Kiedy komputer próbuje uzyskać dostęp do danych nowych klucz nie pasuje do starego, dlatego dane będą niedostępne z powodu braku uwierzytelnienia AES. Tak naprawdę dane nie są kasowane (przepisane do 0 lub 1), lecz są nieczytelne i tym samym zabezpieczone.

Przeżywalność

Thermal Throttling (zabezpieczenie procesora zapobiegające przegrzaniu się)

Na początku SSD umożliwia zapis z pełną prędkością. Kiedy temperatura osiągnie wartość progową A, prędkość zapisu spada, dzięki czemu dysk sukcesywnie chłodzi się. Po osiągnieciu temperatury B (B <A) SSD stopniowo umożliwia szybszy zapis.

W celu osiągnięcia maksymalnej wydajności należy unikać thermal throttlingu. Jest to możliwe przy zachowaniu dobrego przepływu ciepła do obudowy montażowej lub rozpraszacza ciepła. Szczególnie istotne jest to w przypadku dysków M.2 SSD, ponieważ posiadają one małą powierzchnię do rozpraszania ciepła.

Więcej informacji o tych technologiach można uzyskać tutaj.

Technologie dostępne w poszczególnych seriach

Zestawienie technologii dostępnych w poszczególnych seriach SSD przedstawiono w załączonej tabeli.


Dostępność SSD

W załączonej broszurze znajduje się zestawienie dysków SSD, kart pamięci i pendrive’ów Apacers – jest to prawie cała oferta firmy. Produkty, które nie zostały wymienione w broszurze można obejrzeć na stronach internetowych firmy Apacer i SOS Electronic.

Skorzystaj z okazji i zamów próbki do przetestowania – ich cena została obniżona. Informacje o dostępnych produktach znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Aby uzyskać więcej informacji o produktach Apacer skontaktuj się z nami i wyślij wiadomość na adres apacer@soselectronic.com.

2019102104 / 30.10.2019 / Komponenty elektroniczne / SOS electronic s.r.o. /

Król wśród modułów LTE kat. 4 
Król wśród modułów LTE kat. 4
Nowy Quectel EG25-G to moduł LTE kat. 4. Został on specjalnie zoptymalizowany dla zastosowań M2M i IoT. Jest globalnie kompatybilny z siecią 4G i dzięki zastosowaniu technologii 3GPP Rel. 11 LTE zapewnia prędkość transmisji 150 Mbps przy pobieraniu i 50 Mbps przy przesyłaniu danych. Moduł EG25-G jest dostępny na zamówienie.
.....
Zweryfikowane i ulepszone czujniki do pomiaru różnicy ciśnień
Czujniki serii SDP800 firmy SENSIRION to niezawodne rozwiązanie do precyzyjnego pomiaru przepływu powietrza w najbardziej wymagających, ale czułych na koszty, aplikacjach dla ogrzewania, systemów wentylacji i klimatyzacji (HVAC) takich jak kontrola przepływu w systemach wentylacyjnych (VAV), kontrola kotłów, wietrzenie z rekuperacją i monitoring filtrów.
.....
Zweryfikowane i ulepszone czujniki do pomiaru różnicy ciśnień
Wsparcie techniczne dla Twojej firmy w ramach naszej „Podróży z Narzędziami”
Wsparcie techniczne dla Twojej firmy w ramach naszej „Podróży z Narzędziami”
Przez ostatnie kilka tygodni podróżowaliśmy po świecie, odwiedzając naszych klientów w ich siedzibach. Uważamy, iż nawet w erze cyfrowej warto jest przyjrzeć się produktom na żywo i omówić ich funkcje z przedstawicielem. Nieocenione jest także natychmiastowe doradztwo techniczne.
.....
7 Kolorów listew zaciskowych
Zielony, szary, czarny, niebieski, czerwony, żółty i pomarańczowy - dzięki kolorowym listwom zaciskowym Euroclamp, możliwość nieprawidłowego podłączenia przewodów jest ograniczona do minimum.
.....
7 Kolorów listew zaciskowych
Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Nasz nowy dostawca USR IoT, to ekspert w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na produktach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem szeregowych sieci danych i zastosowań M2M. Fakt posiadania systemu zarządzania jakością ISO9001 oraz ponad 20-lat doświadczenia w branży świadczą o wysokich kompetencjach naszego nowego dostawcy.
.....
Złączki przemysłowe o wytrzymałej konstrukcji – szersza gama kolorystyczna, korzystniejsza cena
Złączki serii CA posiadają wzmocnioną obudowę plastikową, dzięki czemu stanowią wysokiej jakości, wydajną alternatywę dla złączek w obudowie metalowej. Są niezawodne nawet w trudnych warunkach pracy przy wysokiej wilgotności i dużym zapyleniu. Poza tym są zawsze łatwe do podłączenia i instalacji. Praktyczna gama kolorystyczna ułatwia montaż i konserwację.
.....
Złączki przemysłowe o wytrzymałej konstrukcji – szersza gama kolorystyczna, korzystniejsza cena
Wypróbuj „PlusMinus” – idealny wkrętak do wyłączników automatycznych i zacisków
Wypróbuj „PlusMinus” – idealny wkrętak do wyłączników automatycznych i zacisków
Prezentujemy specjalny wkrętak, który nie jest ani płaski, ani krzyżowy, ale łączy najlepsze cechy ich obu – a to naprawdę duży PLUS.
.....
W jaki sposób działa filtr EMC?
Szwajcarska firma Schurter oferuje filtry EMC, dławiki sygnału współbieżnego oraz filtry ze zintegrowanym wlotem mocy, przełącznikiem i bezpiecznikiem. Typowy filtr EMC zawiera dławiki sygnału współbieżnego oraz kondensatory klasy X i Y. Ale jak to działa?
.....
W jaki sposób działa filtr EMC?
Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Dzięki czujnikom i modułom komunikacyjnym nowoczesne oprawy oświetleniowe LED będą również oprawami inteligentnymi. Kluczowym elementem takich opraw są złączki, takie jak seria LUMAWISE Endurance S. Można je znaleźć w naszej ofercie pod marką TE Connectivity, firmy będącej członkiem konsorcjum Zhaga Consortium – organizacji standaryzującej komponenty oświetlenia LED w miejscach publicznych.
.....
3 praktyczne zestawy multimetrów do rzetelnych pomiarów
Trzy bestsellerowe multimetry przemysłowe Fluke IMSK w trzech zestawach to znakomita okazja, aby zakupić najlepszy na świecie multimetr z multimetrem cęgowym i akcesoriami z 15-procentowym rabatem.
.....
3 praktyczne zestawy multimetrów do rzetelnych pomiarów
Pierwszy na świecie moduł obsługujący dwa tryby: GSM i NB2 
Pierwszy na świecie moduł obsługujący dwa tryby: GSM i NB2
Quectel Wireless Solutions, wiodący globalny dostawca modułów Internetu rzeczy (IoT), wprowadził na rynek swój pierwszy moduł obsługujący dwa tryby LTE Cat NB2 oraz GSM, oznaczony symbolem BC92. Urządzenie pozwala przełączać się pomiędzy sieciami GSM i NB-IoT oraz wykorzystywać zasięg oferowany przez obie technologie.
.....
Wielkie zalety za niewielkie pieniądze
WizFi360 to szybki, niedrogi i prosty moduł WiFi plug&play opracowany przez WIZnet dla różnych zastosowań IoT, urządzeń mobilnych oraz elektroniki zintegrowanej z odzieżą.
.....
Wielkie zalety za niewielkie pieniądze 
Kamery termowizyjne na podczerwień pokazują cztery razy więcej szczegółów niż wcześniejsze modele
Kamery termowizyjne na podczerwień pokazują cztery razy więcej szczegółów niż wcześniejsze modele
Nowe kamery na podczerwień TG267 i TG297 znacznie przyspieszają proces diagnostyki termowizyjnej. Funkcje takie jak rozdzielczość 160x120 px, połączony obraz MSX, nowy laser, większy wyświetlacz czy łatwy transfer danych na urządzenia mobilne są teraz dostępne w wyjątkowo korzystnej cenie.
.....
Moduł FIS5084 wykrywa wyciek HFC
Krótki opis działania modułu FIS wykorzystywanego do wykrywania wycieków czynnika chłodniczego, zestawienie cech oraz szczegóły techniczne niedostępne w oficjalnej karcie katalogowej.
.....
Moduł FIS5084 wykrywa wyciek HFC
Solidne obudowy o eleganckim designie
Solidne obudowy o eleganckim designie
Nowa seria Hammond 1557 to przemysłowe obudowy wodoszczelne z trzema opcjami montażu do różnych paneli obsługi lub jednostek monitorujących, oferujące zaskakująco wiele korzyści.
.....
3 atuty przetwornic prądu stałego serii TRI
Wzmocniony system izolacji, wysoka odporność na przenikanie zakłóceń składowej wspólnej napięcia (CMTI) oraz kompaktowa obudowa DIP-24. Posiadające najnowsze certyfikaty bezpieczeństwa informatycznego urządzenia serii TRI oferowane przez TRACOPOWER to doskonały wybór na potrzeby wymagających zastosowań w przemyśle, branży transportowej oraz w sektorze oprzyrządowania.
.....
3 atuty przetwornic prądu stałego serii TRI
Inteligentne gniazdo na dwie karty nano SIM
Inteligentne gniazdo na dwie karty nano SIM
Dwie karty SIM umożliwiają wybór operatora z lepszym zasięgiem, a także korzystanie z technologii 4G i LPWA. W porównaniu do produktów konkurencji, oferowany przez firmę Attend uchwyt serii 115S na 2 karty nano SIM zapewnia kilka sprawdzonych korzyści.
.....
Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Silne trio opracowanych przez Kontakt Chemie preparatów w sprayu umożliwiających zapewnienie wysokiej jakości i niezawodności styków, teraz w pakiecie objętym rabatem.
.....
Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Interesting video


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma tygodnia

Digi-Key Electronics
Spis firm


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA


FARNELL


ICP Deutschland GmbH


SEMTECH
Kalendarz
NEPCON Nagoya, Japan, 21.10.-23.10.2020
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
NEPCON Japan, Tokio, 20.1.-22.1.2021
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813