Spis firm
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse

05.08.2021 0:07:15
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza

PRZEŁĄCZNIKI NKK SWITCHES – JAKOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ
Przełączniki to elementy elektromechaniczne służące do sterowania przepływem prądu w układzie poprzez łączenie i rozłączanie obwodu elektrycznego. Nawet popularność ekranów dotykowych nie zmieniła faktu, że nadal jest to wiodąca metoda interakcji użytkownika z urządzeniem.

Pełnią one więc niezwykle istotną funkcję, a jednocześnie wydają się na tyle prostymi elementami, że wielu inżynierów nie poświęca należytej uwagi, co do wyboru odpowiedniego komponentu. Rzeczywiście, mnogość typów i modeli przełączników dostępnych na rynku potrafi przytłoczyć. Warto jednak szukać produktów, w których jakość i niezawodność idzie w parze z atrakcyjną ceną. Przykładem są komponenty firmy NKK Switches, japońskiego producenta, który działając od 1953 r. ugruntował swoją pozycję jako lidera innowacji w produkcji przełączników. Produkty firmy są powszechnie klasyfikowane jako najlepsze w branży, a wiele z opracowanych przez firmę rozwiązań stało się standardem, wliczając w to technologię Sliding Twin Crossbar (STC), która zapewnia wysoką niezawodność i stabilność działania przełącznika. W ofercie TME znajduje się ponad 100 modeli przełączników NKK Switches, m.in. przełączniki dźwigniowe, kołyskowe, przesuwne, obrotowe oraz miniaturowe.

Poniżej przedstawimy trzy najpopularniejsze grupy produktów w ofercie TME.

Przełączniki dźwigniowe NKK Switches

Przełączniki dźwigniowe są uniwersalnym typem elementu przełączającego, który dzięki wysokiej trwałości i łatwości obsługi jest szeroko stosowany w elektronice i automatyce przemysłowej. Dwustanowe oraz trójstanowe przełączniki dźwigniowe NKK Switches znajdą zastosowanie m.in. w urządzeniach mobilnych, przemyśle, transporcie czy medycynie, czyli w bardzo wymagających warunkach środowiskowych, w których jednocześnie zapewnienie trwałości jest kluczowe. Szeroki wybór elementów z tej grupy ułatwia pracę konstruktorów, którzy nie muszą iść na kompromisy, mając możliwość dobrania optymalnego przełącznika do swoich aplikacji pod względem wymiarów, połączeń, ilości pozycji i sposobów przełączania.

Przełącznik dźwigniowy A12AB

Sprawdź ofertę przełączników dźwigniowych NKK Switches

 

Elektronika się miniaturyzuje i trend ten nie omija przełączników. Przełączniki z serii A, B, D2, G to komponenty o małych rozmiarach, które pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń na płytce drukowanej. Elementy te, oparte o opatentowaną technologie STC, zamknięte są w szczelnej obudowie, dzięki czemu nadają się do montażu na płytce PCB z użyciem lutowania na fali. Dodatkowo, seria B posiada antystatyczną konstrukcję impregnowaną węglem, która chroni urządzenie przed ryzykiem wynikającym z wyładowań elektrostatycznych. Komponenty firmy NKK Switches odznaczają się wysoką trwałością mechaniczną i elektryczną, która dla wybranych modeli z serii G dochodzi nawet do miliona cykli. Seria M oraz S to przełączniki wodoodporne, mające klasę ochrony IP68, rozszerzając zakres potencjalnych zastosowań o urządzenia działające w szczególnie wymagającym środowisku.

Warto zaznaczyć, że niezależnie od typu przełącznika, oferta NKK Switches obejmuje przełączniki w wielu opcjach konfiguracji styków, wliczając w to najczęściej spotykane: jednobiegunowy, jednoobwodowy (SPST); jednobiegunowy, dwuobwodowy (SPDT); oraz dwubiegunowy, dwuobwodowy (DPDT).

Przełączniki przyciskane NNK Switches

Przełączniki przyciskane są kolejnym typem komponentów, który powszechne jest wykorzystany w elektronice, znajdując zastosowanie w niemal każdym segmencie rynku. Komputery, elektronika konsumencka, urządzenia RTV i AGD to tylko najpopularniejsze przykłady. Elementy te są używane do zwierania obwodu tylko w czasie wciśnięcia przycisku, ale mogą też działać w trybie bistabilnym, kiedy kolejne aktywacje naprzemiennie zwierają i otwierają obwód. W zależności od modelu, przełączniki przyciskane NKK Switches wytrzymują napięcia do 250V (AC i DC) i prąd do 5A, przy rezystancji styków w zakresie od 10mΩ do 200mΩ.

 

Przełącznik przyciskany AB15AH

Poza takimi cechami jak żywotność i niezawodność elementu, w przypadku przełączników ważny jest aspekt użytkowy. Estetyka i ergonomia wysuwają się na pierwszy plan, a klienci cenią sobie elementy, które zapewniają komfort użytkownika. Przełączniki przyciskane NKK Switches dostępne są w szerokim zakresie wymiarów. Seria GB to przykład przełącznika w wersji mikro, który dzięki wadze zaledwie 0.25g świetnie sprawdzi się w urządzeniach przenośnych. Na przeciwnym biegunie lokują się elementy z serii LB i LP, czyli przełączniki w większych rozmiarach, które poza łatwością użycia oferują wysoką wytrzymałość mechaniczną i elektryczną. W wybranych modelach producent zdecydował się zastosować konstrukcję modułową, dzięki czemu wystarczy wybrać przycisk, kierując się wymaganą funkcjonalnością; natomiast poprzez dobranie odpowiednich frontów lub podświetlenia, uzyskać interesujący nas wygląd przycisku.

Sprawdź ofertę przełączników przyciskanych

 

Przełączniki suwakowe od NKK Switches

NKK Switches produkuje miniaturowe i ultra-miniaturowe przełączniki suwakowe 2-, 3- i 4-pozycyjne, z suwakiem na górze lub z boku elementu, co zapewnia wygodę montażu elementu i dostosowania do wymogów aplikacji. Większość elementów tego typu posiada styki w konfiguracji SPDT, czyli jeden biegun i dwa obwody, co sprawia, że często są wykorzystywane do przełączania pomiędzy dwoma źródłami zasilania. Równie popularna kategoria to elementy typu DPDT, potrafiące jednocześnie sterować dwoma oddzielnymi obwodami, co znajduje zastosowanie np. w sterowaniu silnikami i siłownikami elektrycznymi.

W tej kategorii NKK Switches oferuje elementy posiadające wyprowadzenia do druku oraz do lutowania. Coraz większa miniaturyzacja to jednocześnie wyzwanie dla producentów pod względem jakości i dokładności wykonania. Odporna mechanicznie konstrukcja, sprawdzony proces produkcyjny i rygorystyczne testy przełączników NKK Switches gwarantują ich niezawodność nawet przy intensywnym użytkowaniu. Seria MS odznacza się doskonałą wytrzymałością, zapewniając trwałość mechaniczną rzędu 100 tys. cykli, dzięki czemu jest polecana do szczególnie wymagających aplikacji. Warto zauważyć, że zastosowane uszczelnienia w konstrukcji wszystkich przełączników firmy zapewniają doskonałą odporność na niesprzyjające warunki środowiskowe, jak wilgotność i zapylenie. Standardem jest też praca w szerokim zakresie temperatur, nawet od -40°C do 85°C , jak w przypadku serii SM.

Przełącznik suwakowy AS22AP

Sprawdź ofertę przełączników suwakowych

 


PODCZERWONE DIODY LED W OBUDOWACH SMD
W katalogu TME posiadamy szeroki wybór diod LED emitujących światło podczerwone. Widoczna na rynku tendencja do miniaturyzacji urządzeń wymusza na producentach wyszukiwanie rozwiązań łączących dużą moc (około 1W) z niewielkimi rozmiarami elementów do montażu powierzchniowego (SMD). Dlatego dziś prezentujemy jedno z takich rozwiązań: LED IR serii PK2S należą do najmniejszych diod mocy SMD w ofercie marki ProLight.

PRZEŁĄCZNIKI NKK SWITCHES – JAKOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ
Przełączniki to elementy elektromechaniczne służące do sterowania przepływem prądu w układzie poprzez łączenie i rozłączanie obwodu elektrycznego. Nawet popularność ekranów dotykowych nie zmieniła faktu, że nadal jest to wiodąca metoda interakcji użytkownika z urządzeniem.

KOMUNIKACJA BEZPRZEWODOWA W SYSTEMACH IOT Z WYKORZYSTANIEM MODUŁÓW ARDUINO MKR
Jednym z największych problemów, z którymi zmaga się aktualnie rynek urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) jest jego duża fragmentacja. Mnogość urządzeń oraz protokołów komunikacji znacznie utrudnia zbudowanie jednolitego i funkcjonalnego systemu, jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie elementów pochodzących od różnych producentów.

PŁYTY FERRYTOWE MARKI KEMET
Obecnie coraz większą popularność zyskują pojazdy napędzane przy użyciu elektryczności. Silniki elektryczne stopniowo zastępują tradycyjne napędy spalinowe, a w przyszłości na ulicach będziemy widzieć coraz większą liczbę tak napędzanych maszyn.

TME Centrum Logistyczne Rzgów Wirtualny Spacer
Poznaj Centrum Logistyczne Rzgów – najnowszą i jak dotąd największą inwestycję w historii grupy TME. Przekonaj się na własne oczy, że to więcej niż Magazyn. Zapinamy pasy i zapraszamy do zwiedzania.

UNIWERSALNE ORAZ KOLEJOWE PRZETWORNICE DC/DC
Firma Traco Power należy do prestiżowych marek wytwarzających przetwornice napięcia. Przede wszystkim są to elementy DC/DC przeznaczone do najbardziej wymagających sektorów przemysłu. Jednym z takich obszarów jest kolejnictwo. Sektor ten podlega licznym regulacjom skupiającym się na bezpieczeństwie. Dotyczą one nie tylko mechaniki pojazdów szynowych, ale również wielu aspektów konstrukcyjnych.

PATCHCORDY ETHERLINE® LAN CAT.6A FIRMY LAPP
TME włączyła do swojej oferty patchcordy ETHERLINE® LAN CAT.6A firmy LAPP, przeznaczone do zastosowań, w których kwestie niezawodności i bezpieczeństwa są kluczowe. Dzięki dużej wytrzymałości na zakłócenia elektromagnetyczne i trudne warunki środowiskowe produkty z tej serii dedykowane są do wymagających aplikacji przemysłowych i komercyjnych. Patchcordy zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownikom, co potwierdzone jest prestiżowym certyfikatem UL (Underwriters Laboratories).

PŁYTKA PCB – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO PRACY Z PŁYTKĄ DRUKOWANĄ?
Płytki PCB (drukowane) możemy znaleźć w każdym urządzeniu elektronicznym. To właśnie na nich umieszczane są wszystkie elementy. Połączenia między nimi mają postać miedzianych ścieżek zabezpieczonych przed warunkami zewnętrznymi (jak np. oksydacja) przez tzw. soldermaskę.

DETEKTORY PODCZERWIENI VIGO SYSTEM
W szeroko pojętej elektronice czujniki promieniowania (czy też „światła”) podczerwonego znajdują szereg powszechnie znanych zastosowań. Na tej technologii opierają się systemy komunikacji bezprzewodowej, nawet tak prozaiczne jak piloty RTV. Jest to także podstawa działania pirometrów i kamer termowizyjnych. Tymczasem precyzyjne detektory podczerwieni znajdują szerokie zastosowanie w wielu wąskich specjalizacjach.

TME US, LLC. – PIERWSZE BIURO TME W USA JEST JUŻ DO DYSPOZYCJI KLIENTÓW.
Czy wiesz, że Grupa TME powiększyła się o kolejną (już jedenastą!) spółkę zależną? Z przyjemnością informujemy, że TME US, LLC rozpoczęła już działalność w Atlancie. Jest to pierwsza spółka zależna TME na terenie Stanów Zjednoczonych. Właśnie spełnia się nasz amerykański sen!

ARDUINO PRO – NIEKONWENCJONALNA, ŁATWA DROGA DO SUKCESU APLIKACJI IOT

NIEZAWODNE I UNIWERSALNE SILNIKI EC OD OLMO MOTORS
Staramy się, by nasi klienci nie zapominali, że TME – oprócz ogromnego wyboru komponentów typowo elektronicznych - posiada w swoim katalogu satysfakcjonującą ofertę elementów mechanicznych, elektrycznych, jak również elektromechanicznych. Do tych ostatnich należą silniki do wentylatorów od znakomitego, włoskiego producenta OLMO MOTORS.

Interesting video


TME Centrum Logistyczne Rzgów Wirtualny Spacer


WIDEO (EN): How to mount congatec cooling solutions (COM Express Type 7, 6 and 2)


Phoenix Contact Dialog Days - 12.-16.4.2021


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer

Firma tygodnia

Pico Technology


Spis firm


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonicsKalendarz
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imaharanaše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813