Spis firm
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

Digi-Key Electronics
 

AERS

24.06.2024 0:07:21
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38

Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Silne trio opracowanych przez Kontakt Chemie preparatów w sprayu umożliwiających zapewnienie wysokiej jakości i niezawodności styków, teraz w pakiecie objętym rabatem.

Najczęstszą przyczyną wadliwego działania urządzeń jest kiepski stan lub awaria styków.

Być może zdążyłeś się już też przekonać, że nawet połączenie dwóch pozłacanych styków nie daje 100% gwarancji niezawodności w wymagającym środowisku przemysłowym. Typowym przykładem jest np. „awaria” konwencjonalnej, powlekanej złotem karty SIM w uchwycie wyposażonym w pozłacane styki.

Przezorni producenci, którzy automatycznie konserwują styki swoich urządzeń (różnego rodzaju łączówek, złączy itp.) na końcowym etapie produkcji w istotny sposób zwiększają niezawodność produktu. Oczywiście największy wpływ na bezawaryjność styków urządzenia będzie miało środowisko, w którym ono pracuje. Niemniej jednak konserwację styku przy użyciu preparatu w sprayu, np. Kontakt 61, pozwalającą oszczędzić czas i koszty, można generalnie zalecić jako kluczową czynność zapewniającą długoterminową sprawność.

Jeśli mowa jest o zwykłym utrzymaniu czy nawet naprawie, zawsze warto oczyścić i zabezpieczyć styki elektryczne. Dziś zazwyczaj wygrywają proste i szybkie w zastosowaniu rozwiązania, gdyż czas to pieniądz. Dlatego możliwość zastosowania sprayu 2-w-1 lub nawet 3-w-1 jest kusząca, ale poważni producenci nie zalecają takich preparatów jako idealnego rozwiązania. Dlaczego?

Styki eksploatowane od dłuższego czasu prawie zawsze są pokryte – bywa, że niewidzialną – warstewką tlenków i mikroskopijnych osadów pochodzących z otoczenia. Do dokładnego usunięcia tych warstw potrzebna jest zupełnie inna forma użytkowa środka, niż do późniejszej konserwacji i zabezpieczenia. Między innymi używa się usuwającej tlenki mieszanki o nieznacznie kwaśnym odczynie, a pozostałości po potraktowaniu takim środkiem powinny zostać wypłukane.

Od wielu lat Kontakt Chemie oferuje 3 produkty do niezawodnej konserwacji styków w trzech etapach. Są to KONTAKT 60, KONTAKT WL oraz KONTAKT 61. Te 3 produkty to żadna nowość. Przeciwnie, od dawna cieszą się ogromną popularnością w naszym asortymencie. Niezależnie od tego, czy znasz je już i regularnie stosujesz, czy też zamierzasz wypróbować je po raz pierwszy, teraz nadeszła właściwa na to pora dzięki naszej niepowtarzalnej promocji.

We współpracy z producentem przygotowaliśmy zestaw 3 produktów, KONTAKT 60+61+WL, w specjalnej cenie, w pakiecie pod nazwą KONTAKT TRIO.

KONTAKT 60 - oprócz substancji rozpuszczającej produkty korozji, spray zawiera również mieszankę rozpuszczalników usuwających pozostałości tłuszczu i żywic. W praktyce wystarczy kilka kropel środka na każdą parę styków. Jeśli dostęp do styków jest łatwy, można je ostrożnie wytrzeć, np. szmatką celulozową lub skórzaną bądź patyczkiem higienicznym. Jeśli taka obróbka mechaniczna nie jest możliwa, należy pozwolić preparatowi KONTAKT 60 na działanie przez ok. 10 do 15 minut.

KONTAKT WL - jest to niepozostawiający pozostałości środek czyszczący stworzony do wypłukiwania osadów po zastosowaniu KONTAKT 60. Zmywa produkty korozji, tłuszcze i zabrudzenia.

KONTAKT 61 - preparat w sprayu do czyszczenia, a w szczególności do konserwacji, przeznaczony do wszystkich rodzajów styków elektrycznych. Mieszanka rozpuszczalników zawarta w KONTAKT 61 rozpuszcza tłuste zabrudzenia, oleje i osady z żywic, tworzy smarujący, zapewniający dobry poślizg film, wypiera wilgoć i chroni przed korozją i pogorszeniem stanu styków. Środek ten można wykorzystywać również do czyszczenia styków, z wyjątkiem przypadków, w których są one skorodowane. W takiej sytuacji zalecamy zastosować KONTAKT 60.
KONTAKT 61 doskonale nadaje się do smarowania styków ślizgowych i wtykowych, gdyż zwiększa odporność powierzchni styków na ścieranie.

Niemniej jednak, w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów należy konserwować styki przy użyciu wszystkich 3 środków, w ramach 3 etapów:

1. Nałożyć na styk preparat Kontakt 60, który rozpuści tlenki oraz trudno usuwalne osady.

2. Spłukać rozpuszczony brud i produkty korozji przy pomocy preparatu KONTAKT WL.

3. Na koniec zastosować spray KONTAKT 61 w celu uzyskania filmu ochronnego zabezpieczającego na długi czas przed korozją i zużyciem mechanicznym.

Wszystkie 3 środki są bezpieczne dla ogromnej większości tworzyw sztucznych powszechnie stosowanych w elektronice.

Oferowane przez Kontakt Chemie preparaty w sprayu to numer jeden jeśli chodzi o dbałość o styki. Dlatego przedstawiamy ten specjalny zestaw trzech produktów o nazwie KONTAKT TRIO (KONTAKT 60+61+WL), dostępny po wyjątkowo konkurencyjnej cenie wyłącznie do wyczerpania zapasów.

A jeśli potrzebne jest skuteczne odkurzanie, polecamy Dust Off 67, teraz również dostępny z rabatem.

Dust-Off jest bezpieczny i niepalny, a także zapewnia silny przepływ (strumień) gazu. Jest to jeden z droższych środków, ale opakowanie wypełniono dużą ilością obojętnego gazu, w związku z czym praktyczna wydajność w realnych warunkach jest bardzo wysoka.

Jeśli jesteś zainteresowany którymkolwiek z produktów Kontakt Chemie lub potrzebujesz więcej informacji, wyślij wiadomość na info@soselectronic.sk – chętnie pomożemy.

2019120603 / 14.12.2019 / Narzędzia / SOS electronic s.r.o. /

Akumulatory litowo-polimerowe (LiPol) zaprojektowane z myślą o zastosowaniach przemysłowych
Akumulatory litowo-polimerowe 3,7 V firmy EEMB o niezwykle cienkiej konstrukcji, dużej pojemności, wydłużonej żywotności i niewielkiej wadze są idealne dla różnego rodzaju urządzeń mobilnych i nadają się do stosowania nawet w trudnych warunkach przemysłowych.

Połączenie wyjątkowego designu z nowoczesną technologią: FOXNEO
Standardowy produkt dyktuje nowe standardy w branży. Nowa gama produktów FOXNEO od firmy FRIWO całkowicie zmienia myślenie na temat designu zasilaczy.

Król wśród modułów LTE kat. 4
Nowy Quectel EG25-G to moduł LTE kat. 4. Został on specjalnie zoptymalizowany dla zastosowań M2M i IoT. Jest globalnie kompatybilny z siecią 4G i dzięki zastosowaniu technologii 3GPP Rel. 11 LTE zapewnia prędkość transmisji 150 Mbps przy pobieraniu i 50 Mbps przy przesyłaniu danych. Moduł EG25-G jest dostępny na zamówienie.

Zweryfikowane i ulepszone czujniki do pomiaru różnicy ciśnień
Czujniki serii SDP800 firmy SENSIRION to niezawodne rozwiązanie do precyzyjnego pomiaru przepływu powietrza w najbardziej wymagających, ale czułych na koszty, aplikacjach dla ogrzewania, systemów wentylacji i klimatyzacji (HVAC) takich jak kontrola przepływu w systemach wentylacyjnych (VAV), kontrola kotłów, wietrzenie z rekuperacją i monitoring filtrów.

Wsparcie techniczne dla Twojej firmy w ramach naszej „Podróży z Narzędziami”
Przez ostatnie kilka tygodni podróżowaliśmy po świecie, odwiedzając naszych klientów w ich siedzibach. Uważamy, iż nawet w erze cyfrowej warto jest przyjrzeć się produktom na żywo i omówić ich funkcje z przedstawicielem. Nieocenione jest także natychmiastowe doradztwo techniczne.

7 Kolorów listew zaciskowych
Zielony, szary, czarny, niebieski, czerwony, żółty i pomarańczowy - dzięki kolorowym listwom zaciskowym Euroclamp, możliwość nieprawidłowego podłączenia przewodów jest ograniczona do minimum.

Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Nasz nowy dostawca USR IoT, to ekspert w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na produktach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem szeregowych sieci danych i zastosowań M2M. Fakt posiadania systemu zarządzania jakością ISO9001 oraz ponad 20-lat doświadczenia w branży świadczą o wysokich kompetencjach naszego nowego dostawcy.

Złączki przemysłowe o wytrzymałej konstrukcji – szersza gama kolorystyczna, korzystniejsza cena
Złączki serii CA posiadają wzmocnioną obudowę plastikową, dzięki czemu stanowią wysokiej jakości, wydajną alternatywę dla złączek w obudowie metalowej. Są niezawodne nawet w trudnych warunkach pracy przy wysokiej wilgotności i dużym zapyleniu. Poza tym są zawsze łatwe do podłączenia i instalacji. Praktyczna gama kolorystyczna ułatwia montaż i konserwację.

Wypróbuj „PlusMinus” – idealny wkrętak do wyłączników automatycznych i zacisków
Prezentujemy specjalny wkrętak, który nie jest ani płaski, ani krzyżowy, ale łączy najlepsze cechy ich obu – a to naprawdę duży PLUS.

W jaki sposób działa filtr EMC?
Szwajcarska firma Schurter oferuje filtry EMC, dławiki sygnału współbieżnego oraz filtry ze zintegrowanym wlotem mocy, przełącznikiem i bezpiecznikiem. Typowy filtr EMC zawiera dławiki sygnału współbieżnego oraz kondensatory klasy X i Y. Ale jak to działa?

Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Dzięki czujnikom i modułom komunikacyjnym nowoczesne oprawy oświetleniowe LED będą również oprawami inteligentnymi. Kluczowym elementem takich opraw są złączki, takie jak seria LUMAWISE Endurance S. Można je znaleźć w naszej ofercie pod marką TE Connectivity, firmy będącej członkiem konsorcjum Zhaga Consortium – organizacji standaryzującej komponenty oświetlenia LED w miejscach publicznych.

3 praktyczne zestawy multimetrów do rzetelnych pomiarów
Trzy bestsellerowe multimetry przemysłowe Fluke IMSK w trzech zestawach to znakomita okazja, aby zakupić najlepszy na świecie multimetr z multimetrem cęgowym i akcesoriami z 15-procentowym rabatem.

Interesting video


GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3

Firma tygodnia

BALLUFF


Spis firm


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.Kalendarz
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813