Spis firm
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply

28.05.2022 0:07:36
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f


Digi-Key Electronics ogłasza globalną współpracę z firmą QuickLogic Corporation w ramach platformy handlowej Digi-Key
QuickLogic jest producentem półprzewodników działającym w modelu fabless wykorzystującym otwartoźródłowe narzędzia bezpośrednio programowalnych macierzy bramek (FPGA) w ramach inicjatywy QuickLogic Open Reconfigurable Computing (QORC).

Współpraca między firmami Digi-Key Electronics i QuickLogic oznacza wzbogacenie oferty platformy handlowej Digi-Key o półprzewodniki i procesory niskiej mocy marki QuickLogic

Dzięki dodaniu produktów QuickLogic do platformy handlowej Digi-Key klienci mają obecnie do dyspozycji kompletne rozwiązania programowe i sprzętowe ultraniskiej mocy, pozwalające im pokonać drogę od pomysłu do projektu w ciągu zaledwie kilku dni. Produkty QuickLogic są obsługiwane przez wiele popularnych narzędzi oprogramowania otwartoźródłowego, takich jak Zephyr, FreeRTOS, SymbiFlow i Renode.

Niezależnie od tego, czy klient ma zamiar uwzględnić w swoim produkcie funkcję stale włączonego wykrywania słowa aktywującego, wdrożyć modele wnioskowania AI w punkcie brzegowym/końcowym swojego układu, czy potrzebuje niskonapięciowego mikrokontrolera MCU Arm® Cortex®-M4F opartego na oprogramowaniu w 100% otwartoźródłowym, grupa układów typu SoC (System on a Chip) QuickLogic EOS™ S3 zaoferuje odpowiednie rozwiązanie. Wspomniane portfolio obejmuje następujące produkty:

  • Platforma przetwarzania sygnałów z czujników EOS S3 MCU: dzięki zintegrowanemu mikrokontrolerowi MCU Arm Cortex-M4F i rdzeniowi wbudowanej macierzy FPGA (eFPGA), klienci mogą szybko przejść od pomysłu do prototypu i masowej produkcji. Platforma jest wspierana przez łatwy w użyciu i tani zestaw rozwojowy oraz otwartoźródłowe oprogramowanie toolchain (Zephyr, FreeRTOS), jak również narzędzia użytkownika bezpośrednio programowalnych macierzy bramek firmy QuickLogic.
  • Układ przetwarzania głosu i sygnałów z czujników EOS S3 Voice + Sensor Hub: obsługuje jednoczesne przetwarzanie sygnałów z czujników i rozpoznawanie głosu. To rozwiązanie ultraniskiej mocy zapewnia długi czas pracy na baterii nie obniżając komfortu użytkownika.
  • • EOS S3-AI: kompleksowe rozwiązanie niskiej mocy i środowisko programistyczne pozwalające na ekonomiczne wykorzystanie zalet sztucznej inteligencji w zastosowaniach związanych z punktami końcowymi.
  • Zestaw rozwojowy QuickFeather: QuickFeather ma niewielkie rozmiary, jest kompatybilny z formatem Feather, niedrogi i w pełni wspierany przez narzędzia otwartoźródłowe. Dzięki mikrokontrolerowi MCU Cortex®-M4F i zintegrowanej bezpośrednio programowalnej macierzy bramek (eFPGA), wbudowany układ EOS S3 pozwala na tworzenie innowacyjnych rozwiązań przy użyciu całkowicie otwartoźródłowych urządzeń i oprogramowania.
  • Zestaw rozwojowy Qomu: wbudowany procesor bardzo niskiej mocy i technologia bezpośrednio programowalnych macierzy bramek (FPGA) niskiej mocy sprawiają, że Qomu jest idealną platformą rozwojową, szczególnie w przypadku zastosowań z zakresu przetwarzania brzegowego IoT oraz wykorzystania możliwości sztucznej inteligencji lub uczenia maszynowego. Charakteryzująca się bardzo niewielkimi rozmiarami płytka podłączana jest bezpośrednio do portu USB typu A i umożliwia projektowanie praktycznie w dowolnym miejscu.

„Produkty firmy QuickLogic są zoptymalizowane pod kątem ultraniskiego poboru mocy, dzięki czemu idealnie nadają się do rozwiązań IoT i konsumenckich aplikacji mobilnych” - wyjaśnia Anissa Lauer, starszy manager produktu platformy handlowej w firmie Digi-Key. „Ponadto podstawowa edycja zestawu narzędzi analitycznych (Basic Edition of the Analytics Toolkit) oferowanych przez SensiML®, spółkę zależną firmy QuickLogic, jest już dostępna w Digi-Key. W efekcie nasi klienci dysponują teraz kompletnym rozwiązaniem programowo-sprzętowym, umożliwiającym szybsze opracowywanie koncepcji i projektowanie”.

Zestaw narzędzi analitycznych Analytics Toolkit firmy SensiML oferuje klientom kompletny proces rozwojowy sztucznej inteligencji, umożliwiający zbieranie danych, etykietowanie, generowanie modeli i testowanie oraz walidację wbudowanej sztucznej inteligencji.

„Firma Digi-Key oferuje największy na świecie wybór komponentów elektronicznych” - mówi Brian Faith, dyrektor generalny firmy QuickLogic. „Sprzedaż przez platformę Digi-Key Electronics zwiększa dostęp do naszych produktów, zapewniając inżynierom łatwy sposób zamawiania urządzeń, zestawów montażowych i oprogramowania. Cieszymy się z perspektywy współpracy z Digi-Key, oznaczającej dla nas zwiększenie zasięgu naszej oferty”.

Aby dowiedzieć się więcej o firmie QuickLogic i poznać jej ofertę, odwiedź platformę handlową Digi-Key.

Informacje o firmie QuickLogic Corporation

QuickLogic Corporation jest działającą w oparciu o model fabless firmą opracowującą wielordzeniowe platformy półprzewodnikowe niskiej mocy oraz własność intelektualną (IP) na potrzeby sztucznej inteligencji (AI), przetwarzania głosu i sygnałów z czujników. Rozwiązania te obejmują wbudowane układy bezpośrednio programowalnych macierzy bramek FPGA IP (eFPGA) do akceleracji sprzętowej i wstępnego przetwarzania danych oraz heterogeniczne wielordzeniowe układy SoC, integrujące macierze eFPGA z innymi procesorami i urządzeniami peryferyjnymi. Rozwiązania te obejmują wbudowane układy bezpośrednio programowalnych macierzy bramek FPGA IP (eFPGA) do akceleracji sprzętowej i wstępnego przetwarzania danych oraz heterogeniczne wielordzeniowe układy SoC, integrujące macierze eFPGA z innymi procesorami i urządzeniami peryferyjnymi. Pełna gama platform, narzędzi programistycznych i bezpośrednio programowalnych macierzy bramek (eFPGA IP) umożliwia praktyczną i skuteczną implementację sztucznej inteligencji (AI), przetwarzania głosu i sygnałów z czujników w urządzeniach mobilnych, urządzeniach typu wearable i hearable, konsumenckich, przemysłowych, oraz rozwiązań brzegowych i związanych z punktami końcowymi IoT. Więcej informacji można znaleźć na stronach www.quicklogic.com  i https://www.quicklogic.com/blog/.

Informacje o firmie Digi-Key Electronics

Firma Digi-Key Electronics z siedzibą w Thief River Falls (Minnesota, USA) zdobyła uznanie jako lider i nieustanny innowator w dziedzinie wysokiej jakości dystrybucji komponentów elektronicznych i produktów automatyki na całym świecie. Jako pionier w tej dziedzinie, firma Digi-Key oferuje przeszło 10,1 miliona komponentów od ponad 2000 renomowanych markowych producentów i posiada w magazynie jeden z największych asortymentów produktów dostępnych do natychmiastowej wysyłki. Oprócz produktów, które napędzają innowacje technologiczne, firma Digi-Key wspiera również inżynierów projektantów i specjalistów ds. zaopatrzenia, oferując niezliczone rozwiązania i narzędzia cyfrowe, dzięki którym praca jest wydajniejsza. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.digikey.pl  oraz w serwisach: Facebook, Twitter, YouTube, Instagram i LinkedIn.

2021101801 / 18.10.2021 / Komponenty elektroniczne / Digi-Key Electronics /

Digi-Key, Seeed Studio i Machinechat wprowadzają pierwsze w branży prywatne rozwiązania sieci LoRaWAN-in-a-Box
Firma Digi-Key Electronics nawiązała współpracę z Seeed Studio i Machinechat, aby wprowadzić pierwsze w branży, prywatne rozwiązania LoRaWAN-in-a-Box dla Internetu rzeczy (IoT).

Digi-Key Electronics ogłasza globalną współpracę z firmą QuickLogic Corporation w ramach platformy handlowej Digi-Key
QuickLogic jest producentem półprzewodników działającym w modelu fabless wykorzystującym otwartoźródłowe narzędzia bezpośrednio programowalnych macierzy bramek (FPGA) w ramach inicjatywy QuickLogic Open Reconfigurable Computing (QORC).

Digi-Key Electronics wprowadza narzędzie myLists - skonsolidowany system zarządzania listami produktów
Firma Digi-Key Electronics ogłosiła uruchomienie skonsolidowanego systemu zarządzania listami produktów, czyli narzędzia myLists, które ma sprawnie połączyć narzędzia BOM Manager, cen i dostępności (PANDA®) oraz Ulubione w jedno wygodne rozwiązanie. Narzędzie oferuje również większe możliwości i nowe funkcje.

Digi-Key Electronics Announces Global Partnership with Machinechat to Deliver Ready-to-Use IoT Data Management Software
Digi-Key Electronics, who offers the world's largest selection of electronic components in stock for immediate shipment, announced that it has partnered with Machinechat to deliver the industry's most affordable and easy-to-use IoT data management solution to accelerate IoT development and deployments.

Digi-Key Electronics Announces Global Partnership with EAO Corporation for New Digital Product Selector Tool

Interesting video


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Polska, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma tygodnia

Friedrich Lütze GmbH


Spis firm


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power IntegrationsKalendarz
HANNOVER MESSE 2022, 30.5-2.6. 2022
CTiS Shanghai, 31.5.-2.6.2022
automatica 2022, München, 21.6.-24.6.2022
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warszawa, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813