Spis firm
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
 

RUTRONIK
 

Infineon Technologies AG
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza

WODOODPORNE ZŁĄCZA SUPERSEAL - JAK JE POPRAWNIE ZACISKAĆ I ŁĄCZYĆ

WODOODPORNE ZŁĄCZA SUPERSEAL - JAK JE POPRAWNIE ZACISKAĆ I ŁĄCZYĆ

Złącza Superseal firmy TE Connectivity znane są powszechnie dzięki swojej wytrzymałości. Stosowane są szeroko w branży samochodowej (automotive), przemyśle ciężkim, rolnictwie oraz wszędzie tam, gdzie przewody mogą być narażone na działanie niesprzyjających warunków.

Sprawdź ofertę złączy Superseal od TE Connectivity

Złącza Superseal i dedykowane dla nich narzędzia

Projektując systemy w oparciu o złącza Superseal, warto jest poznać kilka najważniejszych cech, które je charakteryzują.

  • Złącza zgodne są z normami DIN 40050 oraz IEC 529.
  • Gniazda przeznaczone dla branży Automotive mogą być montowane na płytkach drukowanych PCB.
  • Temperatura pracy złączy wynosi od -40°C do +125°C.
  • Oferują klasę szczelności IPX9K.
  • Rezystancja izolacji złącza wynosi <100MΩ.
  • Izolacja nie ulega przebiciu przy napięciu 1000V AC lub 1600V DC. Testom poddawana jest izolacja między stykami oraz między stykiem a ziemią.
  • Osłony złączy wykonywane są z wytrzymałego tworzywa termoplastycznego, natomiast samo złącze wykonywane jest z poliestru.
  • Styki stosowane w złączach Superseal mogą być cynowane lub złocone.
  • Złącza posiadają zatrzaskowy system blokowania.

AMP-0-0282087-1    Złącze przewód-przewód; Superseal; AMP-0-0282087-1

Wszystkie te cechy sprawiają, że złącza Superseal stosowane są powszechnie w wielu gałęziach przemysłu i znalazły uznanie wielu specjalistów. Aby jednak sprawnie i wygodnie z nimi pracować, warto wyposażyć się w odpowiednią zaciskarkę oraz ściągaczkę izolacji.

Złącza Superseal

W katalogu TME możemy znaleźć bardzo wiele rodzajów złączy Superseal od TE Connectivity. Pierwszym z parametrów, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy ich wyborze powinna być liczba pinów. Zależnie od liczby przesyłanych sygnałów, powinniśmy wybrać złącze o odpowiedniej liczbie styków. Kolejnym kryterium wyboru złączy Superseal jest ich miejsce przeznaczenia. Wybierać możemy między gniazdami przeznaczonymi do montażu na płytkach drukowanych, wykorzystywanymi w branży automotive oraz gniazdami i wtykami typu przewód-przewód. Warto zwrócić uwagę także na standard, w jakim wykonane zostało złącze. Może to być Superseal 1.0 lub 1.5 – oznaczenie to określa rozmiar styku stosowany w danym złączu (kolejno 1mm i 1,5mm).

Styki i akcesoria do złączy Superseal

Poza samym złączem Superseal musimy też wyposażyć się w odpowiednie styki, wtyki oraz akcesoria. Styki dedykowane dla złączy Superseal mogą występować zarówno w wersji żeńskiej, jak i męskiej, w standardzie 1.0 lub 1.5. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na przekrój przewodu oraz jego średnicę zewnętrzną, ponieważ styki dedykowane są dla przewodów o konkretnych wymiarach.

We wszystkich swoich zastosowaniach złącza Superseal poddawane są wymagającym testom wytrzymałościowym – zarówno w przemyśle ciężkim, jak motoryzacji są one narażone na działanie wody, pyłów i innych zanieczyszczeń, a także na uszkodzenia mechaniczne. Warto zatem zwrócić uwagę na elementy takie jak odgiętki, piny uszczelniające oraz uszczelki żył, które możemy znaleźć w ofercie TME. Warto zauważyć, że również one dedykowane są do konkretnego rodzaju i rozmiaru złącza. Wykorzystując dedykowane odgiętki mamy możliwość uchronić złącze i sam przewód przed uszkodzeniem czy zerwaniem na wyjściu z obudowy. Z kolei stosowanie złączy Superseal w miejscach narażonych na działanie niepożądanych substancji takich jak olej czy smar wymusza zastosowanie odpowiednich uszczelniaczy, wśród których wymienić można piny uszczelniające i uszczelki żyły.

  AMP-493581-1     Odgiętka; Superseal; AMP-493581-1

Jak zaciskać i łączyć złącza Superseal?

Trwałość i sprawność złącza zależy w dużej mierze od staranności i poprawności jego zaciskania i łączenia. Warto w tym celu wykorzystywać dedykowane narzędzia do zaciskania złączy. Proces zaciskania i łączenia ze sobą złączy Superseal bardzo łatwo przeprowadzić przy pomocy zaciskarki 58583-1. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który krok po kroku prezentuje, jak szybko i sprawnie przygotować złącze do pracy:


ARDUINO PRO – NIEKONWENCJONALNA, ŁATWA DROGA DO SUKCESU APLIKACJI IOT
ARDUINO PRO – NIEKONWENCJONALNA, ŁATWA DROGA DO SUKCESU APLIKACJI IOT
.....
NIEZAWODNE I UNIWERSALNE SILNIKI EC OD OLMO MOTORS
Staramy się, by nasi klienci nie zapominali, że TME – oprócz ogromnego wyboru komponentów typowo elektronicznych - posiada w swoim katalogu satysfakcjonującą ofertę elementów mechanicznych, elektrycznych, jak również elektromechanicznych. Do tych ostatnich należą silniki do wentylatorów od znakomitego, włoskiego producenta OLMO MOTORS.
.....
NIEZAWODNE I UNIWERSALNE SILNIKI EC OD OLMO MOTORS
ZASILACZE LED Z INTERFEJSEM BLUETOOTH
ZASILACZE LED Z INTERFEJSEM BLUETOOTH
Dalece posunięta miniaturyzacja modułów do komunikacji bezprzewodowej przy jednoczesnym spadku ich ceny jest powodem, dla którego moduł do transmisji radiowej można znaleźć niemal wszędzie. Mimo tego wbudowanie go w zasilacz LED jest bardzo innowacyjne i daje niespotykaną wcześniej łatwość tworzenia systemów oświetlenia.
.....
KONDENSATORY KEMET SERII R52
Projektując dowolne urządzenie, niezależnie od jego późniejszego zastosowania, warto jest wyposażyć się w dobrej jakości kondensatory. To od nich w znaczniej mierze zależy bowiem żywotność urządzenia. Jedną z firm, której produkty cechują się najwyższą jakością wykonania jest Kemet. W ofercie tego producenta na szczególną uwagę zasługują kondensatory przeciwzakłóceniowe z serii R52.
.....
KONDENSATORY KEMET SERII R52
ZŁĄCZA SOLARLOK 2.0 DO INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH
ZŁĄCZA SOLARLOK 2.0 DO INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH
Złącza Solarlok 2.0 od TE Connectivity to beznarzędziowe rozwiązanie dla instalatorów z branży systemów fotowoltaicznych. Połączenie z przewodem odbywa się poprzez wsunięcie nieodizolowanej końcówki przewodu i zaciśnięcie obudowy szczypcami. Producent szacuje, że użycie rozwiązań Solarlok 2.0 pozwala zaoszczędzić nawet 80% czasu przeznaczanego na montaż złączy w instalacjach fotowoltaicznych.
.....
BEZNARZĘDZIOWE ZŁACZA RJ45 FIRMY HARTING
Firma Harting jest światowym liderem w produkcji złączy przemysłowych. Produkty te odznaczają się nowatorską, trwałą konstrukcją i precyzją wykonania. Stale poszerzamy ofertę artykułów Harting w katalogu TME – większość komponentów producenta dostępna jest bezpośrednio z naszych magazynów, co gwarantuje błyskawiczną wysyłkę.
.....
BEZNARZĘDZIOWE ZŁACZA RJ45 FIRMY HARTING
WODOODPORNE ZŁĄCZA SUPERSEAL - JAK JE POPRAWNIE ZACISKAĆ I ŁĄCZYĆ
WODOODPORNE ZŁĄCZA SUPERSEAL - JAK JE POPRAWNIE ZACISKAĆ I ŁĄCZYĆ
Złącza Superseal firmy TE Connectivity znane są powszechnie dzięki swojej wytrzymałości. Stosowane są szeroko w branży samochodowej (automotive), przemyśle ciężkim, rolnictwie oraz wszędzie tam, gdzie przewody mogą być narażone na działanie niesprzyjających warunków.
.....
Bezpieczniki samochodowe serii Smart Glow ATO
Firma Transfer Multisort Elektronik posiada w swojej ofercie szeroki asortyment produktów firmy LITTELFUSE, który znajduje zastosowanie w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Bezpieczniki samochodowe serii Smart Glow ATO, które dziś polecamy, wykorzystywane są na co dzień w przemyśle motoryzacyjnym.
.....
Bezpieczniki samochodowe serii Smart Glow ATO
Diody UV-C firmy Prolight Opto do zastosowań profesjonalnych
Diody UV-C firmy Prolight Opto do zastosowań profesjonalnych
Diody LED PB2D-1CLA-TC firmy Prolight Opto, to elementy należące do serii PB2D - jednowatowych diod Power LED UV. Oferowane są w niewielkich obudowach 3,5 x 3,5mm i emitują dalekie promieniowanie ultrafioletowe (UV-C) o mocy około 10,5mW.
.....
Miniaturowe przetwornice DC/DC 1W firmy Recom
ROE to seria przetwornic DC/DC o mocy wyjściowej 1W. Rodzina produktów pochodzi od firmy RECOM, cenionego producenta specjalizującego się w konwerterach.
.....
Miniaturowe przetwornice DC/DC 1W firmy Recom
Targi SMTconnect Digital z udziałem TME
Targi SMTconnect Digital z udziałem TME
W dobie wielu zmian zachodzących nie tylko w branży elektronicznej i przemysłowej, ale także w całych gospodarkach krajowych, utrzymanie dobrych kontaktów biznesowych oraz budowa nowych relacji z dostawcami i producentami staje się kluczową kwestią w rozwoju firmy. Dlatego też serdecznie zachęcamy do udziału w targach SMTconnect, których tegoroczna edycja odbędzie się w formie wirtualnej.
.....
Drivery tranzystorowe w konfiguracji wyjścia high & low side
Oferta firmy TME została rozszerzona o kolejny układ scalony IX2113 firmy IXYS. Jego zadaniem jest sterowanie bramką tranzystora typu MOSFET lub IGBT, gdzie ważna jest duża szybkość przełączania. Obwód wyjściowy to dwa niezależne kanały w stanie niskim i wysokim (high & low side). Oba o wydajności prądowej 2A.
.....
Drivery tranzystorowe w konfiguracji wyjścia high & low side
 Ręczne oscyloskopy Hantek serii DSO1000B
Ręczne oscyloskopy Hantek serii DSO1000B
DSO1000B to seria atrakcyjnych cenowo, dwukanałowych oscyloskopów ręcznych marki Hantek z wbudowanym akumulatorem i funkcją multimetru. Szerokość pasma, w zależności od modelu, wynosi 60MHz DSO1062B lub 200MHz DSO1202B. Duży, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 640x480 pikseli zapewnia wysoką czytelność wyników pomiarowych i łatwość obsługi. Próbkowanie oscyloskopu wynosi 1Gs/s, a długość rekordu pamięci to 1Mpts/ch.
.....
Maty ekranujące KEMET, odpowiedź na problemy z zakłóceniami
Samoprzylepne maty ekranujące KEMET zaprojektowano z myślą o eliminacji szumów oraz zakłóceń wysokiej częstotliwości. Doskonale nadają się do ograniczania zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) generowanych przez układ elektroniczny lub tłumienia częstotliwości radiowych (RFI). Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów, maty są cienkie oraz elastyczne, a ich temperatura pracy rozciąga się od -40°C do 105°C.
.....
Maty ekranujące KEMET, odpowiedź na problemy z zakłóceniami
Niskonapięciowy sterownik silnika krokowego
Niskonapięciowy sterownik silnika krokowego
W ofercie TME można znaleźć sterownik silnika krokowego firmy POLOLU, oparty o układ STSPIN220. Produkt ten występuje w dwóch wersjach - z wlutowanymi konektorami oraz bez. Moduł może współpracować z bipolarnymi silnikami krokowymi przy napięciu pracy od 1,8V do 10V oraz prądzie maksymalnym 1,1A na fazę (bez użycia radiatora). Sterownik oferuje rozdzielczość kroków od pełnego do 1/256. Wyboru dokonujemy przez odpowiednią konfigurację sygnałów na wejściach M0-M4.
.....
Elektromagnesy cylindryczne serii 51M-STA
Elektromagnesy cylindryczne serii 51M-STA zapewniają dużą siłę przy małym skoku trzpienia oraz charakteryzują się długą żywotnością i niezawodnością. Cała seria STA jest skonstruowana w oparciu o system niskiego tarcia pomiędzy trzpieniem, a obudową cewki, zapewniający 25 milionów bezawaryjnych aktywacji elektromagnesu. Ponadto elektromagnesy STA są odporne na wstrząsy i wibracje, więc mogą być stosowane w ekstremalnych warunkach otoczenia.
.....
Elektromagnesy cylindryczne serii 51M-STA
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
Jakość narzędzi izolowanych oraz precyzja ich produkcji mają istotny wpływ na bezpieczeństwo elektryków. Tylko zaufany producent zagwarantuje odpowiednie wykonanie akcesoriów, które spełnią wysokie wymagania osób zawodowo naprawiających instalacje i urządzenia elektryczne.
.....
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTIONS
W ofercie TME dostępne są miniaturowe moduły przeznaczone do monitorowania warunków środowiskowych firmy R&D SOFTWARE SOLUTIONS. Producent udostępnił je w kilku wariantach różniących się od siebie dostępną liczbą i rodzajem zamontowanych czujników.
.....
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTIONS
Interesting video


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma tygodnia

EBV
Spis firm


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA
Kalendarz
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813