Spis firm
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO

27.01.2022 0:07:15
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza

PŁYTY FERRYTOWE MARKI KEMET
Obecnie coraz większą popularność zyskują pojazdy napędzane przy użyciu elektryczności. Silniki elektryczne stopniowo zastępują tradycyjne napędy spalinowe, a w przyszłości na ulicach będziemy widzieć coraz większą liczbę tak napędzanych maszyn.

Przyczyn takiego rozwoju napędów elektrycznych można się doszukiwać w zmianach ustawodawczych wielu państw na świecie, które ustalają coraz bardziej restrykcyjne limity emitowanych gazów cieplarnianych przez pojazdy z napędem spalinowym. Dodatkowo w społeczności rośnie świadomość potrzeby dbania o środowisko i ograniczenia zmian klimatycznych.

Płyty ferrytowe KEMET w ofercie TME

Główną wadą pojazdów elektrycznych jest ich nieduży zasięg, a hamulcem rozwoju tej branży są ograniczenia technologiczne. Tradycyjnie samochody elektryczne są ładowane za pomocą kabla, który należy podłączyć do odpowiedniego gniazda w pojeździe. Długi czas ładowania może zniechęcać, zwłaszcza biorąc pod uwagę np. warunki atmosferyczne, które mogą przeszkadzać podczas postoju. Odpowiedzią na te wyzwania jest system bezprzewodowego ładowania baterii elektrycznych, który zaczyna się coraz dynamiczniej rozwijać na całym świecie.

System bezprzewodowego ładowania wykorzystuje zjawisko indukcji magnetycznej. Przez cewkę nadawczą przepływa prąd zmienny. To powoduje wytworzenie wokół tej cewki zmiennego pola magnetycznego. Po umieszczeniu w niewielkiej odległości drugiej cewki (odbiorczej), można zaobserwować indukowanie się siły elektromotorycznej na jej końcach, a po zamknięciu obwodu popłynie przez nią prąd i możliwe będzie naładowanie baterii. Na podobnej zasadzie działa transformator ze szczeliną powietrzną.

Łatwe ładowanie samochodów elektrycznych

Przy wykorzystaniu zjawiska indukcji, ładowanie samochodu elektrycznego, z punktu widzenia kierowcy, polega na najechaniu pojazdem na obszar ładowania. Dzięki temu cewki znajdują się w najmniejszej możliwej odległości. Baterie zaczną się ładować bez konieczności używania nieporęcznego przewodu, jak przy tradycyjnej metodzie. Aby jeszcze lepiej zobrazować zasadę działania tego systemu, można użyć porównania z bezprzewodowym ładowaniem smartfonów, które staje się coraz popularniejsze w ostatnich latach. W przypadku ładowania telefonu, urządzenie kładziemy na płytce indukcyjnej. Z ładowaniem pojazdów jest dokładnie tak samo, z tą tylko różnicą, że skala jest większa.

Lepsza efektywność ładowania samochodów elektrycznych

Konstruktorzy bezprzewodowych systemów ładowania najwięcej uwagi poświęcają kwestii efektywności ładowania. Dlatego też powstają coraz to nowsze płyty zwiększające efektywność bezprzewodowego ładowania, wykonane ze spieków sproszkowanych tlenków metali, co ma pomóc w osiągnięciu możliwie jak największej sprawności. W tradycyjnych rozwiązaniach urządzenie ładujące opiera się na metalowej obudowie, która niestety absorbuje pole magnetyczne i znacznie obniża efektywność całego systemu. Z pomocą przychodzą płyty ferrytowe stworzone przez firmę KEMET. Płytę umieszcza się pomiędzy cewką urządzenia ładującego a metalową obudową, w ten sposób znacznie zwiększając sprawność transmisji energii.

Na charakterystyce przedstawiającej zależność strat energii od temperatury otoczenia możemy zauważyć, że konwencjonalne materiały (krzywa niebieska) najmniejsze straty osiągają w temperaturze około 100°C. Z kolei największe straty powstają w okolicach temperatury pokojowej. Tym, co wyróżnia płyty ferrytowe KEMET jest fakt, że charakterystyka strat energii (krzywa czerwona) jest znacznie korzystniejsza. Sprawność transmisji energii jest podobna zarówno w temperaturze zbliżonej do pokojowej, jak i w temperaturze 100°C. Właściwość ta pozwala na efektywne używanie płytek zarówno w klimacie mroźnym, jak na przykład Alaska czy Skandynawia, a także w klimacie ciepłym, na przykład na Hawajach.

Właściwy dobór płytek ferrytowych

Oferowane przez firmę KEMET płytki ferrytowe posiadają ustandaryzowane gabaryty 100x100mm. Możemy jednak wybrać grubość danej płytki. W ofercie znajdują się płytki o grubości 4, 6, 8, 10 oraz 12mm. Grubość płytki przekłada się na wagę urządzenia - im grubsza płyta, tym jej waga jest większa. Płyty pozwalają na przenoszenie mocy 3,7kW, 7,7kW lub nawet 11kW. Dodatkowo, firma KEMET umożliwia stworzenie płyty o niestandardowych wymiarach, zgodnie z potrzebą klienta.

Projektanci przy wyborze odpowiedniej płytki powinni zwrócić szczególną uwagę na dobranie odpowiedniej grubości płytki ferrytowej, adekwatnej do zapotrzebowania. Dobranie zbyt cienkiej płytki spowoduje pogorszenie właściwości oraz wydajności bezprzewodowego systemu ładowania.

Płytki ferrytowe znajdą zastosowanie w branży automotive oraz w przemyśle, przy bezprzewodowych systemach ładowania.

Jeżeli jesteś zainteresowany systemami bezprzewodowego ładowania pojazdów z wykorzystaniem płytek ferrytowych KEMET, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednie urządzenie.


SILNIK BEZSZCZOTKOWY – BUDOWA I SPOSÓB DZIAŁANIA
Aby zrozumieć fenomen silników bezszczotkowych, które z impetem wdzierają się szczególnie na rynek elektronarzędzi, należy zrozumieć istotę działania dotychczas stosowanych silników komutatorowych oraz poznać najważniejsze różnice pomiędzy nimi.

CZUJNIKI INDUKCYJNE SERII E2E NEXT Z OFERTY OMRON
Czujniki indukcyjne to niezwykle ważna grupa elementów układu sterowania, która jest obecna w każdym zautomatyzowanym zakładzie przemysłowym, a coraz powszechniej również w gospodarstwach domowych. Dzięki prostej budowie oraz szerokiej gamie rozmiarów, czujniki takie gwarantują bardzo długą, bezawaryjną pracę, a coraz to nowsze rozwiązania pozwalają na dopasowanie właściwego czujnika do dowolnej aplikacji.

ZESTAW Z DRUKARKĄ RHINO 4200 OD DYMO
DYMO to firma posiadająca 60-letnie doświadczenie w produkcji drukarek i wytłaczarek do etykiet. Dostawca oferuje najwyższej jakości urządzenia, które ułatwiają pracę w zakładach pracy, biurach, fabrykach, magazynach, warsztatach, punktach handlowych i wielu innych branżach. Są też znakomitym narzędziem w gospodarstwie domowym, gdzie przysłużą się organizacji i porządkowi.

ZŁĄCZA DO SYSTEMÓW MAGAZYNOWANIA ENERGII HAN S I NOWOŚCI HARTING
Marka HARTING znana jest na globalnych rynkach jako producent doskonałej jakości złączy, przewodów i innych rozwiązań dla przemysłu, a także urządzeń profesjonalnych i specjalistycznych.

PRZEŁĄCZNIKI COMELUX SERII 40
Podświetlane przełączniki typu rocker stosowane są w wielu dziedzinach – od aplikacji przemysłowych po sprzęt konsumencki (np. artykuły gospodarstwa domowego). Montowane na panelu włączniki stanowią bezpieczną metodę załączania obwodów pod dużym napięciem. W przypadku rozwiązań marki COMELUX może to być obsługa prądów do 16A i typowych napięć z sieci elektrycznej, tj. 250V AC.Są to jedne z najbardziej podstawowych komponentów elektromechanicznych – jednak wyróżniają się trwałością i jakością wykonania.

PRZEŁĄCZNIKI OD NOWEGO PRODUCENTA – MARKI E-SWITCH
E-Switch jest amerykańską marką specjalizującą się we wszelkiego rodzaju przełącznikach. Bogata oferta producenta obejmuje podstawowe elementy, jak przyciski typu TACT-switch, ale również wysokoprądowe przełączniki, DIP-switche, stacyjki, przyciski dotykowe, spustowe i wiele innych rozwiązań.

Czym są i jaką pełnią rolę przetwornice napięcia stałego?
Przetwornice napięcia potrafią obniżać lub podnosić napięcie wyjściowe względem napięcia wejściowego. Poprzez naprzemienne włączanie i wyłączanie napięcia z wysoką częstotliwością, regulują wartość napięcia wyjściowego i nie powodują przy tym zakłóceń pracy urządzenia.

ARDUINO – KOMUNIKACJA Z WYKORZYSTANIEM SIECI ETHERNET
Tworzenie rozbudowanych sieci komputerowych już od dobrych kilkunastu lat przestało służyć jedynie łączeniu komputerów.

KOMUNIKACJA BEZPRZEWODOWA W SYSTEMACH IOT Z WYKORZYSTANIEM MODUŁÓW ARDUINO MKR
Jednym z największych problemów, z którymi zmaga się aktualnie rynek urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) jest jego duża fragmentacja. Mnogość urządzeń oraz protokołów komunikacji znacznie utrudnia zbudowanie jednolitego i funkcjonalnego systemu, jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie elementów pochodzących od różnych producentów.

PRODUKTY VELCRO® JUŻ W OFERCIE TME
Oferta TME została wzbogacona o produkty rzepowe znanej na całym świecie marki Velcro®. Przedsiębiorstwo Velcro® zostało założone w 1951 roku i szybko stało się dominującym dostawcą rozwiązań mocujących w różnorodnych gałęziach przemysłu. Oddziały firmy zlokalizowane są w Ameryce, Azji, Europie i Afryce. Pierwsza fabryka Velcro®, otwarta w 1957 roku w Manchesterze, istnieje do dziś.

PODCZERWONE DIODY LED W OBUDOWACH SMD
W katalogu TME posiadamy szeroki wybór diod LED emitujących światło podczerwone. Widoczna na rynku tendencja do miniaturyzacji urządzeń wymusza na producentach wyszukiwanie rozwiązań łączących dużą moc (około 1W) z niewielkimi rozmiarami elementów do montażu powierzchniowego (SMD). Dlatego dziś prezentujemy jedno z takich rozwiązań: LED IR serii PK2S należą do najmniejszych diod mocy SMD w ofercie marki ProLight.

PRZEŁĄCZNIKI NKK SWITCHES – JAKOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ
Przełączniki to elementy elektromechaniczne służące do sterowania przepływem prądu w układzie poprzez łączenie i rozłączanie obwodu elektrycznego. Nawet popularność ekranów dotykowych nie zmieniła faktu, że nadal jest to wiodąca metoda interakcji użytkownika z urządzeniem.

Interesting video


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Polska, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021


TME Centrum Logistyczne Rzgów Wirtualny Spacer

Firma tygodnia

Laird Thermal Systems


Spis firm


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas InstrumentsKalendarz
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imaharanaše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813