Spis firm
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred

07.10.2022 0:07:34
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f

WIELOFUNKCYJNE PRZEKAŹNIKI BEZPIECZEŃSTWA OD PILZ
W warunkach przemysłowych, przede wszystkim na liniach i w warsztatach produkcyjnych, niezwykle istotną rolę odgrywają elementy odpowiedzialne za ochronę pracowników. Należą do nich zarówno czujniki (wykrywające zagrożenie, np. niepożądaną obecność człowieka w danej strefie), jak również przekaźniki, których zadaniem jest awaryjne zatrzymanie ruchu maszyn.

Oczywiście, elementy te powinny charakteryzować się niezawodnością i skutecznością, spełniając wymagania międzynarodowych norm, jak również krajowych przepisów BHP. Z punktu widzenia jednostek odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu w zautomatyzowanych zakładach, istotna jest również standaryzacja i szeroka funkcjonalność stosowanych produktów – tak, aby elementy ochrony mogły być wykorzystywane w zróżnicowanych, złożonych aplikacjach, chroniąc zarówno pracowników, jak i ciągłość procesów (maszyny, materiały) . W takich okolicznościach najlepszym rozwiązaniem jest implementacja elementów lub całych systemów opracowanych przez jednego, sprawdzonego producenta. Wzajemna kompatybilność zabezpieczeń, możliwość łączenia ich, dostępność modułów rozszerzających skraca czas instalacji, konserwacji i przestojów.

Poniżej prezentujemy dwie rodziny przekaźników bezpieczeństwa oraz serię czujników magnetycznych marki PILZ. Jest to niemiecka firma o ponad 70-letnim doświadczeniu, jeden z globalnych liderów w dziedzinie zabezpieczeń systemów automatyzacji. Prezentowane produkty sprawdzą się zarówno przy budowie nowych, złożonych systemów, jak również podczas modernizacji i konserwacji istniejących instalacji maszynowych.

Produkty PILZ w ofercie TME

 

Seria PNOZ X

Przekaźniki bezpieczeństwa PNOZ X występują w postaci wyspecjalizowanych, montowanych na szynie DIN modułów. Ich funkcjonalność obejmuje monitorowanie wyłączników awaryjnych, krańcowych i dociskowych, drzwi i przesłon, barier świetlnych, mat dociskowych i innych elementów zautomatyzowanej ochrony w zakładach pracy. Posiadają od 2 do 6 wejść i od 2 do 11 wyjść (NO) , które zrealizowano, wykorzystując po 2 elektromechaniczne, bezpotencjałowe styki. W zależności od modelu przekaźniki przystosowano do napięć zasilania 12V DC, 24V AC lub DC, a także do zakresów od 24…240V do 100…240V AC/DC. Mogą pracować w zakresie temperatur od -10°C do 55°C, chociaż dostępne są także wersje o tolerancji termicznej w dolnej granicy sięgającej -35°C, co pozwala na stosowanie tych produktów w trudnych warunkach przemysłu chemicznego czy chłodnictwie. Wybrane artykuły posiadają złącza przekaźników pomocniczych (od 1 do 4 wyjść NC). W katalogu TME nie zabrakło także kompatybilnych modułów rozszerzeń, umożliwiających zwiększenie liczby połączeń dla każdego wyprowadzenia – elementy te współpracują z przekaźnikami w trybie pętli sprzężenia zwrotnego. Elementy serii PNOZ X posiadają warianty wyposażone w wyjścia z nastawnym opóźnieniem (do 30s).

Moduł przekaźnika z 5 wyjściami montowany na szynie DIN.

Seria PNOZ X

 

Seria PNOZsigma

Moduł o szerokości 12,5mm –model wyposażony w wyjście tranzystorowe.

Serię przekaźników bezpieczeństwa PNOZ Sigma zaprojektowano z myślą o kompaktowej budowie, zróżnicowanej funkcjonalności i szybkim montażu bez użycia specjalnych narzędzi. Szerokość przystosowanych do mocowania na szynie DIN modułów sięga od 12,5mm do 45mm. Na ich czole umieszczono czytelne kontrolki w postaci diod LED. Przyłączenia elektryczne mają postać zacisków sprężynowych, umożliwiających montaż przewodów na wcisk, co znacznie ułatwia instalację. Nastawy parametrów dokonuje się za pomocą pokręteł umieszczonych za przezroczystymi, blokowanymi przysłonami.

Moduły wyposażono w złącza rozszerzeń umieszczone w górnej części korpusu – to kolejny środek mający na celu skrócenie czasu montażu. Ogranicza też niezbędne okablowanie (jak szacuje producent: nawet o 20%) do minimum wymaganego przez daną aplikację. Moduły podstawowe i dodatkowe posiadają od 3 do 9 wyjść (w wybranych modelach są to wyprowadzenia sygnałowe, tranzystorowe) oraz 1, 2, lub 3 wejścia sterujące. Napięcia zasilania artykułów tej serii przyjmują wartości od 24V DC do zakresu 48…240V AC/DC.

Poszczególne modele serii PNOZsigma dedykowane są systemom awaryjnego zatrzymania, obsługi bram i barier, kontroli dwuręcznej (ochrona kończyn operatora maszyny) . PILZ oferuje także warianty przeznaczone do monitorowania jednoczesności i prędkości obrotowej.

PNOZsigma

 

Seria PSENmag

Czujniki PSENmag charakteryzują się długą żywotnością i niezawodnością. Spełniają wymagania norm ISO 13849-1 (odnośnie elementów bezpieczeństwa dla maszyn) oraz EN 62061 (poziom nienaruszalności bezpieczeństwa). Służą do monitorowania położenia osłon, drzwi i barier. Zostały przystosowane do trudnych, przemysłowych warunków – wybrane modele odznaczają się klasą szczelności IP69 oraz tolerancją termiczną sięgającą od -25°C do 70°C. Ponadto, producent przygotował także warianty dopuszczone do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (certyfikacja ATEX) .

Wyłącznik bezpieczeństwa w komplecie z magnesem.

Czujniki wyposażono w złącza M8 lub M12 oraz przewody połączeniowe o długości do 10m. Elementy występują w wariantach o zasięgu od 3mm do 12mm i mogą przełączać napięcia do 24V DC. W ramach serii dostępne są czujniki o konfiguracjach: 2 lub 3 przełączniki NO lub para przełączników NO i NC. Artykuły występują w obudowach prostopadłościennych, posiadających szczeliny montażowe, jak również w formie cylindrycznej, nagwintowanej (M12 lub M30). Dzięki takiej zróżnicowanej ofercie klienci z pewnością znajdą artykuły dopasowane do konkretnej aplikacji.

Seria PSENmag

 


WYKORZYSTANIE AKUMULATORÓW NICHICON SLB W APLIKACJACH IOT
Internet rzeczy, czyli technologie IoT, towarzyszą nam od lat. Chociaż wielu beneficjentów tych urządzeń może sobie nie zdawać sprawy z tego, jak wiele wygód zawdzięczają małym, energooszczędnym urządzeniom wykonującym skomplikowane pomiary i obliczenia w naszym codziennym otoczeniu.

WYBÓR DŁAWIKÓW KEMET SERII SCF-XV
Oferta TME została rozszerzona o dławiki serii SCF-XV producenta KEMET. Są to elementy typu common mode o szerokiej gamie charakterystyk do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, np. w przemyśle czy branży motoryzacyjnej.

Zasilacze LED z interfejsem Bluetooth
Steruj oświetleniem wykorzystując nową serię zasilaczy Mean Well.

Nowa oferta profesjonalnych spoiw marki STANNOL
Bezpieczne, bezołowiowe środki lutownicze w katalogu TME.

KONDENSATORY Z GRUPY OS-CON MARKI PANASONIC
W dążeniu do miniaturyzacji i podnoszenia wydajności urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza ich obwodów zasilających, producenci stale poszukują nowych, sprawniejszych i bardziej kompaktowych komponentów elektronicznych.

ZŁĄCZA I PRZEWODY WSTĄŻKOWE MARKI CONNFLY
CONNFLY jest producentem przede wszystkim wysokiej jakości złączy przeznaczonych do stosowania wewnątrz urządzeń elektronicznych – od produktów konsumenckich, po oprzyrządowanie przemysłowe.

ZŁĄCZA USB BULGIN BUCCANEER – PEWNA JAKOŚĆ POŁĄCZEŃ
W dobie nieustannego rozwoju technologicznego wzrasta zapotrzebowanie na dobra podstawowe, do których niewątpliwie zalicza się energia elektryczna.

TRACO POWER W OFERCIE TME – PRZETWORNICE, NA KTÓRE MOŻESZ LICZYĆ
Otaczający nas świat zmienia się w mgnieniu oka. Nikogo już nie dziwi autonomiczny samolot sterowany poprzez inteligentne urządzenia naszpikowane zaawansowanymi układami elektronicznymi.

WIELOFUNKCYJNE PRZEKAŹNIKI BEZPIECZEŃSTWA OD PILZ
W warunkach przemysłowych, przede wszystkim na liniach i w warsztatach produkcyjnych, niezwykle istotną rolę odgrywają elementy odpowiedzialne za ochronę pracowników. Należą do nich zarówno czujniki (wykrywające zagrożenie, np. niepożądaną obecność człowieka w danej strefie), jak również przekaźniki, których zadaniem jest awaryjne zatrzymanie ruchu maszyn.

PRZEGLĄD PROFESJONALNYCH NARZĘDZI MARKI KNIPEX
Chociaż TME kojarzony jest przede wszystkim jako międzynarodowy dystrybutor elementów elektronicznych i podzespołów dla automatyki przemysłowej – w naszym katalogu znaleźć można również bogatą ofertę elementów mechanicznych oraz narzędzi. Są to artykuły przeznaczone do stosowania przez profesjonalistów – to znaczy trwałe, precyzyjne i specjalnie zaprojektowane do ściśle określonych zadań i dziedzin.

ROZŁĄCZNIKI IZOLACYJNE
Rozłączniki izolacyjne to powszechnie stosowane, kluczowe dla bezpieczeństwa komponenty układów elektrycznych, umożliwiające odłączenie napięcia na czas konserwacji lub naprawy. W artykule przedstawiamy budowę oraz funkcjonowanie rozłączników izolacyjnych, ich podstawowe cechy użytkowe oraz omówimy, jak odnaleźć odpowiedni produkt do aplikacji.

ZASILACZE DO OŚWIETLENIA LED OD MEAN WELL
Zasilanie oświetlenia LED wymaga zapewnienia stałego natężenia prądu płynącego przez złącze diody lub zespołu diod. Ten warunek musi być spełniony bez względu na wartość napięcia progowego diody świecącej, które będzie zmieniało się wraz z temperaturą złącza.

Interesting video


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Polska, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma tygodnia

Alliance Memory


Spis firm


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIKKalendarz
sps - smart production solutions, 08.–10.11.2022, Nuremberg,
formnext, 15.-18.11.2022, Frankfurt am Main, DE
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warszawa, PL
AMPER 2023, 21.-23.3.2023, Prague, CZ
SMTconnect, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
PCIM Europe, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
sps Italia, 13.-15.5.2023, Fiere di Parma, IT
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813