Spis firm
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply

27.05.2022 16:46:52
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f


WIELOFUNKCYJNE PRZEKAŹNIKI BEZPIECZEŃSTWA OD PILZ
W warunkach przemysłowych, przede wszystkim na liniach i w warsztatach produkcyjnych, niezwykle istotną rolę odgrywają elementy odpowiedzialne za ochronę pracowników. Należą do nich zarówno czujniki (wykrywające zagrożenie, np. niepożądaną obecność człowieka w danej strefie), jak również przekaźniki, których zadaniem jest awaryjne zatrzymanie ruchu maszyn.

Oczywiście, elementy te powinny charakteryzować się niezawodnością i skutecznością, spełniając wymagania międzynarodowych norm, jak również krajowych przepisów BHP. Z punktu widzenia jednostek odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu w zautomatyzowanych zakładach, istotna jest również standaryzacja i szeroka funkcjonalność stosowanych produktów – tak, aby elementy ochrony mogły być wykorzystywane w zróżnicowanych, złożonych aplikacjach, chroniąc zarówno pracowników, jak i ciągłość procesów (maszyny, materiały) . W takich okolicznościach najlepszym rozwiązaniem jest implementacja elementów lub całych systemów opracowanych przez jednego, sprawdzonego producenta. Wzajemna kompatybilność zabezpieczeń, możliwość łączenia ich, dostępność modułów rozszerzających skraca czas instalacji, konserwacji i przestojów.

Poniżej prezentujemy dwie rodziny przekaźników bezpieczeństwa oraz serię czujników magnetycznych marki PILZ. Jest to niemiecka firma o ponad 70-letnim doświadczeniu, jeden z globalnych liderów w dziedzinie zabezpieczeń systemów automatyzacji. Prezentowane produkty sprawdzą się zarówno przy budowie nowych, złożonych systemów, jak również podczas modernizacji i konserwacji istniejących instalacji maszynowych.

Produkty PILZ w ofercie TME

 

Seria PNOZ X

Przekaźniki bezpieczeństwa PNOZ X występują w postaci wyspecjalizowanych, montowanych na szynie DIN modułów. Ich funkcjonalność obejmuje monitorowanie wyłączników awaryjnych, krańcowych i dociskowych, drzwi i przesłon, barier świetlnych, mat dociskowych i innych elementów zautomatyzowanej ochrony w zakładach pracy. Posiadają od 2 do 6 wejść i od 2 do 11 wyjść (NO) , które zrealizowano, wykorzystując po 2 elektromechaniczne, bezpotencjałowe styki. W zależności od modelu przekaźniki przystosowano do napięć zasilania 12V DC, 24V AC lub DC, a także do zakresów od 24…240V do 100…240V AC/DC. Mogą pracować w zakresie temperatur od -10°C do 55°C, chociaż dostępne są także wersje o tolerancji termicznej w dolnej granicy sięgającej -35°C, co pozwala na stosowanie tych produktów w trudnych warunkach przemysłu chemicznego czy chłodnictwie. Wybrane artykuły posiadają złącza przekaźników pomocniczych (od 1 do 4 wyjść NC). W katalogu TME nie zabrakło także kompatybilnych modułów rozszerzeń, umożliwiających zwiększenie liczby połączeń dla każdego wyprowadzenia – elementy te współpracują z przekaźnikami w trybie pętli sprzężenia zwrotnego. Elementy serii PNOZ X posiadają warianty wyposażone w wyjścia z nastawnym opóźnieniem (do 30s).

Moduł przekaźnika z 5 wyjściami montowany na szynie DIN.

Seria PNOZ X

 

Seria PNOZsigma

Moduł o szerokości 12,5mm –model wyposażony w wyjście tranzystorowe.

Serię przekaźników bezpieczeństwa PNOZ Sigma zaprojektowano z myślą o kompaktowej budowie, zróżnicowanej funkcjonalności i szybkim montażu bez użycia specjalnych narzędzi. Szerokość przystosowanych do mocowania na szynie DIN modułów sięga od 12,5mm do 45mm. Na ich czole umieszczono czytelne kontrolki w postaci diod LED. Przyłączenia elektryczne mają postać zacisków sprężynowych, umożliwiających montaż przewodów na wcisk, co znacznie ułatwia instalację. Nastawy parametrów dokonuje się za pomocą pokręteł umieszczonych za przezroczystymi, blokowanymi przysłonami.

Moduły wyposażono w złącza rozszerzeń umieszczone w górnej części korpusu – to kolejny środek mający na celu skrócenie czasu montażu. Ogranicza też niezbędne okablowanie (jak szacuje producent: nawet o 20%) do minimum wymaganego przez daną aplikację. Moduły podstawowe i dodatkowe posiadają od 3 do 9 wyjść (w wybranych modelach są to wyprowadzenia sygnałowe, tranzystorowe) oraz 1, 2, lub 3 wejścia sterujące. Napięcia zasilania artykułów tej serii przyjmują wartości od 24V DC do zakresu 48…240V AC/DC.

Poszczególne modele serii PNOZsigma dedykowane są systemom awaryjnego zatrzymania, obsługi bram i barier, kontroli dwuręcznej (ochrona kończyn operatora maszyny) . PILZ oferuje także warianty przeznaczone do monitorowania jednoczesności i prędkości obrotowej.

PNOZsigma

 

Seria PSENmag

Czujniki PSENmag charakteryzują się długą żywotnością i niezawodnością. Spełniają wymagania norm ISO 13849-1 (odnośnie elementów bezpieczeństwa dla maszyn) oraz EN 62061 (poziom nienaruszalności bezpieczeństwa). Służą do monitorowania położenia osłon, drzwi i barier. Zostały przystosowane do trudnych, przemysłowych warunków – wybrane modele odznaczają się klasą szczelności IP69 oraz tolerancją termiczną sięgającą od -25°C do 70°C. Ponadto, producent przygotował także warianty dopuszczone do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (certyfikacja ATEX) .

Wyłącznik bezpieczeństwa w komplecie z magnesem.

Czujniki wyposażono w złącza M8 lub M12 oraz przewody połączeniowe o długości do 10m. Elementy występują w wariantach o zasięgu od 3mm do 12mm i mogą przełączać napięcia do 24V DC. W ramach serii dostępne są czujniki o konfiguracjach: 2 lub 3 przełączniki NO lub para przełączników NO i NC. Artykuły występują w obudowach prostopadłościennych, posiadających szczeliny montażowe, jak również w formie cylindrycznej, nagwintowanej (M12 lub M30). Dzięki takiej zróżnicowanej ofercie klienci z pewnością znajdą artykuły dopasowane do konkretnej aplikacji.

Seria PSENmag

 


TRACO POWER W OFERCIE TME – PRZETWORNICE, NA KTÓRE MOŻESZ LICZYĆ
Otaczający nas świat zmienia się w mgnieniu oka. Nikogo już nie dziwi autonomiczny samolot sterowany poprzez inteligentne urządzenia naszpikowane zaawansowanymi układami elektronicznymi.

WIELOFUNKCYJNE PRZEKAŹNIKI BEZPIECZEŃSTWA OD PILZ
W warunkach przemysłowych, przede wszystkim na liniach i w warsztatach produkcyjnych, niezwykle istotną rolę odgrywają elementy odpowiedzialne za ochronę pracowników. Należą do nich zarówno czujniki (wykrywające zagrożenie, np. niepożądaną obecność człowieka w danej strefie), jak również przekaźniki, których zadaniem jest awaryjne zatrzymanie ruchu maszyn.

PRZEGLĄD PROFESJONALNYCH NARZĘDZI MARKI KNIPEX
Chociaż TME kojarzony jest przede wszystkim jako międzynarodowy dystrybutor elementów elektronicznych i podzespołów dla automatyki przemysłowej – w naszym katalogu znaleźć można również bogatą ofertę elementów mechanicznych oraz narzędzi. Są to artykuły przeznaczone do stosowania przez profesjonalistów – to znaczy trwałe, precyzyjne i specjalnie zaprojektowane do ściśle określonych zadań i dziedzin.

ROZŁĄCZNIKI IZOLACYJNE
Rozłączniki izolacyjne to powszechnie stosowane, kluczowe dla bezpieczeństwa komponenty układów elektrycznych, umożliwiające odłączenie napięcia na czas konserwacji lub naprawy. W artykule przedstawiamy budowę oraz funkcjonowanie rozłączników izolacyjnych, ich podstawowe cechy użytkowe oraz omówimy, jak odnaleźć odpowiedni produkt do aplikacji.

ZASILACZE DO OŚWIETLENIA LED OD MEAN WELL
Zasilanie oświetlenia LED wymaga zapewnienia stałego natężenia prądu płynącego przez złącze diody lub zespołu diod. Ten warunek musi być spełniony bez względu na wartość napięcia progowego diody świecącej, które będzie zmieniało się wraz z temperaturą złącza.

SILNIK BEZSZCZOTKOWY – BUDOWA I SPOSÓB DZIAŁANIA
Aby zrozumieć fenomen silników bezszczotkowych, które z impetem wdzierają się szczególnie na rynek elektronarzędzi, należy zrozumieć istotę działania dotychczas stosowanych silników komutatorowych oraz poznać najważniejsze różnice pomiędzy nimi.

CZUJNIKI INDUKCYJNE SERII E2E NEXT Z OFERTY OMRON
Czujniki indukcyjne to niezwykle ważna grupa elementów układu sterowania, która jest obecna w każdym zautomatyzowanym zakładzie przemysłowym, a coraz powszechniej również w gospodarstwach domowych. Dzięki prostej budowie oraz szerokiej gamie rozmiarów, czujniki takie gwarantują bardzo długą, bezawaryjną pracę, a coraz to nowsze rozwiązania pozwalają na dopasowanie właściwego czujnika do dowolnej aplikacji.

ZESTAW Z DRUKARKĄ RHINO 4200 OD DYMO
DYMO to firma posiadająca 60-letnie doświadczenie w produkcji drukarek i wytłaczarek do etykiet. Dostawca oferuje najwyższej jakości urządzenia, które ułatwiają pracę w zakładach pracy, biurach, fabrykach, magazynach, warsztatach, punktach handlowych i wielu innych branżach. Są też znakomitym narzędziem w gospodarstwie domowym, gdzie przysłużą się organizacji i porządkowi.

ZŁĄCZA DO SYSTEMÓW MAGAZYNOWANIA ENERGII HAN S I NOWOŚCI HARTING
Marka HARTING znana jest na globalnych rynkach jako producent doskonałej jakości złączy, przewodów i innych rozwiązań dla przemysłu, a także urządzeń profesjonalnych i specjalistycznych.

PRZEŁĄCZNIKI COMELUX SERII 40
Podświetlane przełączniki typu rocker stosowane są w wielu dziedzinach – od aplikacji przemysłowych po sprzęt konsumencki (np. artykuły gospodarstwa domowego). Montowane na panelu włączniki stanowią bezpieczną metodę załączania obwodów pod dużym napięciem. W przypadku rozwiązań marki COMELUX może to być obsługa prądów do 16A i typowych napięć z sieci elektrycznej, tj. 250V AC.Są to jedne z najbardziej podstawowych komponentów elektromechanicznych – jednak wyróżniają się trwałością i jakością wykonania.

PRZEŁĄCZNIKI OD NOWEGO PRODUCENTA – MARKI E-SWITCH
E-Switch jest amerykańską marką specjalizującą się we wszelkiego rodzaju przełącznikach. Bogata oferta producenta obejmuje podstawowe elementy, jak przyciski typu TACT-switch, ale również wysokoprądowe przełączniki, DIP-switche, stacyjki, przyciski dotykowe, spustowe i wiele innych rozwiązań.

Czym są i jaką pełnią rolę przetwornice napięcia stałego?
Przetwornice napięcia potrafią obniżać lub podnosić napięcie wyjściowe względem napięcia wejściowego. Poprzez naprzemienne włączanie i wyłączanie napięcia z wysoką częstotliwością, regulują wartość napięcia wyjściowego i nie powodują przy tym zakłóceń pracy urządzenia.

Interesting video


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Polska, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma tygodnia

Friedrich Lütze GmbH


Spis firm


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power IntegrationsKalendarz
HANNOVER MESSE 2022, 30.5-2.6. 2022
CTiS Shanghai, 31.5.-2.6.2022
automatica 2022, München, 21.6.-24.6.2022
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warszawa, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813