Spis firm
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply

11.08.2022 0:07:02
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f

PRZEŁĄCZNIKI NKK SWITCHES – JAKOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ
Przełączniki to elementy elektromechaniczne służące do sterowania przepływem prądu w układzie poprzez łączenie i rozłączanie obwodu elektrycznego. Nawet popularność ekranów dotykowych nie zmieniła faktu, że nadal jest to wiodąca metoda interakcji użytkownika z urządzeniem.

Pełnią one więc niezwykle istotną funkcję, a jednocześnie wydają się na tyle prostymi elementami, że wielu inżynierów nie poświęca należytej uwagi, co do wyboru odpowiedniego komponentu. Rzeczywiście, mnogość typów i modeli przełączników dostępnych na rynku potrafi przytłoczyć. Warto jednak szukać produktów, w których jakość i niezawodność idzie w parze z atrakcyjną ceną. Przykładem są komponenty firmy NKK Switches, japońskiego producenta, który działając od 1953 r. ugruntował swoją pozycję jako lidera innowacji w produkcji przełączników. Produkty firmy są powszechnie klasyfikowane jako najlepsze w branży, a wiele z opracowanych przez firmę rozwiązań stało się standardem, wliczając w to technologię Sliding Twin Crossbar (STC), która zapewnia wysoką niezawodność i stabilność działania przełącznika. W ofercie TME znajduje się ponad 100 modeli przełączników NKK Switches, m.in. przełączniki dźwigniowe, kołyskowe, przesuwne, obrotowe oraz miniaturowe.

Poniżej przedstawimy trzy najpopularniejsze grupy produktów w ofercie TME.

Przełączniki dźwigniowe NKK Switches

Przełączniki dźwigniowe są uniwersalnym typem elementu przełączającego, który dzięki wysokiej trwałości i łatwości obsługi jest szeroko stosowany w elektronice i automatyce przemysłowej. Dwustanowe oraz trójstanowe przełączniki dźwigniowe NKK Switches znajdą zastosowanie m.in. w urządzeniach mobilnych, przemyśle, transporcie czy medycynie, czyli w bardzo wymagających warunkach środowiskowych, w których jednocześnie zapewnienie trwałości jest kluczowe. Szeroki wybór elementów z tej grupy ułatwia pracę konstruktorów, którzy nie muszą iść na kompromisy, mając możliwość dobrania optymalnego przełącznika do swoich aplikacji pod względem wymiarów, połączeń, ilości pozycji i sposobów przełączania.

Przełącznik dźwigniowy A12AB

Sprawdź ofertę przełączników dźwigniowych NKK Switches

 

Elektronika się miniaturyzuje i trend ten nie omija przełączników. Przełączniki z serii A, B, D2, G to komponenty o małych rozmiarach, które pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń na płytce drukowanej. Elementy te, oparte o opatentowaną technologie STC, zamknięte są w szczelnej obudowie, dzięki czemu nadają się do montażu na płytce PCB z użyciem lutowania na fali. Dodatkowo, seria B posiada antystatyczną konstrukcję impregnowaną węglem, która chroni urządzenie przed ryzykiem wynikającym z wyładowań elektrostatycznych. Komponenty firmy NKK Switches odznaczają się wysoką trwałością mechaniczną i elektryczną, która dla wybranych modeli z serii G dochodzi nawet do miliona cykli. Seria M oraz S to przełączniki wodoodporne, mające klasę ochrony IP68, rozszerzając zakres potencjalnych zastosowań o urządzenia działające w szczególnie wymagającym środowisku.

Warto zaznaczyć, że niezależnie od typu przełącznika, oferta NKK Switches obejmuje przełączniki w wielu opcjach konfiguracji styków, wliczając w to najczęściej spotykane: jednobiegunowy, jednoobwodowy (SPST); jednobiegunowy, dwuobwodowy (SPDT); oraz dwubiegunowy, dwuobwodowy (DPDT).

Przełączniki przyciskane NNK Switches

Przełączniki przyciskane są kolejnym typem komponentów, który powszechne jest wykorzystany w elektronice, znajdując zastosowanie w niemal każdym segmencie rynku. Komputery, elektronika konsumencka, urządzenia RTV i AGD to tylko najpopularniejsze przykłady. Elementy te są używane do zwierania obwodu tylko w czasie wciśnięcia przycisku, ale mogą też działać w trybie bistabilnym, kiedy kolejne aktywacje naprzemiennie zwierają i otwierają obwód. W zależności od modelu, przełączniki przyciskane NKK Switches wytrzymują napięcia do 250V (AC i DC) i prąd do 5A, przy rezystancji styków w zakresie od 10mΩ do 200mΩ.

 

Przełącznik przyciskany AB15AH

Poza takimi cechami jak żywotność i niezawodność elementu, w przypadku przełączników ważny jest aspekt użytkowy. Estetyka i ergonomia wysuwają się na pierwszy plan, a klienci cenią sobie elementy, które zapewniają komfort użytkownika. Przełączniki przyciskane NKK Switches dostępne są w szerokim zakresie wymiarów. Seria GB to przykład przełącznika w wersji mikro, który dzięki wadze zaledwie 0.25g świetnie sprawdzi się w urządzeniach przenośnych. Na przeciwnym biegunie lokują się elementy z serii LB i LP, czyli przełączniki w większych rozmiarach, które poza łatwością użycia oferują wysoką wytrzymałość mechaniczną i elektryczną. W wybranych modelach producent zdecydował się zastosować konstrukcję modułową, dzięki czemu wystarczy wybrać przycisk, kierując się wymaganą funkcjonalnością; natomiast poprzez dobranie odpowiednich frontów lub podświetlenia, uzyskać interesujący nas wygląd przycisku.

Sprawdź ofertę przełączników przyciskanych

 

Przełączniki suwakowe od NKK Switches

NKK Switches produkuje miniaturowe i ultra-miniaturowe przełączniki suwakowe 2-, 3- i 4-pozycyjne, z suwakiem na górze lub z boku elementu, co zapewnia wygodę montażu elementu i dostosowania do wymogów aplikacji. Większość elementów tego typu posiada styki w konfiguracji SPDT, czyli jeden biegun i dwa obwody, co sprawia, że często są wykorzystywane do przełączania pomiędzy dwoma źródłami zasilania. Równie popularna kategoria to elementy typu DPDT, potrafiące jednocześnie sterować dwoma oddzielnymi obwodami, co znajduje zastosowanie np. w sterowaniu silnikami i siłownikami elektrycznymi.

W tej kategorii NKK Switches oferuje elementy posiadające wyprowadzenia do druku oraz do lutowania. Coraz większa miniaturyzacja to jednocześnie wyzwanie dla producentów pod względem jakości i dokładności wykonania. Odporna mechanicznie konstrukcja, sprawdzony proces produkcyjny i rygorystyczne testy przełączników NKK Switches gwarantują ich niezawodność nawet przy intensywnym użytkowaniu. Seria MS odznacza się doskonałą wytrzymałością, zapewniając trwałość mechaniczną rzędu 100 tys. cykli, dzięki czemu jest polecana do szczególnie wymagających aplikacji. Warto zauważyć, że zastosowane uszczelnienia w konstrukcji wszystkich przełączników firmy zapewniają doskonałą odporność na niesprzyjające warunki środowiskowe, jak wilgotność i zapylenie. Standardem jest też praca w szerokim zakresie temperatur, nawet od -40°C do 85°C , jak w przypadku serii SM.

Przełącznik suwakowy AS22AP

Sprawdź ofertę przełączników suwakowych

 


KONDENSATORY Z GRUPY OS-CON MARKI PANASONIC
W dążeniu do miniaturyzacji i podnoszenia wydajności urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza ich obwodów zasilających, producenci stale poszukują nowych, sprawniejszych i bardziej kompaktowych komponentów elektronicznych.

ZŁĄCZA I PRZEWODY WSTĄŻKOWE MARKI CONNFLY
CONNFLY jest producentem przede wszystkim wysokiej jakości złączy przeznaczonych do stosowania wewnątrz urządzeń elektronicznych – od produktów konsumenckich, po oprzyrządowanie przemysłowe.

ZŁĄCZA USB BULGIN BUCCANEER – PEWNA JAKOŚĆ POŁĄCZEŃ
W dobie nieustannego rozwoju technologicznego wzrasta zapotrzebowanie na dobra podstawowe, do których niewątpliwie zalicza się energia elektryczna.

TRACO POWER W OFERCIE TME – PRZETWORNICE, NA KTÓRE MOŻESZ LICZYĆ
Otaczający nas świat zmienia się w mgnieniu oka. Nikogo już nie dziwi autonomiczny samolot sterowany poprzez inteligentne urządzenia naszpikowane zaawansowanymi układami elektronicznymi.

WIELOFUNKCYJNE PRZEKAŹNIKI BEZPIECZEŃSTWA OD PILZ
W warunkach przemysłowych, przede wszystkim na liniach i w warsztatach produkcyjnych, niezwykle istotną rolę odgrywają elementy odpowiedzialne za ochronę pracowników. Należą do nich zarówno czujniki (wykrywające zagrożenie, np. niepożądaną obecność człowieka w danej strefie), jak również przekaźniki, których zadaniem jest awaryjne zatrzymanie ruchu maszyn.

PRZEGLĄD PROFESJONALNYCH NARZĘDZI MARKI KNIPEX
Chociaż TME kojarzony jest przede wszystkim jako międzynarodowy dystrybutor elementów elektronicznych i podzespołów dla automatyki przemysłowej – w naszym katalogu znaleźć można również bogatą ofertę elementów mechanicznych oraz narzędzi. Są to artykuły przeznaczone do stosowania przez profesjonalistów – to znaczy trwałe, precyzyjne i specjalnie zaprojektowane do ściśle określonych zadań i dziedzin.

ROZŁĄCZNIKI IZOLACYJNE
Rozłączniki izolacyjne to powszechnie stosowane, kluczowe dla bezpieczeństwa komponenty układów elektrycznych, umożliwiające odłączenie napięcia na czas konserwacji lub naprawy. W artykule przedstawiamy budowę oraz funkcjonowanie rozłączników izolacyjnych, ich podstawowe cechy użytkowe oraz omówimy, jak odnaleźć odpowiedni produkt do aplikacji.

ZASILACZE DO OŚWIETLENIA LED OD MEAN WELL
Zasilanie oświetlenia LED wymaga zapewnienia stałego natężenia prądu płynącego przez złącze diody lub zespołu diod. Ten warunek musi być spełniony bez względu na wartość napięcia progowego diody świecącej, które będzie zmieniało się wraz z temperaturą złącza.

SILNIK BEZSZCZOTKOWY – BUDOWA I SPOSÓB DZIAŁANIA
Aby zrozumieć fenomen silników bezszczotkowych, które z impetem wdzierają się szczególnie na rynek elektronarzędzi, należy zrozumieć istotę działania dotychczas stosowanych silników komutatorowych oraz poznać najważniejsze różnice pomiędzy nimi.

CZUJNIKI INDUKCYJNE SERII E2E NEXT Z OFERTY OMRON
Czujniki indukcyjne to niezwykle ważna grupa elementów układu sterowania, która jest obecna w każdym zautomatyzowanym zakładzie przemysłowym, a coraz powszechniej również w gospodarstwach domowych. Dzięki prostej budowie oraz szerokiej gamie rozmiarów, czujniki takie gwarantują bardzo długą, bezawaryjną pracę, a coraz to nowsze rozwiązania pozwalają na dopasowanie właściwego czujnika do dowolnej aplikacji.

ZESTAW Z DRUKARKĄ RHINO 4200 OD DYMO
DYMO to firma posiadająca 60-letnie doświadczenie w produkcji drukarek i wytłaczarek do etykiet. Dostawca oferuje najwyższej jakości urządzenia, które ułatwiają pracę w zakładach pracy, biurach, fabrykach, magazynach, warsztatach, punktach handlowych i wielu innych branżach. Są też znakomitym narzędziem w gospodarstwie domowym, gdzie przysłużą się organizacji i porządkowi.

ZŁĄCZA DO SYSTEMÓW MAGAZYNOWANIA ENERGII HAN S I NOWOŚCI HARTING
Marka HARTING znana jest na globalnych rynkach jako producent doskonałej jakości złączy, przewodów i innych rozwiązań dla przemysłu, a także urządzeń profesjonalnych i specjalistycznych.

Interesting video


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Polska, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma tygodnia

Friedrich Lütze GmbH


Spis firm


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power IntegrationsKalendarz
Międzynarodowe Targi Maszynowe, 4.-7.10. 2022, Brno, Czechy
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warszawa, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813