Spis firm
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics

23.06.2021 0:07:18
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza

Jeszcze więcej mocy obliczeniowej dla systemów o niskim poborze mocy pracujących 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu
congatec podwaja wydajność wykorzystując procesor AMD Ryzen™ Embedded V2000

congatec – wiodący dostawca wbudowanych i brzegowych rozwiązań obliczeniowych – ogłasza wprowadzenie conga-TCV2, zupełnie nowego komputera modułowego w standardzie COM Express Compact, zbudowanego w oparciu o procesory AMD Ryzen™ Embedded V2000. Charakteryzujący się dwukrotnie większą wydajnością (w porównaniu do wprowadzonego wcześniej komputera modułowego z procesorem AMD Ryzen™ Embedded V1000), nowy komputer modułowy definiuje nowy standard wydajności na wat pobieranej mocy, co oznacza bardzo dobrą pozycję w rankingach rozwiązań o maksymalnej wartości parametru TDP na poziomie 15 wat[1] . Tak niezwykle wysoka wydajność platformy o bardzo niskim poborze mocy została potwierdzona w rzeczywistych przypadkach użycia za pomocą zestawu testów międzyplatformowych Cinebench R15 nt. W porównaniu do komputerów modułowych z procesorami AMD Ryzen Embedded V1608B, moduły conga-TCV2 charakteryzują się wydajnością wyższą o 97% (V2516), a nawet o 140% (V2718), przy wykorzystaniu 8 rdzeni. Dzięki dostępności nowych rdzeni – Zen 2, wykonanych w technologii 7nm, wydajność pojedynczego rdzenia wzrosła o 25%-35%. Oznacza to, że nowe komputery modułowe są doskonałym rozwiązaniem do poprawy wydajności w bezwentylatorowych, dołączonych do sieci w systemie 24/7 systemach wbudowanych, działających w różnych, przemysłowych, brzegowych rozwiązaniach wbudowanych. Typowe zastosowania obejmują wielofunkcyjne, przemysłowe, brzegowe bramy sieciowe, cyfrowe systemy informacyjne, terminale do gier i platformy informacyjno-rozrywkowe. Dzięki możliwościom GPU większym nawet o 40%[2] przy obróbce grafiki nawet 4x 4k60, przy zachowaniu poboru mocy na poziomie 15 wat oraz przy rozbudowanej obsłudze GPGPU, kolejnymi systemami docelowymi stają się wielogłowicowe systemy obrazowania, stosowane na salach operacyjnych, jak również systemy przetwarzania obrazów.

“Podczas, gdy nowe funkcjonalności procesora AMD Ryzen Embedded V2000 mogą być wykorzystywane w systemach z chłodzeniem aktywnym z wartością TDP na poziomie 54 wat, obecnie widzimy znaczącą liczbę klientów wykorzystujących rozwiązania bezwentylatorowe, chłodzone pasywnie, dla których wartość TDP wynosi 15 wat, lub nawet mniej. Celem zapewnienia możliwości pracy w tak trudnych warunkach jest potrzeba stworzenia wysoce wytrzymałych, szczelnych systemów do niezawodnej pracy w trudnych warunkach, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W przypadku tych zastosowań, każda poprawa wydajności na wat pobieranej mocy jest witana z otwartymi ramionami, zaś procesor Zen 2 x86 CPU oraz rdzenie karty graficznej AMD Radeon™ charakteryzują się znakomitymi parametrami w tym zakresie, „ wyjaśnia Martin Danzer, Dyrektor Zarządzania Produktem w firmie congatec.

Oprócz sprzętu stacjonarnego, niskie wartości poboru mocy gwarantowane przez komputery modułowe zbudowane w oparciu o nowy procesor AMD Ryzen Embedded V2000 są bardzo pożądane w urządzeniach stacjonarnych zasilanych energią słoneczną, systemach mobilnych i autonomicznych. Wartością parametru cTDP (ang. Configurable TDP) jaką można osiągnąć jest bardzo niska – nawet zaledwie 10 wat. Ma to bardzo istotne znaczenie – im niższa jest wartość TPD, tym dłuższy jest czas efektywnej pracy bez konieczności ponownego doładowywania. Konkurencyjne rozwiązania charakteryzujące się wartością TDP na poziomie 10 wat (procesory Intel Atom) są wyposażone jedynie w 4 rdzenie. Ponieważ jest to dwukrotnie mniej niż w procesorach AMD Ryzen V2000 (nawet 8 rdzeni), pozycjonują się one na zupełnie innym (niższym) poziomie wydajności. Inne platformy z wartością TPD na poziomie 15 wat również są wyposażone w 4 rdzenie, ale nie umożliwiają obniżenia wartości TPD, co ogranicza możliwości ich balansowania. Procesory AMD Ryzen V2000 Embedded umożliwiają wykorzystanie bardzo szerokiego zakresu wydajności, zależnie od wartości pobieranej mocy – od 10 do 54 wat. Osiągnięto to w oparciu o architekturę jednego procesora.

Zestaw dostępnych funkcjonalności

Nowe, wysokowydajne komputery modułowe conga-TCV2 w standardzie COM Express Compact z rozkładem wyprowadzeń Type 6 są zbudowane w oparciu o najnowsze, wielordzeniowe procesory AMD Ryzen™ Embedded V2000. Będą one dostępne w 4 różnych konfiguracjach:

Processor Cores/Threads Clock [GHz] (Base/Boost) [3] L2/L3 Cache (MB) GPU Compute Units TDP [W]
AMD Ryzen™ Embedded V2748 8 / 16 2.9 / 4.25 4 / 8 7 35 – 54
AMD Ryzen™ Embedded V2718 8 / 16 1.7 / 4.15 4 / 8 7 10 – 25
AMD Ryzen™ Embedded V2546 6 / 12 3.0 / 3.95 3 / 6 6 35 – 54
AMD Ryzen™ Embedded V2516 6 / 12 2.1 / 3.95 3 / 6 6 10 – 25

W porównaniu do poprzednich generacji, te komputery modułowe oferują nawet dwukrotnie większą wydajność obliczeniową na wat pobieranej mocy, jak również dwukrotnie więcej rdzeni. Dzięki możliwości symetrycznego przetwarzania wieloprocesowego, zapewniają one również wyjątkowo wysoką wydajność przetwarzania równoległego, nawet w przypadku 16 wątków. Komputery modułowe są wyposażone w 4MB pamięci cache L2, 8MB cache L3, oraz nawet 32GB energooszczędnej, szybkiej, dwukanałowej, 64-bitowej pamięci DDR4 o maksymalnej szybkości przesyłania danych do 3200 MT/s z obsługą ECC, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo danych. Zintegrowana karta graficzna AMD Radeon™ z nawet 7 jednostkami obliczeniowymi zapewnia wydajną obsługę zastosowań i przypadków wymagających zapewnienia wysokowydajnego przetwarzania grafiki.

Komputery modułowe conga-TCV2 obsługują nawet cztery niezależne urządzenia wyświetlające, pracujące z maksymalną rozdzielczością 4k60 UHD. Urządzenia mogą zostać dołączone z wykorzystaniem 3x DisplayPort 1.4/HDMI 2.1 i 1x LVDS/eDP. Inne interfejsy to: 1 x PEG 3.0 x8 i 8 x PCIe Gen 3 Lanes, 4 x USB 3.1, nawet 8 x USB 2.0, maksymalnie 2 x SATA Gen 3, 1 x Gbit Ethernet, 8 GPOIs I/O, SPI, LPC, jak również 2 x UART w trybie zgodności, udostępniane przez sterownik płyty.

Lista obsługiwanych hypervisorów i systemów operacyjnych obejmuje hypervisor RTS Hypervisor, jak również takie systemy operacyjne jak Microsoft Windows 10, Linux/Yocto, Android Q i Wind River VxWorks. W zastosowaniach krytycznych ze względu na bezpieczeństwo, zintegrowany AMD Secure Procesor pomaga w realizacji sprzętowo przyspieszanej enkrypcji / dekrypcji RSA, SHA i AES. Na płycie dostępna jest również obsługa TPM.

Dodatkowe informacje dotyczące nowego, niezwykle wydajnego komputera modułowego conga-TCV2 COM Express Compact Type 6 są dostępne pod adresem: http://www.congatec.com/en/products/com-express-type6/conga-TCV2/

2021051101 / 11.05.2021 / Embedded / congatec AG /

WIDEO (EN): How to mount congatec cooling solutions (COM Express Type 7, 6 and 2)
Keeping COMs cool - This video is a step by step guide on how to mount congatec cooling solutions on to COM Express Type 7, 6 and 2.

Jeszcze więcej mocy obliczeniowej dla systemów o niskim poborze mocy pracujących 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu
congatec podwaja wydajność wykorzystując procesor AMD Ryzen™ Embedded V2000

Szybka droga do Gen4
congatec – zestaw startowy COM-HPC™ Client z procesorami Intel® Core™ 11 Generacji

Komputer modułowy COM-HPC oraz komputer modułowy COM Express
congatec wprowadza na rynek procesory Gen. 11 Intel Core w dwóch wersjach

congatec prezentuje zestaw Intel IoT RFP Kit do konsolidacji obciążenia w systemach świadomości sytuacyjnej wykorzystujących przetwarzanie obrazów
Zobacz i zrozum

Komputer modułowy COM Express firmy congatec zbudowany w oparciu o procesor AMD Ryzen, przystosowany do pracy w przemysłowym zakresie temperatur
Bardzo wytrzymały, czterordzeniowy komputer modułowy

Interesting video


TME Centrum Logistyczne Rzgów Wirtualny Spacer


WIDEO (EN): How to mount congatec cooling solutions (COM Express Type 7, 6 and 2)


Phoenix Contact Dialog Days - 12.-16.4.2021


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer

Firma tygodnia

Lynred


Spis firm


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,Kalendarz
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813