Spis firm
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER
 

Parker Hannifin
 

DANFOSS
 

MOXA
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA

31.05.2023 0:07:27
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1

PRZEŁĄCZNIKI OD NOWEGO PRODUCENTA – MARKI E-SWITCH
E-Switch jest amerykańską marką specjalizującą się we wszelkiego rodzaju przełącznikach. Bogata oferta producenta obejmuje podstawowe elementy, jak przyciski typu TACT-switch, ale również wysokoprądowe przełączniki, DIP-switche, stacyjki, przyciski dotykowe, spustowe i wiele innych rozwiązań.

Do katalogu TME właśnie trafiły pierwsze artykuły E-Switch. Są to przede wszystkim standardowe elementy elektromechaniczne wykorzystywane w urządzeniach przemysłowych i konsumenckich – a także wysokiej jakości przełączniki wandaloodporne instalowane w elektronice przestrzeni publicznej, jak biletomaty, windy, dyspozytory żywności itp.

Wszystkie produkty E-Switch

Pierwsze przełączniki E-Switch w katalogu TME

Poniżej przedstawiamy przegląd naszej obecnej oferty od E-Switch. Należy tu podkreślić, że już teraz pracujemy nad poszerzeniem tego asortymentu i wkrótce do katalogu trafią kolejne produkty. Tymczasem opisujemy główne grupy artykułów dostępnych już teraz.

Mikroprzełączniki TACT

W asortymencie znalazł się szeroki wybór mikroprzełączników TACT. Są to elementy przystosowane do napięć 12V, 15V, 32V i 50V DC (prądy do 50mA) o konfiguracji styków SPST. W zależności od modelu, producent gwarantuje wytrzymałość elektryczna od 100000 do 5000000 cykli. Dostępne są wersje do montażu przewlekanego (THT) i powierzchniowego (SMD), z klawiszami okrągłymi i prostokątnymi (w różnych kolorach). Rezystancja styków (w zależności od modeli) sięga od 50mΩ do 1Ω.

 Miniaturowy przełącznik do montażu powierzchniowego.

Mikroprzełączniki TACT

 

Przyciski standardowe

 Przycisk wyposażony w dwie pary styków o dwóch pozycjach (DPDT).

Innym przykładem typowych rozwiązań dostarczanych przez E-Switch są przełączniki do montażu w obwodach drukowanych oraz na panel. Zaprojektowano je dla napięć 12V, 30V i 50V DC oraz prądów do 0,1A. W ofercie dostępne są m.in. produkty o klasie szczelności IP67, jak również wyposażone w srebrzone styki (co znacznie ogranicza ich podatność na korozję). Posiadamy przyciski o konfiguracji styków SPST i DPDT.

Przyciski standardowe

 

Przełączniki suwakowe

Przełączniki suwakowe pozostają jednym z najpopularniejszych „włączników” w różnych sprzętach elektrycznych i elektronicznych. Dzięki precyzyjnej konstrukcji, niskiej rezystancji styków (nawet 20mΩ) oraz standardowym wyprowadzeniom do montażu przewlekanego, produkty E-Switch doskonale sprawdzą się zarówno jako zamienniki, elementy prototypów i przede wszystkim części przeznaczone do masowej produkcji. Większość dostępnych w katalogu TME artykułów to warianty kątowe.

Przełącznik suwakowy, dwupozycyjny z wyprowadzaniami THT.

Przełączniki suwakowe

 

Przełączniki wandaloodporne

Wandaloodporny przycisk SPST o trzech kolorach podświetlania (RGB).

Przełączniki wandaloodporne stosowane są w urządzeniach użyteczności publicznej (biletomaty, windy), jak również w warunkach przemysłowych, gdzie wymagana jest duża trwałość mechaniczna. Produkty E-Switch z tej kategorii charakteryzują się klasą szczelności na poziomie IP65 oraz IP67 . Ich budowa chroni styki również przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi, mogą bowiem pracować w temperaturach z zakresu od -20°C do 70 °C. Produkty posiadają zaokrąglone czoło i występują w wariantach podświetlanych. Ich zdolność prądowa sięga 2A (przy 36V oraz 48V DC).Gwarantowana przez producenta minimalna trwałość elektryczna artykułów wynosi od 100000 do 200000.

Przełączniki wandaloodporne

 

Przełączniki ROCKER

W ofercie produktów E-Switch nie mogło zabraknąć przełączników typu ROCKER, czyli typowych elementów instalowanych jako włączniki sieciowe. Produkty dostępne z katalogu TME przystosowano do napięć 250V AC oraz prądów rzędu 10A i 16A. Montowane są na panelu, w okrągłym otworze o średnicy 21mm lub prostokątnym wycięciu 30,1x22,15mm. Normalnie otwarte styki umieszczono w konfiguracji SPST - charakteryzują się niską opornością przy zamknięciu (20mΩ), dzięki czemu przełącznik nie nagrzewa się podczas pracy zasilanego urządzenia.

Włącznik z nadrukiem przeznaczony do napięć sieciowych 250V AC.

Przełączniki typu ROCKER


KOMPUTERY JEDNOPŁYTKOWE BANANA PI
Komputery jednopłytkowe pozwalają rozwijać złożone projekty. Są atrakcyjna platformą nie tylko dla uczniów, studentów i amatorów – ale również profesjonalistów. W okresie rynkowych niedoborów polecamy naszym klientom jedno z najpopularniejszych w swojej dziedzinie rozwiązań: komputery Banana Pi.

PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MANSON SDP-2210
Regulowane zasilacze należą do podstawowego wyposażenia laboratoryjnego – są niezastąpionym narzędziem pracy w serwisach urządzeń elektrycznych, działach R&D, salach jednostek edukacyjnych i warsztatach hobbystów.

BEZPIECZNIKI OPTIFUSE W OFERCIE TME
Wybierając odpowiedni rodzaj bezpiecznika, warto przyjrzeć się jego podstawowym parametrom, takim jak: typ, rodzaj obudowy, prąd i napięcie znamionowe czy temperatura pracy. Wśród wielu producentów bezpieczników warto zwrócić uwagę na ofertę marki Optifuse, której produkty dostępne są w naszym katalogu:

SPRĘŻYNY GAZOWE MARKI PNEUMAT JUŻ DOSTĘPNE Z MAGAZYNÓW TME
Od dłuższego czasu pracujemy w TME nad rozwojem asortymentu produktów z dziedziny pneumatyki. W tej dziedzinie naszego katalogu jednym z największych dostawców jest obecnie marka Pneumat. Do katalogu TME właśnie trafiły nowe rozwiązania tego wytwórcy – sprężyny gazowe.

SKANER LASEROWY 2D 360 STOPNI MARKI DFROBOT
Urządzenie zwane LIDARem bierze swoją nazwę od ang. light detection and ranging. Jego celem jest określanie odległości od najbliższej powierzchni w danym kierunku.

REJESTRATORY EKRANOWE SERII KD6 OD LUMEL
W ofercie TME pojawił się rejestrator serii KD6 firmy Lumel przeznaczony do pomiaru i kontroli parametrów procesów technologicznych. Urządzenie może zbierać dane w systemach pomiarowo-regulacyjnych lub działać jako autonomiczny przyrząd pomiarowo-rejestrujący.

TECHMASTEREVENT. PORTAL, KTÓRY OFERUJE UŻYTKOWNIKOM KOSMICZNE MOŻLIWOŚCI
Platforma TechMasterEvent aktywnie działa zaledwie od roku. W tym czasie ogłosiła 8 konkursów tematycznych, skierowanych do młodych twórców z całego świata; wszystkich, których fascynuje technika, elektrotechnika i elektronika. 5 konkursów już zostało zakończonych. Z nagród o łącznej wartości 31 700 USD cieszy się 18 laureatów z Europy i Afryki.

PRZEGLĄD POMYSŁÓW NA ŚWIĄTECZNE PREZENTY
Wybór świątecznego prezentu dla osoby, której hobby jest elektronika czy choćby majsterkowanie, nie należy do zadań prostych. Niezależnie, czy obdarowana będzie dziewczynka czy chłopiec, kobieta czy mężczyzna, podstawowym problemem jest wybór upominku, który okaże się naprawdę przydatny.

PRZETWORNICE DC/DC SERII CCG1R5-10 OD TDK-LAMBDA
TDK-Lambda jest znanym na całym świecie, japońskim producentem zasilaczy oraz przetwornic AC/DC i DC/DC.

PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3
Przetworniki ciśnienia stanowią nieodłączny element wielu urządzeń z zakresu automatyki. Występują zarówno w systemach pneumatycznych, np. wykorzystujących siłowniki, jak i instalacjach podciśnieniowych (m.in. zapewniając odpowiednie parametry pracy chwytaków ssawkowych).

WYKORZYSTANIE AKUMULATORÓW NICHICON SLB W APLIKACJACH IOT
Internet rzeczy, czyli technologie IoT, towarzyszą nam od lat. Chociaż wielu beneficjentów tych urządzeń może sobie nie zdawać sprawy z tego, jak wiele wygód zawdzięczają małym, energooszczędnym urządzeniom wykonującym skomplikowane pomiary i obliczenia w naszym codziennym otoczeniu.

WYBÓR DŁAWIKÓW KEMET SERII SCF-XV
Oferta TME została rozszerzona o dławiki serii SCF-XV producenta KEMET. Są to elementy typu common mode o szerokiej gamie charakterystyk do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, np. w przemyśle czy branży motoryzacyjnej.

Interesting video


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT

Firma tygodnia

AERS


Spis firm


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTELKalendarz
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813