Spis firm
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

Digi-Key Electronics
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER

23.02.2024 0:07:33
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38


Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Dzięki czujnikom i modułom komunikacyjnym nowoczesne oprawy oświetleniowe LED będą również oprawami inteligentnymi. Kluczowym elementem takich opraw są złączki, takie jak seria LUMAWISE Endurance S. Można je znaleźć w naszej ofercie pod marką TE Connectivity, firmy będącej członkiem konsorcjum Zhaga Consortium – organizacji standaryzującej komponenty oświetlenia LED w miejscach publicznych.

Powołane w 2010 r. konsorcjum Zhaga jest organizacją o zasięgu globalnym, która stawia sobie za cel standaryzację komponentów opraw oświetleniowych LED. Oprawa LED zawiera źródło światła oparte na technologii półprzewodnikowej. Tego rodzaju źródło (w tym również moduły LED i elementy oświetleniowe LED) z reguły składa się z jednej lub kilku diod LED połączonej z elektronicznym sterownikiem. Do pozostałych komponentów opraw oświetleniowych LED należą matryce LED, obsadki i elementy złączne.

W listopadzie 2019 konsorcjum Zhaga liczyło 150 członków zwyczajnych i stowarzyszonych. Członkami konsorcjum są producenci opraw LED, modułów LED, sterowników i elementów oświetleniowych, dostawcy materiałów i komponentów oraz laboratoria badawcze. Członkowie Zhaga współpracują ze sobą i chętnie dzielą się wiedzą. Konsorcjum jest zorientowane na rynek i działa w najlepszym interesie podmiotów należących do branży oświetleniowej.

Zhaga stworzyła zestaw specyfikacji zwanych Księgami, które definiują punkty styku pomiędzy komponentem a jego otoczeniem. Każda Księga definiuje jeden lub więcej komponentów oprawy oświetleniowej LED za pomocą mechanicznych, fotometrycznych, elektrycznych, cieplnych i sterowniczych punktów styku pomiędzy komponentem a jego otoczeniem.

Księga 1 jest wyjątkowa, ponieważ podano w niej ogólne informacje dotyczące wszystkich Ksiąg w serii. Ponadto, Księga 1 definiuje wymagania i testy zgodności mające zastosowanie w innych Księgach.

Aktualnie interesuje nas Księga 18, w której podane zostały specyfikacje dotyczące mechanicznych i elektrycznych punktów styku pomiędzy gniazdkiem rozbudowy a modułem rozbudowy, które są głównie stosowane w przypadku oświetlenia zewnętrznego. Treść niektórych z ostatnich Ksiąg dotyczy przede wszystkim punktów styku pomiędzy oprawami oświetlenia wewnętrznego a modułami wykrywania/komunikacji (Księga 20) lub programowania NFC (Księga 24).

Przegląd ksiąg od 1 do 18:

Jednym z ważnych i aktywnych członków konsorcjum Zhaga jest TE Connectivity, globalna firma technologiczna specjalizująca się w dołączalności i czujnikach. W styczniu 2019 r., DEKRA, międzynarodowa organizacja ekspercka, wydała pierwszą certyfikację według Księgi 18 Zhaga. Certyfikacja dotyczy wtyczki opracowanej przez TE Connectivity (TE).

Rozwiązania zgodne z Księgą 18 zapewniają funkcjonalności łączeniowe dla zewnętrznych opraw LED, stwarzając niezwykłe możliwości dla zastosowań IoT oraz inteligentnych miast.

W związku ze standaryzacją technologii LED i zwiększaniem zamienności komponentów, na rynku rośnie popyt na rozwiązania łączeniowe, których wartość dodaną stanowi możliwość wykorzystania w nowych zastosowaniach dla miast inteligentnych.

Złączka LUMAWISE Endurance S od TE zapewnia połączenie pomiędzy uliczną oprawą oświetleniową LED a czujnikiem lub modułem komunikacyjnym znajdującym się na zewnątrz, ułatwiając modernizację istniejących lub realizację nowych instalacji oświetlenia.

LUMAWISE Endurance S została opracowana w ścisłej współpracy z konsorcjum Zhaga oraz w zgodzie z wymaganiami Księgi 18 promującymi nowe sposoby projektowania i funkcjonalności systemów oświetlenia zewnętrznego. Certyfikacja firmy DEKRA nie tylko stwarza większe możliwości dla projektantów, montażystów i użytkowników, lecz także gwarantuje niezawodność uznanej normy międzynarodowej.

Coraz częstsze stosowanie opraw LED w oświetleniu zewnętrznym przekłada się na mniejsze zużycie energii, co może być istotne z punktu widzenia samorządów i spółek komunalnych. Nowoczesne oprawy oświetleniowe LED będą posiadać większą sprawność, będą łatwiejsze w konserwacji, a dzięki czujnikom i modułom komunikacyjnym będą w stanie zapewnić inteligentne usługi, takie jak monitorowanie ruchu i zanieczyszczenia powietrza czy wykrywanie wypadków.

Zdecydowaliśmy się włączyć podstawowy zakres komponentów LUMAWISE Endurance S do naszej oferty. Produkty te są teraz dostępne w naszym magazynie.

Ten system złączek jest dostępny w dwóch rozmiarach. Gniazdko pasuje zarówno do rozmiaru 40 mm, jak i 80 mm. Podstawka i kopułka są różne. Kopułki mogą być przezroczyste lub w kolorze przydymionej szarości; pod względem wysokości dzielą się na niskie (33,43 mm), średnie (43,43 mm) i wysokie (58,43 mm) dla rozmiaru 80 mm oraz na niskie (24,25 mm) i wysokie (39,25 mm) dla rozmiaru 40 mm. Wszelkie istotne informacje o produktach LUMAWISE Endurance S można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Jeśli interesują Cię inne produkty TE Connectivity albo chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje, skontaktuj się z nami pod adresem info@soselectronic.pl

Wideo

Introduction of the Zhaga Consortium and an explanation of the concept of interchangeability with examples from different Zhaga Books.

2020020902 / 13.02.2020 / Oświetlenie / SOS electronic s.r.o. /

Akumulatory litowo-polimerowe (LiPol) zaprojektowane z myślą o zastosowaniach przemysłowych
Akumulatory litowo-polimerowe 3,7 V firmy EEMB o niezwykle cienkiej konstrukcji, dużej pojemności, wydłużonej żywotności i niewielkiej wadze są idealne dla różnego rodzaju urządzeń mobilnych i nadają się do stosowania nawet w trudnych warunkach przemysłowych.

Połączenie wyjątkowego designu z nowoczesną technologią: FOXNEO
Standardowy produkt dyktuje nowe standardy w branży. Nowa gama produktów FOXNEO od firmy FRIWO całkowicie zmienia myślenie na temat designu zasilaczy.

Król wśród modułów LTE kat. 4
Nowy Quectel EG25-G to moduł LTE kat. 4. Został on specjalnie zoptymalizowany dla zastosowań M2M i IoT. Jest globalnie kompatybilny z siecią 4G i dzięki zastosowaniu technologii 3GPP Rel. 11 LTE zapewnia prędkość transmisji 150 Mbps przy pobieraniu i 50 Mbps przy przesyłaniu danych. Moduł EG25-G jest dostępny na zamówienie.

Zweryfikowane i ulepszone czujniki do pomiaru różnicy ciśnień
Czujniki serii SDP800 firmy SENSIRION to niezawodne rozwiązanie do precyzyjnego pomiaru przepływu powietrza w najbardziej wymagających, ale czułych na koszty, aplikacjach dla ogrzewania, systemów wentylacji i klimatyzacji (HVAC) takich jak kontrola przepływu w systemach wentylacyjnych (VAV), kontrola kotłów, wietrzenie z rekuperacją i monitoring filtrów.

Wsparcie techniczne dla Twojej firmy w ramach naszej „Podróży z Narzędziami”
Przez ostatnie kilka tygodni podróżowaliśmy po świecie, odwiedzając naszych klientów w ich siedzibach. Uważamy, iż nawet w erze cyfrowej warto jest przyjrzeć się produktom na żywo i omówić ich funkcje z przedstawicielem. Nieocenione jest także natychmiastowe doradztwo techniczne.

7 Kolorów listew zaciskowych
Zielony, szary, czarny, niebieski, czerwony, żółty i pomarańczowy - dzięki kolorowym listwom zaciskowym Euroclamp, możliwość nieprawidłowego podłączenia przewodów jest ograniczona do minimum.

Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Nasz nowy dostawca USR IoT, to ekspert w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na produktach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem szeregowych sieci danych i zastosowań M2M. Fakt posiadania systemu zarządzania jakością ISO9001 oraz ponad 20-lat doświadczenia w branży świadczą o wysokich kompetencjach naszego nowego dostawcy.

Złączki przemysłowe o wytrzymałej konstrukcji – szersza gama kolorystyczna, korzystniejsza cena
Złączki serii CA posiadają wzmocnioną obudowę plastikową, dzięki czemu stanowią wysokiej jakości, wydajną alternatywę dla złączek w obudowie metalowej. Są niezawodne nawet w trudnych warunkach pracy przy wysokiej wilgotności i dużym zapyleniu. Poza tym są zawsze łatwe do podłączenia i instalacji. Praktyczna gama kolorystyczna ułatwia montaż i konserwację.

Wypróbuj „PlusMinus” – idealny wkrętak do wyłączników automatycznych i zacisków
Prezentujemy specjalny wkrętak, który nie jest ani płaski, ani krzyżowy, ale łączy najlepsze cechy ich obu – a to naprawdę duży PLUS.

W jaki sposób działa filtr EMC?
Szwajcarska firma Schurter oferuje filtry EMC, dławiki sygnału współbieżnego oraz filtry ze zintegrowanym wlotem mocy, przełącznikiem i bezpiecznikiem. Typowy filtr EMC zawiera dławiki sygnału współbieżnego oraz kondensatory klasy X i Y. Ale jak to działa?

Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Dzięki czujnikom i modułom komunikacyjnym nowoczesne oprawy oświetleniowe LED będą również oprawami inteligentnymi. Kluczowym elementem takich opraw są złączki, takie jak seria LUMAWISE Endurance S. Można je znaleźć w naszej ofercie pod marką TE Connectivity, firmy będącej członkiem konsorcjum Zhaga Consortium – organizacji standaryzującej komponenty oświetlenia LED w miejscach publicznych.

3 praktyczne zestawy multimetrów do rzetelnych pomiarów
Trzy bestsellerowe multimetry przemysłowe Fluke IMSK w trzech zestawach to znakomita okazja, aby zakupić najlepszy na świecie multimetr z multimetrem cęgowym i akcesoriami z 15-procentowym rabatem.

Interesting video


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video

Firma tygodnia

KEYENCE


Spis firm


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.Kalendarz
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813