Spis firm
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH

04.12.2021 0:07:34
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza


PRZEŁĄCZNIKI OD NOWEGO PRODUCENTA – MARKI E-SWITCH
E-Switch jest amerykańską marką specjalizującą się we wszelkiego rodzaju przełącznikach. Bogata oferta producenta obejmuje podstawowe elementy, jak przyciski typu TACT-switch, ale również wysokoprądowe przełączniki, DIP-switche, stacyjki, przyciski dotykowe, spustowe i wiele innych rozwiązań.

Do katalogu TME właśnie trafiły pierwsze artykuły E-Switch. Są to przede wszystkim standardowe elementy elektromechaniczne wykorzystywane w urządzeniach przemysłowych i konsumenckich – a także wysokiej jakości przełączniki wandaloodporne instalowane w elektronice przestrzeni publicznej, jak biletomaty, windy, dyspozytory żywności itp.

Wszystkie produkty E-Switch

Pierwsze przełączniki E-Switch w katalogu TME

Poniżej przedstawiamy przegląd naszej obecnej oferty od E-Switch. Należy tu podkreślić, że już teraz pracujemy nad poszerzeniem tego asortymentu i wkrótce do katalogu trafią kolejne produkty. Tymczasem opisujemy główne grupy artykułów dostępnych już teraz.

Mikroprzełączniki TACT

W asortymencie znalazł się szeroki wybór mikroprzełączników TACT. Są to elementy przystosowane do napięć 12V, 15V, 32V i 50V DC (prądy do 50mA) o konfiguracji styków SPST. W zależności od modelu, producent gwarantuje wytrzymałość elektryczna od 100000 do 5000000 cykli. Dostępne są wersje do montażu przewlekanego (THT) i powierzchniowego (SMD), z klawiszami okrągłymi i prostokątnymi (w różnych kolorach). Rezystancja styków (w zależności od modeli) sięga od 50mΩ do 1Ω.

 Miniaturowy przełącznik do montażu powierzchniowego.

Mikroprzełączniki TACT

 

Przyciski standardowe

 Przycisk wyposażony w dwie pary styków o dwóch pozycjach (DPDT).

Innym przykładem typowych rozwiązań dostarczanych przez E-Switch są przełączniki do montażu w obwodach drukowanych oraz na panel. Zaprojektowano je dla napięć 12V, 30V i 50V DC oraz prądów do 0,1A. W ofercie dostępne są m.in. produkty o klasie szczelności IP67, jak również wyposażone w srebrzone styki (co znacznie ogranicza ich podatność na korozję). Posiadamy przyciski o konfiguracji styków SPST i DPDT.

Przyciski standardowe

 

Przełączniki suwakowe

Przełączniki suwakowe pozostają jednym z najpopularniejszych „włączników” w różnych sprzętach elektrycznych i elektronicznych. Dzięki precyzyjnej konstrukcji, niskiej rezystancji styków (nawet 20mΩ) oraz standardowym wyprowadzeniom do montażu przewlekanego, produkty E-Switch doskonale sprawdzą się zarówno jako zamienniki, elementy prototypów i przede wszystkim części przeznaczone do masowej produkcji. Większość dostępnych w katalogu TME artykułów to warianty kątowe.

Przełącznik suwakowy, dwupozycyjny z wyprowadzaniami THT.

Przełączniki suwakowe

 

Przełączniki wandaloodporne

Wandaloodporny przycisk SPST o trzech kolorach podświetlania (RGB).

Przełączniki wandaloodporne stosowane są w urządzeniach użyteczności publicznej (biletomaty, windy), jak również w warunkach przemysłowych, gdzie wymagana jest duża trwałość mechaniczna. Produkty E-Switch z tej kategorii charakteryzują się klasą szczelności na poziomie IP65 oraz IP67 . Ich budowa chroni styki również przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi, mogą bowiem pracować w temperaturach z zakresu od -20°C do 70 °C. Produkty posiadają zaokrąglone czoło i występują w wariantach podświetlanych. Ich zdolność prądowa sięga 2A (przy 36V oraz 48V DC).Gwarantowana przez producenta minimalna trwałość elektryczna artykułów wynosi od 100000 do 200000.

Przełączniki wandaloodporne

 

Przełączniki ROCKER

W ofercie produktów E-Switch nie mogło zabraknąć przełączników typu ROCKER, czyli typowych elementów instalowanych jako włączniki sieciowe. Produkty dostępne z katalogu TME przystosowano do napięć 250V AC oraz prądów rzędu 10A i 16A. Montowane są na panelu, w okrągłym otworze o średnicy 21mm lub prostokątnym wycięciu 30,1x22,15mm. Normalnie otwarte styki umieszczono w konfiguracji SPST - charakteryzują się niską opornością przy zamknięciu (20mΩ), dzięki czemu przełącznik nie nagrzewa się podczas pracy zasilanego urządzenia.

Włącznik z nadrukiem przeznaczony do napięć sieciowych 250V AC.

Przełączniki typu ROCKER


PRZEŁĄCZNIKI COMELUX SERII 40
Podświetlane przełączniki typu rocker stosowane są w wielu dziedzinach – od aplikacji przemysłowych po sprzęt konsumencki (np. artykuły gospodarstwa domowego). Montowane na panelu włączniki stanowią bezpieczną metodę załączania obwodów pod dużym napięciem. W przypadku rozwiązań marki COMELUX może to być obsługa prądów do 16A i typowych napięć z sieci elektrycznej, tj. 250V AC.Są to jedne z najbardziej podstawowych komponentów elektromechanicznych – jednak wyróżniają się trwałością i jakością wykonania.

PRZEŁĄCZNIKI OD NOWEGO PRODUCENTA – MARKI E-SWITCH
E-Switch jest amerykańską marką specjalizującą się we wszelkiego rodzaju przełącznikach. Bogata oferta producenta obejmuje podstawowe elementy, jak przyciski typu TACT-switch, ale również wysokoprądowe przełączniki, DIP-switche, stacyjki, przyciski dotykowe, spustowe i wiele innych rozwiązań.

Czym są i jaką pełnią rolę przetwornice napięcia stałego?
Przetwornice napięcia potrafią obniżać lub podnosić napięcie wyjściowe względem napięcia wejściowego. Poprzez naprzemienne włączanie i wyłączanie napięcia z wysoką częstotliwością, regulują wartość napięcia wyjściowego i nie powodują przy tym zakłóceń pracy urządzenia.

ARDUINO – KOMUNIKACJA Z WYKORZYSTANIEM SIECI ETHERNET
Tworzenie rozbudowanych sieci komputerowych już od dobrych kilkunastu lat przestało służyć jedynie łączeniu komputerów.

KOMUNIKACJA BEZPRZEWODOWA W SYSTEMACH IOT Z WYKORZYSTANIEM MODUŁÓW ARDUINO MKR
Jednym z największych problemów, z którymi zmaga się aktualnie rynek urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) jest jego duża fragmentacja. Mnogość urządzeń oraz protokołów komunikacji znacznie utrudnia zbudowanie jednolitego i funkcjonalnego systemu, jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie elementów pochodzących od różnych producentów.

PRODUKTY VELCRO® JUŻ W OFERCIE TME
Oferta TME została wzbogacona o produkty rzepowe znanej na całym świecie marki Velcro®. Przedsiębiorstwo Velcro® zostało założone w 1951 roku i szybko stało się dominującym dostawcą rozwiązań mocujących w różnorodnych gałęziach przemysłu. Oddziały firmy zlokalizowane są w Ameryce, Azji, Europie i Afryce. Pierwsza fabryka Velcro®, otwarta w 1957 roku w Manchesterze, istnieje do dziś.

PODCZERWONE DIODY LED W OBUDOWACH SMD
W katalogu TME posiadamy szeroki wybór diod LED emitujących światło podczerwone. Widoczna na rynku tendencja do miniaturyzacji urządzeń wymusza na producentach wyszukiwanie rozwiązań łączących dużą moc (około 1W) z niewielkimi rozmiarami elementów do montażu powierzchniowego (SMD). Dlatego dziś prezentujemy jedno z takich rozwiązań: LED IR serii PK2S należą do najmniejszych diod mocy SMD w ofercie marki ProLight.

PRZEŁĄCZNIKI NKK SWITCHES – JAKOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ
Przełączniki to elementy elektromechaniczne służące do sterowania przepływem prądu w układzie poprzez łączenie i rozłączanie obwodu elektrycznego. Nawet popularność ekranów dotykowych nie zmieniła faktu, że nadal jest to wiodąca metoda interakcji użytkownika z urządzeniem.

PŁYTY FERRYTOWE MARKI KEMET
Obecnie coraz większą popularność zyskują pojazdy napędzane przy użyciu elektryczności. Silniki elektryczne stopniowo zastępują tradycyjne napędy spalinowe, a w przyszłości na ulicach będziemy widzieć coraz większą liczbę tak napędzanych maszyn.

TME Centrum Logistyczne Rzgów Wirtualny Spacer
Poznaj Centrum Logistyczne Rzgów – najnowszą i jak dotąd największą inwestycję w historii grupy TME. Przekonaj się na własne oczy, że to więcej niż Magazyn. Zapinamy pasy i zapraszamy do zwiedzania.

UNIWERSALNE ORAZ KOLEJOWE PRZETWORNICE DC/DC
Firma Traco Power należy do prestiżowych marek wytwarzających przetwornice napięcia. Przede wszystkim są to elementy DC/DC przeznaczone do najbardziej wymagających sektorów przemysłu. Jednym z takich obszarów jest kolejnictwo. Sektor ten podlega licznym regulacjom skupiającym się na bezpieczeństwie. Dotyczą one nie tylko mechaniki pojazdów szynowych, ale również wielu aspektów konstrukcyjnych.

PATCHCORDY ETHERLINE® LAN CAT.6A FIRMY LAPP
TME włączyła do swojej oferty patchcordy ETHERLINE® LAN CAT.6A firmy LAPP, przeznaczone do zastosowań, w których kwestie niezawodności i bezpieczeństwa są kluczowe. Dzięki dużej wytrzymałości na zakłócenia elektromagnetyczne i trudne warunki środowiskowe produkty z tej serii dedykowane są do wymagających aplikacji przemysłowych i komercyjnych. Patchcordy zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa użytkownikom, co potwierdzone jest prestiżowym certyfikatem UL (Underwriters Laboratories).

Interesting video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Polska, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021


TME Centrum Logistyczne Rzgów Wirtualny Spacer


WIDEO (EN): How to mount congatec cooling solutions (COM Express Type 7, 6 and 2)

Firma tygodnia

HARTING


Spis firm


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Microchip Technology Inc.Kalendarz
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imaharanaše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813