Spis firm
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply

28.05.2022 0:07:36
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f


CZUJNIKI INDUKCYJNE SERII E2E NEXT Z OFERTY OMRON
Czujniki indukcyjne to niezwykle ważna grupa elementów układu sterowania, która jest obecna w każdym zautomatyzowanym zakładzie przemysłowym, a coraz powszechniej również w gospodarstwach domowych. Dzięki prostej budowie oraz szerokiej gamie rozmiarów, czujniki takie gwarantują bardzo długą, bezawaryjną pracę, a coraz to nowsze rozwiązania pozwalają na dopasowanie właściwego czujnika do dowolnej aplikacji.
Budowa i zasada działania czujników Omron

Zasada działania czujników indukcyjnych jest bardzo prosta. Mają one za zadanie wykryć obecność określonego obiektu lub obiektów w swoim otoczeniu. Potrafią również dokonać zliczenia wszystkich elementów lub tylko tych o wybranych cechach. Bez znaczenia jest fakt, czy elementem ruchomym jest urządzenie, do którego przymocowano czujnik, czy też element poruszający się względem niego. Gdy oba obiekty zbliżą się do siebie na określoną odległość, pole elektromagnetyczne wytworzone wokół czoła czujnika oddziałuje na zbliżający się obiekt metalowy, generując w nim prądy wirowe. Wraz ze zmianą położenia obu elementów względem siebie dochodzi do zmiany amplitudy i częstotliwości drgań. W celu uzyskania odpowiedniej siły sygnału, czujnik wyposażony jest dodatkowo we wzmacniacz, natomiast za zachowanie odpowiedniej histerezy odpowiada tzw. Przerzutnik Schmitta. Czujniki oferowane przez firmę Omron zbudowane są z korpusów mosiężnych, powlekanych niklem lub wykonanych ze stali nierdzewnej. Wyróżnia się dwu-, trzy- lub czteropinowe konstrukcje. Długość kabla wynosi od 0,3 do nawet 15 metrów bieżących.

Zastosowanie czujników indukcyjnych

Nie sposób wymienić wszystkich zastosowań czujników indukcyjnych. Obszarów, w których implementuje się przedstawioną technologię jest bardzo dużo. Bez czujników zbliżeniowych niemożliwa byłaby praca większości zautomatyzowanych zakładów produkcyjnych czy hal przemysłowych. Poniżej przedstawiono przykładowe aplikacje czujników indukcyjnych:

 • Element kontrolujący poziom zamknięcia zasuwy w zbiorniku;
 • Czujnik zliczający prędkość obrotową wału maszyny wirującej;
 • Sygnalizator otwarcia i zamknięcia bramy garażowej;
 • Element krańcowy powodujący zatrzymanie oraz uruchomienie taśmy przenośnika.

Czujniki E2E Next w TME

Czujniki E2E Next, czyli zaawansowane rozwiązania dla wymagających

Czujniki indukcyjne najwyższej jakości powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością na otaczające warunki klimatyczne, odpowiednią czułością oraz niezawodnością. Wszystkie te cechy oraz wiele innych oferują produkty firmy Omron. Jednymi z najnowocześniejszych i nie mających sobie równych są czujniki indukcyjne E2E Next. Najważniejszymi cechami wyróżniającymi je spośród dostępnych na rynku, są:

 • Szeroki wachlarz dostępnych wersji i rozmiarów – ze względu na różniącą się specyfikę pracy oraz miejsce montażu, wymagania dotyczące rozmiarów czujnika stawiane przez klienta są zróżnicowane. Omron w swojej ofercie posiada czujniki o długości całkowitej w zakresie 37,6÷97,3mm, które zaspokoją wszelkie wymagania w tym zakresie;
 • Największa na świecie odległość wykrywania – zgodnie z danymi producenta, czujniki serii E2E Next dysponują zasięgiem do 50 mm, dzięki czemu nie są one narażone na bezpośredni kontakt z wykrywanym elementem i uszkodzeniem;
 • Zwiększona odporność przewodów na olej do 2 lat w klasie szczelności IP67G oraz wytrzymałość na wodę i mycie potwierdzone stopniem ochrony IP69K pozwala na pracę nawet w trudnych warunkach występujących często w zakładach produkcyjnych;
 • Bardzo przydatną funkcją czujników E2E Next jest IO-Link. Pozwala ona na bieżące monitorowanie stanu technicznego czujników i możliwość działania zapobiegawczego przed niepożądanymi awariami;
 • Pod względem wytrzymałości należy zwrócić uwagę na szeroki zakres dopuszczalnej temperatury pracy, który zawiera się w granicach -25÷70°C;
 • Kieszeń montażowa e-jig pozwala na szybką wymianę czujnika (nawet w 10 sekund);

>

Oferta Omron w TME

Omron, jako wiodący producent elementów automatyki przemysłowej, poza opisywanymi powyżej czujnikami indukcyjnymi posiada w swoim katalogu niezwykle bogaty wachlarz produktów, który kompleksowo zabezpieczy potrzeby wszystkich obszarów zautomatyzowanych.

Sprawdź ofertę Omron w TME

Warto zwrócić uwagę, że w katalogu producenta znajdują się również czujniki fotoelektryczne, pojemnościowe czy światłowodowe. W połączeniu z opisywanymi powyżej czujnikami indukcyjnymi pozwalają na wybór pomiędzy wszystkimi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Poza tym w ofercie znajdziemy niezbędne kable łączeniowe do ww. czujników.

Oferta firmy Omron jest znacznie szersza. W celu zabezpieczenia potrzeb klienta w zakresie automatyki, producent oferuje m. in. takie urządzenia, jak:

 • Enkodery;
 • Przekaźniki czasowe, monitorujące oraz programowalne;
 • Regulatory temperatury;
 • Liczniki;
 • Wyłączniki krańcowe;
 • Panele HMI;
 • Sterowniki PLC;
 • Przekaźniki przemysłowe i półprzewodnikowe;
 • Styczniki;
 • Zasilacze;
 • Falowniki;
 • Przełączniki tablicowe.

TRACO POWER W OFERCIE TME – PRZETWORNICE, NA KTÓRE MOŻESZ LICZYĆ
Otaczający nas świat zmienia się w mgnieniu oka. Nikogo już nie dziwi autonomiczny samolot sterowany poprzez inteligentne urządzenia naszpikowane zaawansowanymi układami elektronicznymi.

WIELOFUNKCYJNE PRZEKAŹNIKI BEZPIECZEŃSTWA OD PILZ
W warunkach przemysłowych, przede wszystkim na liniach i w warsztatach produkcyjnych, niezwykle istotną rolę odgrywają elementy odpowiedzialne za ochronę pracowników. Należą do nich zarówno czujniki (wykrywające zagrożenie, np. niepożądaną obecność człowieka w danej strefie), jak również przekaźniki, których zadaniem jest awaryjne zatrzymanie ruchu maszyn.

PRZEGLĄD PROFESJONALNYCH NARZĘDZI MARKI KNIPEX
Chociaż TME kojarzony jest przede wszystkim jako międzynarodowy dystrybutor elementów elektronicznych i podzespołów dla automatyki przemysłowej – w naszym katalogu znaleźć można również bogatą ofertę elementów mechanicznych oraz narzędzi. Są to artykuły przeznaczone do stosowania przez profesjonalistów – to znaczy trwałe, precyzyjne i specjalnie zaprojektowane do ściśle określonych zadań i dziedzin.

ROZŁĄCZNIKI IZOLACYJNE
Rozłączniki izolacyjne to powszechnie stosowane, kluczowe dla bezpieczeństwa komponenty układów elektrycznych, umożliwiające odłączenie napięcia na czas konserwacji lub naprawy. W artykule przedstawiamy budowę oraz funkcjonowanie rozłączników izolacyjnych, ich podstawowe cechy użytkowe oraz omówimy, jak odnaleźć odpowiedni produkt do aplikacji.

ZASILACZE DO OŚWIETLENIA LED OD MEAN WELL
Zasilanie oświetlenia LED wymaga zapewnienia stałego natężenia prądu płynącego przez złącze diody lub zespołu diod. Ten warunek musi być spełniony bez względu na wartość napięcia progowego diody świecącej, które będzie zmieniało się wraz z temperaturą złącza.

SILNIK BEZSZCZOTKOWY – BUDOWA I SPOSÓB DZIAŁANIA
Aby zrozumieć fenomen silników bezszczotkowych, które z impetem wdzierają się szczególnie na rynek elektronarzędzi, należy zrozumieć istotę działania dotychczas stosowanych silników komutatorowych oraz poznać najważniejsze różnice pomiędzy nimi.

CZUJNIKI INDUKCYJNE SERII E2E NEXT Z OFERTY OMRON
Czujniki indukcyjne to niezwykle ważna grupa elementów układu sterowania, która jest obecna w każdym zautomatyzowanym zakładzie przemysłowym, a coraz powszechniej również w gospodarstwach domowych. Dzięki prostej budowie oraz szerokiej gamie rozmiarów, czujniki takie gwarantują bardzo długą, bezawaryjną pracę, a coraz to nowsze rozwiązania pozwalają na dopasowanie właściwego czujnika do dowolnej aplikacji.

ZESTAW Z DRUKARKĄ RHINO 4200 OD DYMO
DYMO to firma posiadająca 60-letnie doświadczenie w produkcji drukarek i wytłaczarek do etykiet. Dostawca oferuje najwyższej jakości urządzenia, które ułatwiają pracę w zakładach pracy, biurach, fabrykach, magazynach, warsztatach, punktach handlowych i wielu innych branżach. Są też znakomitym narzędziem w gospodarstwie domowym, gdzie przysłużą się organizacji i porządkowi.

ZŁĄCZA DO SYSTEMÓW MAGAZYNOWANIA ENERGII HAN S I NOWOŚCI HARTING
Marka HARTING znana jest na globalnych rynkach jako producent doskonałej jakości złączy, przewodów i innych rozwiązań dla przemysłu, a także urządzeń profesjonalnych i specjalistycznych.

PRZEŁĄCZNIKI COMELUX SERII 40
Podświetlane przełączniki typu rocker stosowane są w wielu dziedzinach – od aplikacji przemysłowych po sprzęt konsumencki (np. artykuły gospodarstwa domowego). Montowane na panelu włączniki stanowią bezpieczną metodę załączania obwodów pod dużym napięciem. W przypadku rozwiązań marki COMELUX może to być obsługa prądów do 16A i typowych napięć z sieci elektrycznej, tj. 250V AC.Są to jedne z najbardziej podstawowych komponentów elektromechanicznych – jednak wyróżniają się trwałością i jakością wykonania.

PRZEŁĄCZNIKI OD NOWEGO PRODUCENTA – MARKI E-SWITCH
E-Switch jest amerykańską marką specjalizującą się we wszelkiego rodzaju przełącznikach. Bogata oferta producenta obejmuje podstawowe elementy, jak przyciski typu TACT-switch, ale również wysokoprądowe przełączniki, DIP-switche, stacyjki, przyciski dotykowe, spustowe i wiele innych rozwiązań.

Czym są i jaką pełnią rolę przetwornice napięcia stałego?
Przetwornice napięcia potrafią obniżać lub podnosić napięcie wyjściowe względem napięcia wejściowego. Poprzez naprzemienne włączanie i wyłączanie napięcia z wysoką częstotliwością, regulują wartość napięcia wyjściowego i nie powodują przy tym zakłóceń pracy urządzenia.

Interesting video


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Polska, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma tygodnia

Friedrich Lütze GmbH


Spis firm


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power IntegrationsKalendarz
HANNOVER MESSE 2022, 30.5-2.6. 2022
CTiS Shanghai, 31.5.-2.6.2022
automatica 2022, München, 21.6.-24.6.2022
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warszawa, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813