Spis firm
 

MikroElektronika d.o.o.
 

PULSIV
 

Panasonic Industry
 

Cambridge GaN Devices
 

Traco Power
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada

22.10.2024 6:21:53
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38

PŁYTY FERRYTOWE MARKI KEMET
Obecnie coraz większą popularność zyskują pojazdy napędzane przy użyciu elektryczności. Silniki elektryczne stopniowo zastępują tradycyjne napędy spalinowe, a w przyszłości na ulicach będziemy widzieć coraz większą liczbę tak napędzanych maszyn.

Przyczyn takiego rozwoju napędów elektrycznych można się doszukiwać w zmianach ustawodawczych wielu państw na świecie, które ustalają coraz bardziej restrykcyjne limity emitowanych gazów cieplarnianych przez pojazdy z napędem spalinowym. Dodatkowo w społeczności rośnie świadomość potrzeby dbania o środowisko i ograniczenia zmian klimatycznych.

Płyty ferrytowe KEMET w ofercie TME

Główną wadą pojazdów elektrycznych jest ich nieduży zasięg, a hamulcem rozwoju tej branży są ograniczenia technologiczne. Tradycyjnie samochody elektryczne są ładowane za pomocą kabla, który należy podłączyć do odpowiedniego gniazda w pojeździe. Długi czas ładowania może zniechęcać, zwłaszcza biorąc pod uwagę np. warunki atmosferyczne, które mogą przeszkadzać podczas postoju. Odpowiedzią na te wyzwania jest system bezprzewodowego ładowania baterii elektrycznych, który zaczyna się coraz dynamiczniej rozwijać na całym świecie.

System bezprzewodowego ładowania wykorzystuje zjawisko indukcji magnetycznej. Przez cewkę nadawczą przepływa prąd zmienny. To powoduje wytworzenie wokół tej cewki zmiennego pola magnetycznego. Po umieszczeniu w niewielkiej odległości drugiej cewki (odbiorczej), można zaobserwować indukowanie się siły elektromotorycznej na jej końcach, a po zamknięciu obwodu popłynie przez nią prąd i możliwe będzie naładowanie baterii. Na podobnej zasadzie działa transformator ze szczeliną powietrzną.

Łatwe ładowanie samochodów elektrycznych

Przy wykorzystaniu zjawiska indukcji, ładowanie samochodu elektrycznego, z punktu widzenia kierowcy, polega na najechaniu pojazdem na obszar ładowania. Dzięki temu cewki znajdują się w najmniejszej możliwej odległości. Baterie zaczną się ładować bez konieczności używania nieporęcznego przewodu, jak przy tradycyjnej metodzie. Aby jeszcze lepiej zobrazować zasadę działania tego systemu, można użyć porównania z bezprzewodowym ładowaniem smartfonów, które staje się coraz popularniejsze w ostatnich latach. W przypadku ładowania telefonu, urządzenie kładziemy na płytce indukcyjnej. Z ładowaniem pojazdów jest dokładnie tak samo, z tą tylko różnicą, że skala jest większa.

Lepsza efektywność ładowania samochodów elektrycznych

Konstruktorzy bezprzewodowych systemów ładowania najwięcej uwagi poświęcają kwestii efektywności ładowania. Dlatego też powstają coraz to nowsze płyty zwiększające efektywność bezprzewodowego ładowania, wykonane ze spieków sproszkowanych tlenków metali, co ma pomóc w osiągnięciu możliwie jak największej sprawności. W tradycyjnych rozwiązaniach urządzenie ładujące opiera się na metalowej obudowie, która niestety absorbuje pole magnetyczne i znacznie obniża efektywność całego systemu. Z pomocą przychodzą płyty ferrytowe stworzone przez firmę KEMET. Płytę umieszcza się pomiędzy cewką urządzenia ładującego a metalową obudową, w ten sposób znacznie zwiększając sprawność transmisji energii.

Na charakterystyce przedstawiającej zależność strat energii od temperatury otoczenia możemy zauważyć, że konwencjonalne materiały (krzywa niebieska) najmniejsze straty osiągają w temperaturze około 100°C. Z kolei największe straty powstają w okolicach temperatury pokojowej. Tym, co wyróżnia płyty ferrytowe KEMET jest fakt, że charakterystyka strat energii (krzywa czerwona) jest znacznie korzystniejsza. Sprawność transmisji energii jest podobna zarówno w temperaturze zbliżonej do pokojowej, jak i w temperaturze 100°C. Właściwość ta pozwala na efektywne używanie płytek zarówno w klimacie mroźnym, jak na przykład Alaska czy Skandynawia, a także w klimacie ciepłym, na przykład na Hawajach.

Właściwy dobór płytek ferrytowych

Oferowane przez firmę KEMET płytki ferrytowe posiadają ustandaryzowane gabaryty 100x100mm. Możemy jednak wybrać grubość danej płytki. W ofercie znajdują się płytki o grubości 4, 6, 8, 10 oraz 12mm. Grubość płytki przekłada się na wagę urządzenia - im grubsza płyta, tym jej waga jest większa. Płyty pozwalają na przenoszenie mocy 3,7kW, 7,7kW lub nawet 11kW. Dodatkowo, firma KEMET umożliwia stworzenie płyty o niestandardowych wymiarach, zgodnie z potrzebą klienta.

Projektanci przy wyborze odpowiedniej płytki powinni zwrócić szczególną uwagę na dobranie odpowiedniej grubości płytki ferrytowej, adekwatnej do zapotrzebowania. Dobranie zbyt cienkiej płytki spowoduje pogorszenie właściwości oraz wydajności bezprzewodowego systemu ładowania.

Płytki ferrytowe znajdą zastosowanie w branży automotive oraz w przemyśle, przy bezprzewodowych systemach ładowania.

Jeżeli jesteś zainteresowany systemami bezprzewodowego ładowania pojazdów z wykorzystaniem płytek ferrytowych KEMET, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednie urządzenie.


Amass wprowadza serię złączy LC
W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie elektroniki, niezawodność i wydajność złączy stanowią fundament sprawnego funkcjonowania urządzeń.

Compute Module 4S od Raspberry Pi
Raspberry Pi to popularna platforma komputerowa, która zdobyła ogromną popularność wśród entuzjastów technologii, hobbystów, edukatorów – ale też profesjonalistów.

KOMPUTERY RASPBERRY PI JUŻ OFICJALNIE W KATALOGU TME

KONTROLKI I SYGNALIZATORY MARKI SIGNAL-CONSTRUCT
Przyciski i kontrolki stanowią najbardziej podstawowe elementy interfejsu wielu urządzeń od maszyn przemysłowych po sprzęt konsumencki. Występują w szerokiej palecie formatów, rozmiarów i specyfikacji elektrycznych, które można znaleźć w naszym katalogu.

BELDEN I ALPHA WIRE – ROZWIĄZANIA KABLOWE DLA WYMAGAJĄCYCH
Niezwykle bogate doświadczenie, najwyższa jakość produktów oraz zadowolenie klientów na całym świecie pozwalają stwierdzić, że Belden oraz AlphaWire to najwyższa światowa półka jeśli chodzi o rozwiązania kablowe, przesyłowe czy technologię łączności.

MINIATUROWY WYŚWIETLACZ OLED OD RAYSTAR
Wyświetlacze OLED, które przed dwoma dekadami zrewolucjonizowały rynek optoelektroniki, podlegają ciągłej ewolucji. Z jednej strony poprawiają się ich parametry elektryczne oraz żywotność, z drugiej zaś – nadal podlegają miniaturyzacji.

CZUJNIKI I MIERNIKI OD MURATA – PRECYZJA I NIEZAWODNOŚĆ
W urządzeniach elektronicznych jedną z kluczowych ról odgrywają różnego rodzaju czujniki. To one stanowią kluczowy element w monitorowaniu, zbieraniu danych i wspieraniu inteligentnych systemów, które zmieniły funkcjonowanie dzisiejszego świata.

PLATFORMA TECH MASTER EVENT
Masz projekty, które chciał(a)byś pokazać światu? Szukasz innowacyjnej i kreatywnej platformy, która Ci to umożliwi? Strona Tech Master Event to strzał w dziesiątkę! Idealnie nadaje się dla adeptów i adeptek świata technologii, którzy uwielbiają eksperymentować i tworzyć.

NOWE STACJE LUTOWNICZE JBC
Technologia stacji lutowniczych rozwija się wraz z miniaturyzacją urządzeń i komponentów. Współczesne, profesjonalne wyposażenie stanowisk serwisowych czy laboratoriów, w których ręcznie wytwarza się obwody elektroniczne, odznacza się funkcjonalnością daleko wykraczającą poza możliwości „klasycznych” narzędzi.

GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO
Dawno już minęły czasy, kiedy znakiem rozpoznawczym graczy był przetarty, zakurzony pecet z obudową trzymającą się dzięki czterem różnym śrubkom i kawałkowi sznurka. Dzisiaj atrybutem pasjonata jest efektowny sprzęt i jeszcze efektowniejsze stanowisko.

POWER SUPPLY OD PANASONIC - PRZEGLĄD ROZWIĄZAŃ
Choć we współczesnym świecie podstawowe elementy elektroniczne takie jak rezystory, kondensatory czy dławiki często pozostają w cieniu wszechobecnych mikroprocesorów, to właśnie te pozornie błahe komponenty stanowią bazę, bez której żaden zaawansowany system elektroniczny nie mógłby istnieć. To właśnie dzięki tym elementom realizowane są podstawowe zadania i funkcje obwodów elektronicznych.

PRZEWODY KOMPENSACYJNE HELUKABEL DO TERMOPAR
W ofercie TME pojawiły się przewody kompensacyjne do termopar znanego i cenionego producenta, marki HELUKABEL. Jest to firma dostarczająca rozmaite artykuły służące do tworzenia profesjonalnych połączeń w przemysłowych standardach jakości i trwałości – od zasilania aż po nowoczesną komunikację cyfrową.

Interesting video


GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3

Firma tygodnia

MikroElektronika d.o.o.


Spis firm


MikroElektronika d.o.o.


PULSIV


Panasonic Industry


Cambridge GaN Devices


Traco Power


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd



Kalendarz
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
AMPER 2025, Brno, CZ, 18.-20.3.2025

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.com



All trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813