Spis firm
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply

27.05.2022 16:46:52
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f


ZŁĄCZA DO SYSTEMÓW MAGAZYNOWANIA ENERGII HAN S I NOWOŚCI HARTING
Marka HARTING znana jest na globalnych rynkach jako producent doskonałej jakości złączy, przewodów i innych rozwiązań dla przemysłu, a także urządzeń profesjonalnych i specjalistycznych.

Duża część asortymentu firmy, ku satysfakcji naszych klientów, dostępna jest bezpośrednio z magazynów TME. Są to w pierwszej kolejności złącza przemysłowe (HDC), modułowe i o podwyższonej trwałości, jak również okrągłe. Oferujemy także wytwarzane przez HARTING złącza zasilające, sygnałowe i do transmisji danych – w wielu przypadkach są to produkty dodatkowo zabezpieczone przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi itd. Co więcej, za pośrednictwem TME dostępne są także elementy sieci przemysłowych (Ethernet), jak również specjalne przewody zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Poniżej prezentujemy dwie grupy produktów, które nie każdy może kojarzyć z HARTING. Niemniej, odznaczają się one precyzją wykonania i trwałością godną tej marki. Są to złącza do systemów magazynowania energii serii Han S (nowość producenta) oraz przewody wstążkowe.


Złącza Han S

Magazyny energii stały się nieodłącznym elementem nie tylko energetyki przyjaznej środowisku, ale również centrów danych i serwerowni, a nawet budownictwa mieszkalnego czy indywidualnych gospodarstw domowych. Energia magazynowana w akumulatorach wykorzystywana jest dla zapewnienia ciągłości zasilania. W przypadku infrastruktury teleinformatycznej ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa danych. Podobną funkcję spełniają baterie akumulatorów umożliwiające awaryjne zasilanie systemów alarmowych, jak również wielu innych urządzeń, podczas przerw w dostawie energii.

Magazyny energii przeważnie składają się z łączonych szeregowo lub równolegle akumulatorów – do tej aplikacji dedykowane są złącza seria Han S. Składają się na nią specjalnie izolowane, wysokoprądowe, kompaktowe złącza, obracalne o 360° względem osi gniazda. Ich zadaniem jest zapewnienie trwałego połączenia między elektrodami. Ułatwiają w ten sposób montaż, konserwację, a także serwisowanie magazynów energii (których poprawna praca wymaga systematycznej wymiany ogniw), chroniąc jednocześnie użytkowników.

Złącza serii Han S

 


Kontakty

Kontakty Han S zaprojektowano, by zapewnić przewodzenie prądów na poziomie 200A. Wykonane są ze stopu miedzi i posiadają zaciskane przyłączenie przewodu – przystosowano je do żył o przekroju 25mm2, 35mm2 oraz 50mm2. Napięcie znamionowe tych elementów to 1,5kV (chociaż realnie na aplikacjach przeznaczenia tak wysokie różnice potencjałów rzadko występują).

Możliwość wyboru przewodów o różnych przekrojach.

Kontakty Han S

 

Wtyki

Obudowy wtyczek zawierają dławnicę mocującą przewód i kontakt.

Obudowy wtyczek Han S wyprodukowane są z trwałego tworzywa i charakteryzuje je klasa palności UL94V-0 (samowygaszenie w przeciągu 10 sekund od odjęcia płomienia). Występują w kolorze czarnym i czerwonym. Elementy te posiadają dławnicę, która po dokręceniu zaciska się na tulei styku, zapewniając trwałe mocowanie. Wtyczki Han S są elementami kątowymi, przewód wyprowadzany jest prostopadle do osi gniazda.

Obudowy wtyczek Han S

Gniazda

Gniazda serii Han S występują w dwóch wersjach – wkręcanej oraz ze stykiem umożliwiającym przyłączenie do szyny (do nich podłączany jest przewód od ogniwa). Wewnątrz gniazda znajduje się nasadka izolująca (czego wymaga norma bezpieczeństwa UL 1977). Obudowa gniazda posiada rygiel, za pomocą którego blokuje się wtyk, zapobiegając jego przypadkowemu odłączeniu. Należy podkreślić, że kątowa wtyczka może być obracana w gnieździe wokół osi styku nawet o 360 stopni, co ułatwia szeregowe łączenie ogniw, zwłaszcza w przypadku mało elastycznych przewodów o dużych przekrojach

Gniazdo wyposażone w rygiel, który wspomaga łączenie

Gniazda Han S

 

Przewody wstążkowe

Przewody taśmowe bardzo często wykorzystywane są do przesyłania sygnałów – zwłaszcza między płytkami PCB wewnątrz urządzeń, ale nie tylko. Ich niewątpliwą zaletą jest kompatybilność ze złączami IDC bardzo łatwymi w implementacji na obwodach drukowanych i zgodnymi z najpopularniejszymi rastrami wyprowadzeń elementów elektronicznych (1,27mm, 2,54mm etc.). Jednak poza standardowymi, doskonale znanymi wstążkami, HARTING opracował również specjalne przewody dedykowane do aplikacji w warunkach przemysłowych.

Przewody wstążkowe Han S

 

Przewody wstążkowe płaskie

Standardowy przewód wstążkowy o dużej tolerancji termicznej (do 105°C).

Klasyczne przewody wstążkowe HARTING składają z żył o przekroju 28AWG (American Wire Gauge) wykonanych z cynowanej miedzi. Wszystkie występują w rastrze 1,27mm, dzięki czemu mogą być stosowane z najpopularniejszym wariantem złączy IDC. Wykonany z PVC płaszcz toleruje temperatury od -20°C do 105°C, dzięki czemu produkty mogą być stosowane np. w bliskiej odległości od radiatorów, wewnątrz obudów itd. Same przewody charakteryzuje napięcie znamionowe wysokości 300V. Produkty dostępne są w rolkach 30,5m oraz 100m, w szerokościach od 6 do 64 żył.

Przewody wstążkowe płaskie

 

Przewody wstążkowe o przekroju okrągłym

Zaletą przewodów wstążkowych zamkniętych w płaszczu o okrągłym przekroju jest duża liczba żył połączona z wygodą montażu. Taki przewód z łatwością może zostać przeprowadzony przez otwór, a nawet zabezpieczony przy pomocy dławnicy, natomiast po zdjęciu izolacji zamontowanie na nim złącza nie sprawia kłopotu. W wielu wypadkach te cechy mogą się okazać niezastąpione, zwłaszcza przy połączeniach wielożyłowych. Taśmy HARTING o okrągłym przekroju zawierają od 9 do 64 żył. Podobnie jak warianty płaskie, składają się z miedzianych/cynowanych przewodów 28AWG. Dodatkową zaletą tych rozwiązań są warianty wyposażone w ekranowane (z folii aluminiowej i oplotu) . Będą one niezastąpione w warunkach przemysłowych, urządzeniach emitujących zakłócenia elektromagnetyczne, a także sektorze telekomunikacyjnym. Zewnętrzna średnica kabli wynosi od 6,4mm do 13,3mm.

Przewody okrągłe dostępne są w wariantach z podwójnym ekranem.

Przewody wstążkowe okrągłe

 


TRACO POWER W OFERCIE TME – PRZETWORNICE, NA KTÓRE MOŻESZ LICZYĆ
Otaczający nas świat zmienia się w mgnieniu oka. Nikogo już nie dziwi autonomiczny samolot sterowany poprzez inteligentne urządzenia naszpikowane zaawansowanymi układami elektronicznymi.

WIELOFUNKCYJNE PRZEKAŹNIKI BEZPIECZEŃSTWA OD PILZ
W warunkach przemysłowych, przede wszystkim na liniach i w warsztatach produkcyjnych, niezwykle istotną rolę odgrywają elementy odpowiedzialne za ochronę pracowników. Należą do nich zarówno czujniki (wykrywające zagrożenie, np. niepożądaną obecność człowieka w danej strefie), jak również przekaźniki, których zadaniem jest awaryjne zatrzymanie ruchu maszyn.

PRZEGLĄD PROFESJONALNYCH NARZĘDZI MARKI KNIPEX
Chociaż TME kojarzony jest przede wszystkim jako międzynarodowy dystrybutor elementów elektronicznych i podzespołów dla automatyki przemysłowej – w naszym katalogu znaleźć można również bogatą ofertę elementów mechanicznych oraz narzędzi. Są to artykuły przeznaczone do stosowania przez profesjonalistów – to znaczy trwałe, precyzyjne i specjalnie zaprojektowane do ściśle określonych zadań i dziedzin.

ROZŁĄCZNIKI IZOLACYJNE
Rozłączniki izolacyjne to powszechnie stosowane, kluczowe dla bezpieczeństwa komponenty układów elektrycznych, umożliwiające odłączenie napięcia na czas konserwacji lub naprawy. W artykule przedstawiamy budowę oraz funkcjonowanie rozłączników izolacyjnych, ich podstawowe cechy użytkowe oraz omówimy, jak odnaleźć odpowiedni produkt do aplikacji.

ZASILACZE DO OŚWIETLENIA LED OD MEAN WELL
Zasilanie oświetlenia LED wymaga zapewnienia stałego natężenia prądu płynącego przez złącze diody lub zespołu diod. Ten warunek musi być spełniony bez względu na wartość napięcia progowego diody świecącej, które będzie zmieniało się wraz z temperaturą złącza.

SILNIK BEZSZCZOTKOWY – BUDOWA I SPOSÓB DZIAŁANIA
Aby zrozumieć fenomen silników bezszczotkowych, które z impetem wdzierają się szczególnie na rynek elektronarzędzi, należy zrozumieć istotę działania dotychczas stosowanych silników komutatorowych oraz poznać najważniejsze różnice pomiędzy nimi.

CZUJNIKI INDUKCYJNE SERII E2E NEXT Z OFERTY OMRON
Czujniki indukcyjne to niezwykle ważna grupa elementów układu sterowania, która jest obecna w każdym zautomatyzowanym zakładzie przemysłowym, a coraz powszechniej również w gospodarstwach domowych. Dzięki prostej budowie oraz szerokiej gamie rozmiarów, czujniki takie gwarantują bardzo długą, bezawaryjną pracę, a coraz to nowsze rozwiązania pozwalają na dopasowanie właściwego czujnika do dowolnej aplikacji.

ZESTAW Z DRUKARKĄ RHINO 4200 OD DYMO
DYMO to firma posiadająca 60-letnie doświadczenie w produkcji drukarek i wytłaczarek do etykiet. Dostawca oferuje najwyższej jakości urządzenia, które ułatwiają pracę w zakładach pracy, biurach, fabrykach, magazynach, warsztatach, punktach handlowych i wielu innych branżach. Są też znakomitym narzędziem w gospodarstwie domowym, gdzie przysłużą się organizacji i porządkowi.

ZŁĄCZA DO SYSTEMÓW MAGAZYNOWANIA ENERGII HAN S I NOWOŚCI HARTING
Marka HARTING znana jest na globalnych rynkach jako producent doskonałej jakości złączy, przewodów i innych rozwiązań dla przemysłu, a także urządzeń profesjonalnych i specjalistycznych.

PRZEŁĄCZNIKI COMELUX SERII 40
Podświetlane przełączniki typu rocker stosowane są w wielu dziedzinach – od aplikacji przemysłowych po sprzęt konsumencki (np. artykuły gospodarstwa domowego). Montowane na panelu włączniki stanowią bezpieczną metodę załączania obwodów pod dużym napięciem. W przypadku rozwiązań marki COMELUX może to być obsługa prądów do 16A i typowych napięć z sieci elektrycznej, tj. 250V AC.Są to jedne z najbardziej podstawowych komponentów elektromechanicznych – jednak wyróżniają się trwałością i jakością wykonania.

PRZEŁĄCZNIKI OD NOWEGO PRODUCENTA – MARKI E-SWITCH
E-Switch jest amerykańską marką specjalizującą się we wszelkiego rodzaju przełącznikach. Bogata oferta producenta obejmuje podstawowe elementy, jak przyciski typu TACT-switch, ale również wysokoprądowe przełączniki, DIP-switche, stacyjki, przyciski dotykowe, spustowe i wiele innych rozwiązań.

Czym są i jaką pełnią rolę przetwornice napięcia stałego?
Przetwornice napięcia potrafią obniżać lub podnosić napięcie wyjściowe względem napięcia wejściowego. Poprzez naprzemienne włączanie i wyłączanie napięcia z wysoką częstotliwością, regulują wartość napięcia wyjściowego i nie powodują przy tym zakłóceń pracy urządzenia.

Interesting video


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Polska, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma tygodnia

Friedrich Lütze GmbH


Spis firm


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power IntegrationsKalendarz
HANNOVER MESSE 2022, 30.5-2.6. 2022
CTiS Shanghai, 31.5.-2.6.2022
automatica 2022, München, 21.6.-24.6.2022
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warszawa, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813