Spis firm
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

Digi-Key Electronics
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER

23.02.2024 0:07:33
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38


W jaki sposób działa filtr EMC?
Szwajcarska firma Schurter oferuje filtry EMC, dławiki sygnału współbieżnego oraz filtry ze zintegrowanym wlotem mocy, przełącznikiem i bezpiecznikiem. Typowy filtr EMC zawiera dławiki sygnału współbieżnego oraz kondensatory klasy X i Y. Ale jak to działa?
Źródła zaburzeń

Typowe źródła zaburzeń EMC to na przykład inwertery IGBT do sterowania silnikami i zasilacze impulsowe. Podczas pracy obydwa urządzenia mogą generować napięcia i prądy z ostrymi zboczami. Spektrum zaburzeń obejmuje cały zakres nominalny 0,15 do 30MHz, w którym mierzona jest emisja przewodzona oraz 30 do 1000MHz, w którym mierzona jest emisja promieniowana.

Zaburzenia trybu różnicowego (symetryczne)
W przypadku niskich częstotliwości, rzędu kilkuset kHz, zaburzenia rozprzestrzeniają się w taki sam sposób, jak napięcie zasilania. Prąd płynie w pętli utworzonej przez przewodniki L i N.

Zaburzenia trybu wspólnego (asymetryczne)
Dla wyższych częstotliwości, przekraczających 1MHz, pojemności pasożytnicze źródła zasilania i zakłócane urządzenie również generują prąd zaburzeniowy w obwodzie masy. Ten prąd zaburzeniowy trybu wspólnego płynie w kierunku zakłócanego urządzenia wzdłuż podłączonych przewodów i powraca do źródła zaburzeń poprzez przewód masy.Typowy filtr EMC


Dławik sygnału współbieżnego
Dławik sygnału współbieżnego posiada dwa uzwojenia na tym samym rdzeniu. Współczynnik sprzężenia pomiędzy L1 i L2 wynosi k=M/(L1*L2)^0,5, gdzie M oznacza indukcyjność wzajemną pomiędzy L1 i L2. W idealnym przypadku L1=L2 i k=L/M

W normalnym trybie pracy oraz w trybie interferencji różnicowych strumień magnetyczny wytwarzany przez prąd przez L1 jest kompensowany przez prąd przepływający przez L2 w kierunku przeciwnym. W takim przypadku L1=L2=0,5*L DM =L-M

W przypadku typowego toroidalnego dławika trybu wspólnego M zbliża się do L i L DM ~1%L. W przypadku zaburzeń trybu wspólnego prądy płyną przez L1 i L2 w tym samym kierunku, L1=L2=L CM =L+M

Pomiar tłumienności wtrąceniowej filtra

Tłumienność wtrąceniowa stanowi miarę wydajności filtra. Procedura testowa służąca do pomiaru tłumienności wtrąceniowej została zaktualizowana w publikacji CISPR 17 w 2011 roku i opublikowana jako norma EN 55017. Impedancja wyjściowa generatora Z 0 i obciążenie filtra Z 2 wynosi 50 omów.


Tłumienność wtrąceniowa filtra zależy od impedancji źródła zaburzeń i impedancji obciążenia. W praktyce, impedancja wyjściowa źródła zaburzeń nie jest znana, a obciążenie filtra nie wynosi 50 omów. Dlatego wykresy tłumienności wtrąceniowej publikowane w danych technicznych mogą być wykorzystywane wyłącznie do porównywania filtrów względem siebie. Na podstawie tych wykresów nie jest możliwe oszacowanie tłumienia filtra w rzeczywistej sytuacji.


Aby lepiej scharakteryzować tłumienie w trybie zaburzeń różnicowych, norma IEC CISPR 17 proponuje mierzyć filtr za pomocą źródła zaburzeń o impedancji 0,1 oma i impedancji obciążenia 100 omów i vice versa. Ta metoda pomiaru zbliżona jest do najgorszego przypadku.
Z wykresu tłumienności wtrąceniowej FMAB NEO 5500.2637.01 wynika, że tłumienie zaburzeń trybu różnicowego może być w najgorszym przypadku niższe o 20-30 dB. Wykres pokazuje również, że w przypadku zakresu częstotliwości od 20 do 50 kHz tłumienie ma wartość ujemną. Jeżeli jakakolwiek składowa harmoniczna zaburzenia będzie mieścić się w powyższym zakresie, zaburzenie nie zostanie wytłumione, ale wzmocnione!

Podsumowanie

W celu oszacowania tłumienia dla częstotliwości do 1MHz (tryb różnicowy), wskazane jest rozważenie wykresu 0,1/100 omów. Powyżej częstotliwości 1MHz przeważają zaburzenia trybu wspólnego, a wykres 50 omów jest zbliżony do rzeczywistej tłumienności filtra.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat produktów firmy Schurter prosimy o kontakt pod adresem schurter@soselectronic.com

Produkty EMC firmy Schurter
  • 1-fazowe i 3-fazowe filtry EMC z różnego rodzaju złączami - szybkozłączami, śrubami, zaciskami śrubowymi, stykami PCB i przewodami
  • 1-, 2- i 3-etapowe filtry EMC
  • Filtry EMC do zastosować medycznych
  • Filtry EMC ze zintegrowanymi złączami IEC C8, C14, C18 lub CEE, opcjonalnie także z przełącznikiem i bezpiecznikiem
  • Dławiki sygnału współbieżnego, biblioteka SPICE
2020020903 / 19.02.2020 / Komponenty elektroniczne / SOS electronic s.r.o. /

Akumulatory litowo-polimerowe (LiPol) zaprojektowane z myślą o zastosowaniach przemysłowych
Akumulatory litowo-polimerowe 3,7 V firmy EEMB o niezwykle cienkiej konstrukcji, dużej pojemności, wydłużonej żywotności i niewielkiej wadze są idealne dla różnego rodzaju urządzeń mobilnych i nadają się do stosowania nawet w trudnych warunkach przemysłowych.

Połączenie wyjątkowego designu z nowoczesną technologią: FOXNEO
Standardowy produkt dyktuje nowe standardy w branży. Nowa gama produktów FOXNEO od firmy FRIWO całkowicie zmienia myślenie na temat designu zasilaczy.

Król wśród modułów LTE kat. 4
Nowy Quectel EG25-G to moduł LTE kat. 4. Został on specjalnie zoptymalizowany dla zastosowań M2M i IoT. Jest globalnie kompatybilny z siecią 4G i dzięki zastosowaniu technologii 3GPP Rel. 11 LTE zapewnia prędkość transmisji 150 Mbps przy pobieraniu i 50 Mbps przy przesyłaniu danych. Moduł EG25-G jest dostępny na zamówienie.

Zweryfikowane i ulepszone czujniki do pomiaru różnicy ciśnień
Czujniki serii SDP800 firmy SENSIRION to niezawodne rozwiązanie do precyzyjnego pomiaru przepływu powietrza w najbardziej wymagających, ale czułych na koszty, aplikacjach dla ogrzewania, systemów wentylacji i klimatyzacji (HVAC) takich jak kontrola przepływu w systemach wentylacyjnych (VAV), kontrola kotłów, wietrzenie z rekuperacją i monitoring filtrów.

Wsparcie techniczne dla Twojej firmy w ramach naszej „Podróży z Narzędziami”
Przez ostatnie kilka tygodni podróżowaliśmy po świecie, odwiedzając naszych klientów w ich siedzibach. Uważamy, iż nawet w erze cyfrowej warto jest przyjrzeć się produktom na żywo i omówić ich funkcje z przedstawicielem. Nieocenione jest także natychmiastowe doradztwo techniczne.

7 Kolorów listew zaciskowych
Zielony, szary, czarny, niebieski, czerwony, żółty i pomarańczowy - dzięki kolorowym listwom zaciskowym Euroclamp, możliwość nieprawidłowego podłączenia przewodów jest ograniczona do minimum.

Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Nasz nowy dostawca USR IoT, to ekspert w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na produktach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem szeregowych sieci danych i zastosowań M2M. Fakt posiadania systemu zarządzania jakością ISO9001 oraz ponad 20-lat doświadczenia w branży świadczą o wysokich kompetencjach naszego nowego dostawcy.

Złączki przemysłowe o wytrzymałej konstrukcji – szersza gama kolorystyczna, korzystniejsza cena
Złączki serii CA posiadają wzmocnioną obudowę plastikową, dzięki czemu stanowią wysokiej jakości, wydajną alternatywę dla złączek w obudowie metalowej. Są niezawodne nawet w trudnych warunkach pracy przy wysokiej wilgotności i dużym zapyleniu. Poza tym są zawsze łatwe do podłączenia i instalacji. Praktyczna gama kolorystyczna ułatwia montaż i konserwację.

Wypróbuj „PlusMinus” – idealny wkrętak do wyłączników automatycznych i zacisków
Prezentujemy specjalny wkrętak, który nie jest ani płaski, ani krzyżowy, ale łączy najlepsze cechy ich obu – a to naprawdę duży PLUS.

W jaki sposób działa filtr EMC?
Szwajcarska firma Schurter oferuje filtry EMC, dławiki sygnału współbieżnego oraz filtry ze zintegrowanym wlotem mocy, przełącznikiem i bezpiecznikiem. Typowy filtr EMC zawiera dławiki sygnału współbieżnego oraz kondensatory klasy X i Y. Ale jak to działa?

Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Dzięki czujnikom i modułom komunikacyjnym nowoczesne oprawy oświetleniowe LED będą również oprawami inteligentnymi. Kluczowym elementem takich opraw są złączki, takie jak seria LUMAWISE Endurance S. Można je znaleźć w naszej ofercie pod marką TE Connectivity, firmy będącej członkiem konsorcjum Zhaga Consortium – organizacji standaryzującej komponenty oświetlenia LED w miejscach publicznych.

3 praktyczne zestawy multimetrów do rzetelnych pomiarów
Trzy bestsellerowe multimetry przemysłowe Fluke IMSK w trzech zestawach to znakomita okazja, aby zakupić najlepszy na świecie multimetr z multimetrem cęgowym i akcesoriami z 15-procentowym rabatem.

Interesting video


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video

Firma tygodnia

KEYENCE


Spis firm


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.Kalendarz
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813