Spis firm
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER
 

Parker Hannifin
 

DANFOSS
 

MOXA
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA

31.05.2023 0:07:27
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1

ZŁĄCZA DO SYSTEMÓW MAGAZYNOWANIA ENERGII HAN S I NOWOŚCI HARTING
Marka HARTING znana jest na globalnych rynkach jako producent doskonałej jakości złączy, przewodów i innych rozwiązań dla przemysłu, a także urządzeń profesjonalnych i specjalistycznych.

Duża część asortymentu firmy, ku satysfakcji naszych klientów, dostępna jest bezpośrednio z magazynów TME. Są to w pierwszej kolejności złącza przemysłowe (HDC), modułowe i o podwyższonej trwałości, jak również okrągłe. Oferujemy także wytwarzane przez HARTING złącza zasilające, sygnałowe i do transmisji danych – w wielu przypadkach są to produkty dodatkowo zabezpieczone przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi itd. Co więcej, za pośrednictwem TME dostępne są także elementy sieci przemysłowych (Ethernet), jak również specjalne przewody zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Poniżej prezentujemy dwie grupy produktów, które nie każdy może kojarzyć z HARTING. Niemniej, odznaczają się one precyzją wykonania i trwałością godną tej marki. Są to złącza do systemów magazynowania energii serii Han S (nowość producenta) oraz przewody wstążkowe.


Złącza Han S

Magazyny energii stały się nieodłącznym elementem nie tylko energetyki przyjaznej środowisku, ale również centrów danych i serwerowni, a nawet budownictwa mieszkalnego czy indywidualnych gospodarstw domowych. Energia magazynowana w akumulatorach wykorzystywana jest dla zapewnienia ciągłości zasilania. W przypadku infrastruktury teleinformatycznej ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa danych. Podobną funkcję spełniają baterie akumulatorów umożliwiające awaryjne zasilanie systemów alarmowych, jak również wielu innych urządzeń, podczas przerw w dostawie energii.

Magazyny energii przeważnie składają się z łączonych szeregowo lub równolegle akumulatorów – do tej aplikacji dedykowane są złącza seria Han S. Składają się na nią specjalnie izolowane, wysokoprądowe, kompaktowe złącza, obracalne o 360° względem osi gniazda. Ich zadaniem jest zapewnienie trwałego połączenia między elektrodami. Ułatwiają w ten sposób montaż, konserwację, a także serwisowanie magazynów energii (których poprawna praca wymaga systematycznej wymiany ogniw), chroniąc jednocześnie użytkowników.

Złącza serii Han S

 


Kontakty

Kontakty Han S zaprojektowano, by zapewnić przewodzenie prądów na poziomie 200A. Wykonane są ze stopu miedzi i posiadają zaciskane przyłączenie przewodu – przystosowano je do żył o przekroju 25mm2, 35mm2 oraz 50mm2. Napięcie znamionowe tych elementów to 1,5kV (chociaż realnie na aplikacjach przeznaczenia tak wysokie różnice potencjałów rzadko występują).

Możliwość wyboru przewodów o różnych przekrojach.

Kontakty Han S

 

Wtyki

Obudowy wtyczek zawierają dławnicę mocującą przewód i kontakt.

Obudowy wtyczek Han S wyprodukowane są z trwałego tworzywa i charakteryzuje je klasa palności UL94V-0 (samowygaszenie w przeciągu 10 sekund od odjęcia płomienia). Występują w kolorze czarnym i czerwonym. Elementy te posiadają dławnicę, która po dokręceniu zaciska się na tulei styku, zapewniając trwałe mocowanie. Wtyczki Han S są elementami kątowymi, przewód wyprowadzany jest prostopadle do osi gniazda.

Obudowy wtyczek Han S

Gniazda

Gniazda serii Han S występują w dwóch wersjach – wkręcanej oraz ze stykiem umożliwiającym przyłączenie do szyny (do nich podłączany jest przewód od ogniwa). Wewnątrz gniazda znajduje się nasadka izolująca (czego wymaga norma bezpieczeństwa UL 1977). Obudowa gniazda posiada rygiel, za pomocą którego blokuje się wtyk, zapobiegając jego przypadkowemu odłączeniu. Należy podkreślić, że kątowa wtyczka może być obracana w gnieździe wokół osi styku nawet o 360 stopni, co ułatwia szeregowe łączenie ogniw, zwłaszcza w przypadku mało elastycznych przewodów o dużych przekrojach

Gniazdo wyposażone w rygiel, który wspomaga łączenie

Gniazda Han S

 

Przewody wstążkowe

Przewody taśmowe bardzo często wykorzystywane są do przesyłania sygnałów – zwłaszcza między płytkami PCB wewnątrz urządzeń, ale nie tylko. Ich niewątpliwą zaletą jest kompatybilność ze złączami IDC bardzo łatwymi w implementacji na obwodach drukowanych i zgodnymi z najpopularniejszymi rastrami wyprowadzeń elementów elektronicznych (1,27mm, 2,54mm etc.). Jednak poza standardowymi, doskonale znanymi wstążkami, HARTING opracował również specjalne przewody dedykowane do aplikacji w warunkach przemysłowych.

Przewody wstążkowe Han S

 

Przewody wstążkowe płaskie

Standardowy przewód wstążkowy o dużej tolerancji termicznej (do 105°C).

Klasyczne przewody wstążkowe HARTING składają z żył o przekroju 28AWG (American Wire Gauge) wykonanych z cynowanej miedzi. Wszystkie występują w rastrze 1,27mm, dzięki czemu mogą być stosowane z najpopularniejszym wariantem złączy IDC. Wykonany z PVC płaszcz toleruje temperatury od -20°C do 105°C, dzięki czemu produkty mogą być stosowane np. w bliskiej odległości od radiatorów, wewnątrz obudów itd. Same przewody charakteryzuje napięcie znamionowe wysokości 300V. Produkty dostępne są w rolkach 30,5m oraz 100m, w szerokościach od 6 do 64 żył.

Przewody wstążkowe płaskie

 

Przewody wstążkowe o przekroju okrągłym

Zaletą przewodów wstążkowych zamkniętych w płaszczu o okrągłym przekroju jest duża liczba żył połączona z wygodą montażu. Taki przewód z łatwością może zostać przeprowadzony przez otwór, a nawet zabezpieczony przy pomocy dławnicy, natomiast po zdjęciu izolacji zamontowanie na nim złącza nie sprawia kłopotu. W wielu wypadkach te cechy mogą się okazać niezastąpione, zwłaszcza przy połączeniach wielożyłowych. Taśmy HARTING o okrągłym przekroju zawierają od 9 do 64 żył. Podobnie jak warianty płaskie, składają się z miedzianych/cynowanych przewodów 28AWG. Dodatkową zaletą tych rozwiązań są warianty wyposażone w ekranowane (z folii aluminiowej i oplotu) . Będą one niezastąpione w warunkach przemysłowych, urządzeniach emitujących zakłócenia elektromagnetyczne, a także sektorze telekomunikacyjnym. Zewnętrzna średnica kabli wynosi od 6,4mm do 13,3mm.

Przewody okrągłe dostępne są w wariantach z podwójnym ekranem.

Przewody wstążkowe okrągłe

 


KOMPUTERY JEDNOPŁYTKOWE BANANA PI
Komputery jednopłytkowe pozwalają rozwijać złożone projekty. Są atrakcyjna platformą nie tylko dla uczniów, studentów i amatorów – ale również profesjonalistów. W okresie rynkowych niedoborów polecamy naszym klientom jedno z najpopularniejszych w swojej dziedzinie rozwiązań: komputery Banana Pi.

PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MANSON SDP-2210
Regulowane zasilacze należą do podstawowego wyposażenia laboratoryjnego – są niezastąpionym narzędziem pracy w serwisach urządzeń elektrycznych, działach R&D, salach jednostek edukacyjnych i warsztatach hobbystów.

BEZPIECZNIKI OPTIFUSE W OFERCIE TME
Wybierając odpowiedni rodzaj bezpiecznika, warto przyjrzeć się jego podstawowym parametrom, takim jak: typ, rodzaj obudowy, prąd i napięcie znamionowe czy temperatura pracy. Wśród wielu producentów bezpieczników warto zwrócić uwagę na ofertę marki Optifuse, której produkty dostępne są w naszym katalogu:

SPRĘŻYNY GAZOWE MARKI PNEUMAT JUŻ DOSTĘPNE Z MAGAZYNÓW TME
Od dłuższego czasu pracujemy w TME nad rozwojem asortymentu produktów z dziedziny pneumatyki. W tej dziedzinie naszego katalogu jednym z największych dostawców jest obecnie marka Pneumat. Do katalogu TME właśnie trafiły nowe rozwiązania tego wytwórcy – sprężyny gazowe.

SKANER LASEROWY 2D 360 STOPNI MARKI DFROBOT
Urządzenie zwane LIDARem bierze swoją nazwę od ang. light detection and ranging. Jego celem jest określanie odległości od najbliższej powierzchni w danym kierunku.

REJESTRATORY EKRANOWE SERII KD6 OD LUMEL
W ofercie TME pojawił się rejestrator serii KD6 firmy Lumel przeznaczony do pomiaru i kontroli parametrów procesów technologicznych. Urządzenie może zbierać dane w systemach pomiarowo-regulacyjnych lub działać jako autonomiczny przyrząd pomiarowo-rejestrujący.

TECHMASTEREVENT. PORTAL, KTÓRY OFERUJE UŻYTKOWNIKOM KOSMICZNE MOŻLIWOŚCI
Platforma TechMasterEvent aktywnie działa zaledwie od roku. W tym czasie ogłosiła 8 konkursów tematycznych, skierowanych do młodych twórców z całego świata; wszystkich, których fascynuje technika, elektrotechnika i elektronika. 5 konkursów już zostało zakończonych. Z nagród o łącznej wartości 31 700 USD cieszy się 18 laureatów z Europy i Afryki.

PRZEGLĄD POMYSŁÓW NA ŚWIĄTECZNE PREZENTY
Wybór świątecznego prezentu dla osoby, której hobby jest elektronika czy choćby majsterkowanie, nie należy do zadań prostych. Niezależnie, czy obdarowana będzie dziewczynka czy chłopiec, kobieta czy mężczyzna, podstawowym problemem jest wybór upominku, który okaże się naprawdę przydatny.

PRZETWORNICE DC/DC SERII CCG1R5-10 OD TDK-LAMBDA
TDK-Lambda jest znanym na całym świecie, japońskim producentem zasilaczy oraz przetwornic AC/DC i DC/DC.

PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3
Przetworniki ciśnienia stanowią nieodłączny element wielu urządzeń z zakresu automatyki. Występują zarówno w systemach pneumatycznych, np. wykorzystujących siłowniki, jak i instalacjach podciśnieniowych (m.in. zapewniając odpowiednie parametry pracy chwytaków ssawkowych).

WYKORZYSTANIE AKUMULATORÓW NICHICON SLB W APLIKACJACH IOT
Internet rzeczy, czyli technologie IoT, towarzyszą nam od lat. Chociaż wielu beneficjentów tych urządzeń może sobie nie zdawać sprawy z tego, jak wiele wygód zawdzięczają małym, energooszczędnym urządzeniom wykonującym skomplikowane pomiary i obliczenia w naszym codziennym otoczeniu.

WYBÓR DŁAWIKÓW KEMET SERII SCF-XV
Oferta TME została rozszerzona o dławiki serii SCF-XV producenta KEMET. Są to elementy typu common mode o szerokiej gamie charakterystyk do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, np. w przemyśle czy branży motoryzacyjnej.

Interesting video


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT

Firma tygodnia

AERS


Spis firm


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTELKalendarz
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813