Spis firm
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

Digi-Key Electronics
 

AERS

24.04.2024 11:58:24
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38

Digi-Key, Seeed Studio i Machinechat wprowadzają pierwsze w branży prywatne rozwiązania sieci LoRaWAN-in-a-Box
Firma Digi-Key Electronics nawiązała współpracę z Seeed Studio i Machinechat, aby wprowadzić pierwsze w branży, prywatne rozwiązania LoRaWAN-in-a-Box dla Internetu rzeczy (IoT).

Digi-Key jest wyłącznym dystrybutorem pierwszych w branży prywatnych rozwiązań LoRaWAN-in-a-Box od firm Machinechat i Seeed Studio.

„Firma Digi-Key ma zaszczyt być wyłącznym globalnym źródłem tych gotowych, pierwszych w branży rozwiązań LoRaWAN”, powiedział Robbie Paul, dyrektor ds. rozwiązań biznesowych IoT w Digi-Key. „Technologie łączności bezprzewodowej, takie jak LoRaWAN, wytyczają drogę dla masowego wprowadzania Internetu rzeczy (IoT). Cieszymy się, że możemy inspirować deweloperów i integratorów systemów na całym świecie wieloma nowymi możliwościami dostępnymi dla nich dzięki tym rozwiązaniom”.

Gotowe do użycia rozwiązania łączą czujniki i bramy IoT sieci rozległych dalekiego zasięgu (LoRaWAN) klasy przemysłowej firmy Seeed Studio z oprogramowaniem Machinechat® JEDI Pro Seeed Studio Edition, umożliwiając szybkie wdrożenia Internetu rzeczy (IoT) i stosowanie rozszerzonych funkcji bezpieczeństwa, które dają użytkownikom pełną kontrolę nad danymi urządzeń. Pozwala to uzyskiwać oszczędności czasu przy ograniczeniu złożoności technicznej i kosztów. Pierwsze rozwiązanie LoRaWAN-in-a-Box jest ukierunkowane na szybkie wdrażanie projektów z zakresu inteligentnej agronomii i rolnictwa precyzyjnego.

„Od ponad 13 lat Seeed Studio jest liderem we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań Internetu rzeczy” - powiedział Eric Pan, dyrektor generalny firmy Seeed Studio. „Łącząc nasze wielokrotnie nagradzane rozwiązania sprzętowe SenseCAP LoRaWAN z innowacyjnym i łatwym w użyciu oprogramowaniem firmy Machinechat, klienci Digi-Key na całym świecie będą mogli budować i wprowadzać solidne zastosowania Internetu rzeczy w prywatnej sieci rozległej dalekiego zasięgu (LoRa IoT) w ciągu dni zamiast tygodni”.

 „Firma Machinechat jest zachwycona, że jest częścią tego partnerstwa z Digi-Key Electronics - światowym liderem w oferowaniu najlepszych w swej klasie i innowacyjnych technologii dla IoT oraz Seeed Studio - globalnym liderem w dziedzinie sprzętu umożliwiającego rozwój Internetu rzeczy”, powiedział Sanjeev Datla, dyrektor generalny firmy Machinechat. „Nasze połączone prywatne rozwiązania sieci LoRaWAN-in-a-Box umożliwiają integratorom systemów i zespołom IT w firmach szybkie przekształcanie pomysłów w transformacyjne projekty cyfrowe IoT”.

Rozwiązania sieci rozległych dalekiego zasięgu (LoRaWAN) SenseCAP firmy Seeed Studio

Zaprojektowane z myślą o komercyjnych zastosowaniach Internetu rzeczy (IoT), w tym inteligentnej agronomii, rolnictwie precyzyjnym i inteligentnym mieście, czujniki LoRaWAN klasy przemysłowej, rejestratory danych i bramy SenseCAP zostały stworzone z myślą o szybkiej instalacji i wdrożeniu.

Charakterystyka:

 • Obsługa protokołu LoRaWAN klasy A • Transmisja na bardzo dużą odległość: do 10km w linii prostej
 • Obsługa wielu zakresów pasma przemysłowego, naukowego i medycznego (ISM): EU868, US915, AU915, AS923
 • Obsługa sieci Ethernet; opcjonalnie obsługa sieci komórkowych
 • Ochrona klasy przemysłowej: obudowa IP66, odpowiednia do zastosowań zewnętrznych i zdolna do pracy w temperaturach od -40°C do +70°C (do +85°C w przypadku czujników SenseCAP)
 • Wysoka niezawodność i stabilność
 • Czas pracy baterii czujnika powyżej 3 lat

Machinechat® JEDI Pro Seeed Studio Edition

JEDI Pro Seeed Studio Edition firmy Machinechat to najbardziej przystępne w branży oprogramowanie do monitorowania i wizualizacji danych IoT. Zaprojektowane specjalnie dla komercyjnych wdrożeń IoT, funkcje oprogramowania Machinechat JEDI Pro Seeed Studio Edition obejmują:

 • Pobieranie danych z czujników LoRa SenseCAP Seeed Studio za pomocą zintegrowanego kolektora danych Seeed Studio (wymagana instalacja Chirpstack)
 • Pobieranie danych z praktycznie dowolnego urządzenia lub czujnika za pomocą zintegrowanego serwera interfejsu API HTTP, serwera protokołu kontroli transmisji (TCP) i brokera MQTT
 • Konfiguracja pulpitów nawigacyjnych w celu wizualizacji danych w czasie rzeczywistym i historycznych za pomocą wykresów liniowych, obszarowych, kafelkowych, radialnych i siatki danych
 • Monitorowanie danych przy użyciu zintegrowanego aparatu reguł w celu uruchamiania powiadomień e-mail, SMS lub wykonywania zewnętrznych skryptów (*powiadomienia e-mail wymagają serwera SMTP. Do powiadomień SMS wymagane jest konto Twilio)
 • Monitorowanie, czy urządzenia i maszyny są w trybie online
 • Zastosowanie własnej logiki biznesowej do danych IoT z wykorzystaniem wtyczek kolektora danych i akcji
 • Wirtualny czujnik danych pozwala programistom i integratorom symulować scenariusze wdrażania projektów
 • Rozwiązanie niskokodowe: skupienie na konfigurowaniu, a nie tworzeniu kodu
 • Pojedyncza aplikacja binarna działająca jako usługa ze zintegrowaną bazą danych i zarządzanym lokalnym magazynem danych
 • Nowoczesny interfejs użytkownika oparty na przeglądarce z obsługą SSL i zarządzaniem użytkownikami w oparciu o role
 • Obsługa do 200 urządzeń/czujników
 • Rozwiązanie dostępne dla platform Windows, macOS, Linux, Raspberry Pi i BeagleBone®

Więcej informacji na temat rozwiązań LoRaWAN-in-a-Box można znaleźć tutaj.

Informacje o firmie Machinechat

Misją firmy Machinechat z siedzibą w San Jose w Kalifornii, jest osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań do zarządzania danymi IoT, które radykalnie zmniejszają koszty i czas poświęcony na rozwój i wdrażanie projektów Internetu rzeczy (IoT). Wykorzystujące zasady sieci definiowanej programowo, łatwe w użyciu i niedrogie rozwiązania firmy Machinechat pozwalają architektom rozwiązań IoT, deweloperom i producentom OEM skupionym na rozwiązaniach sieciowych szybko dodać funkcje gromadzenia danych, przetwarzania danych strumieniowych, monitorowania danych i zarządzania danymi opartego na regułach do ich produktów i rozwiązań. Firma Machinechat jest twórcą rozwiązań programowych JEDI One i JEDI Pro. Dowiedz się więcej na stronie www.machinechat.io .

Informacje o firmie Seeed Studio

Firma Seeed Studio z siedzibą w Shenzhen w Chinach, od 2008 roku służy globalnej społeczności programistów dostarczając otwarte technologie i sprawne usługi produkcyjne z misją uczynienia sprzętu bardziej dostępnym i obniżenia progu dla innowacji sprzętowych. Dzięki ogromnym zasobom Shenzhen oraz zaufanym partnerom technologicznym i dystrybucyjnym na całym świecie firma Seeed stawia sobie za cel zostać najbardziej zintegrowaną platformą do tworzenia rozwiązań sprzętowych dla zastosowań IoT i sztucznej inteligencji brzegowej. Integrując najnowsze zasoby technologiczne, firma Seeed oferuje sprzęt nowej generacji, który pomaga w skalowaniu powstających zastosowań.

2021112402 / 24.11.2021 / Różne / Digi-Key Electronics /

DigiKey oraz 3PEAK nawiązują globalne partnerstwo dystrybucyjne
Firma DigiKey ogłosiła dziś rozszerzenie portfolio produktów w ramach strategicznego, globalnego partnerstwa dystrybucyjnego z firmą 3PEAK - wysokiej jakości deweloperem technologii półprzewodnikowych.

Firma DigiKey przedstawia 3. sezon serii filmów pt. „Innowacje w rolnictwie”
DigiKey przedstawia 3. sezon serii filmów pt. „Innowacje w rolnictwie”, sponsorowany przez firmy Analog Devices, Inc. (ADI) oraz Amphenol Industrial.

Firma DigiKey dodaje ponad 450 nowych dostawców i 1,7 miliona nowych części w 2023 roku
Firma DigiKey, wiodący globalny dystrybutor handlowy, oferujący największy wybór komponentów technicznych i produktów automatyki dostępnych w magazynie do natychmiastowej wysyłki, poinformowała dziś o znacznym poszerzeniu swojego portfolio w 2023 roku.

15. edycja dorocznej promocji DigiWish Giveaway firmy DigiKey rozpoczyna się 1 grudnia 2023 r.
Firma DigiKey, wiodący światowy dystrybutor oferujący największy wybór komponentów technicznych i produktów automatyki dostępnych w magazynie do natychmiastowej wysyłki, ma przyjemność ogłosić rozpoczęcie w dniu 1 grudnia 2023 roku 15. edycji dorocznej promocji DigiWish Giveaway. Święta już niedługo, dlatego DigiKey wybiera 24 szczęśliwych zwycięzców, którzy będą mieli powody do wcześniejszego świętowania. Wszystko to dzięki zaangażowaniu firmy w realizację misji, której celem jest pomoc inżynierom, projektantom i konstruktorom w przyspieszeniu postępu.

Firma DigiKey zadebiutuje na targach SPS, prezentując swoją ofertę w dziedzinie automatyki
Targi Smart Production Solutions (SPS) to największa europejska impreza skupiona wokół branży automatyki

DigiKey dodaje 300 nowych dostawców w pierwszej połowie 2023 r.
Do godnych uwagi dostawców należą Alps Alpine, Ambiq Micro, Amphenol LTW, HELUKABEL i Zettler Magnetics

DigiKey otrzymuje od firmy Sensirion nagrodę Distribution Excellence Award 2023 za wysoki poziom usług

Od początku roku 2023 firma DigiKey poszerzyła swój asortyment produktów o ponad 175 tys. nowych pozycji magazynowych (SKU)

Firma DigiKey prezentuje odświeżone logo i system identyfikacji wizualnej
Odświeżona identyfikacja wizualna marki odzwierciedla ewolucję firmy i pozycję lidera w handlu

Firma Digi-Key przedstawia 2. sezon serii filmów pt. „Supply Chain Transformed”
Drugi sezon poświęcony jest budowaniu elastycznych, skutecznych i odpornych łańcuchów dostaw

Digi-Key, Seeed Studio i Machinechat wprowadzają pierwsze w branży prywatne rozwiązania sieci LoRaWAN-in-a-Box
Firma Digi-Key Electronics nawiązała współpracę z Seeed Studio i Machinechat, aby wprowadzić pierwsze w branży, prywatne rozwiązania LoRaWAN-in-a-Box dla Internetu rzeczy (IoT).

Digi-Key Electronics ogłasza globalną współpracę z firmą QuickLogic Corporation w ramach platformy handlowej Digi-Key
QuickLogic jest producentem półprzewodników działającym w modelu fabless wykorzystującym otwartoźródłowe narzędzia bezpośrednio programowalnych macierzy bramek (FPGA) w ramach inicjatywy QuickLogic Open Reconfigurable Computing (QORC).

Interesting video


GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3

Firma tygodnia

BALLUFF


Spis firm


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.Kalendarz
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813