Spis firm
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

Digi-Key Electronics
 

AERS

25.05.2024 5:20:44
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38

Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje produktywność i elastyczność biznesu
Lenovo™ zaprezentowało najnowsze laptopy marki ThinkPad™, które uzupełniają portfolio urządzeń tej serii o: modele X13 Yoga i X13 3. generacji oraz odświeżone komputery z serii ThinkPad L 3. generacji, które zostały zaprojektowane z myślą o hybrydowym trybie pracy z ulepszonymi rozwiązaniami do współpracy i komunikacji online.

 W ostatnim czasie podczas targów CES zaprezentowane zostały: najnowszy model ThinkPada X1 i nowa Seria Z, przełomowy ThinkPad X13s i zaktualizowaną stację roboczą Serii T, dlatego odświeżenie serii ThinkPad X i serii L stanowi uzupełnienie portfolio najwszechstronniejszych laptopów biznesowych. Zapewniając klientom możliwość dokonania najlepszego wyboru, ThinkPad został opracowany zgodnie z głównymi zasadami projektowania, innowacji i najwyższej jakości.

Projektanci Lenovo, skupiając się na udoskonaleniu podstawowych funkcji, które umożliwiają pracę hybrydową, zastosowali ulepszenia takie jak Dolby Voice®, kamery FHD, Wi-Fi 6E1, bezprzewodowa sieć 5G sub62 i 4G LTE3 oraz różne opcje baterii, aby zapewnić najlepszą możliwość dokonania dopasowanego do indywidualnych potrzeb wyboru między lekką mobilnością a elastycznością wynikającą z dłuższego czasu pracy na baterii.

Przy coraz bardziej rozproszonym środowisku pracy zespołów, bezpieczeństwo pozostaje najważniejszym elementem decydentów. Ochrona sprzętu i oprogramowania ThinkShield™ integruje moduł Trusted Platform Module (TPM) z komputerami z zabezpieczonym rdzeniem systemu Windows 11, zwiększając bezpieczeństwo pod każdym względem. Dodatkowe funkcje zabezpieczeń wbudowane w Intel Hardware Shield dostępne wyłącznie w urządzeniach opartych na platformie Intel® vPro® lub procesorach AMD Ryzen™ PRO Serii 6000 z technologią AMD PRO Security odzwierciedlają filozofię marki ThinkPad „secure by design”, która zakłada proces zabezpieczenia sprzętu już na etapie projektowania. Ponadto, dla zwiększenia wygody, w ThinkPadzie zintegrowano opcjonalny czytnik linii papilarnych z przyciskiem zasilania.

   

Zaprezentowanie kolejnej, bo już 3. generacji ThinkPadów: X13, X13 Yoga, a także L13, L13 Yoga oraz L14 i L15 stanowią część realizowanej misji Lenovo -  Smarter Technology for All, której celem jest dostarczenie klientom faktycznej wartości. Producent, tworząc kolejną odsłonę laptopów,  koncentruje się na zmniejszaniu wpływu produkcji na środowisko naturalne, stosując materiały pochodzące z recyklingu (PCC), które wykorzystano w obudowach głośników, elementach montażowych akumulatorów i zasilaczach. Nowe laptopy ThinkPad, podobnie jak poprzednie generacje, są pakowane przy użyciu materiałów w 90% pochodzących z recyklingu i/lub ze zrównoważonych źródeł 7, posiadają certyfikat ENERGY STAR® i są zarejestrowane w EPEAT® pod kątem standardów oszczędności energii i ochrony środowiska.

Wysoką wydajność zapewniają najnowsze standardy obliczeniowe zintegrowane z systemem Windows 11 Pro. Wszystkie modele laptopów, dostępne z procesorami Intel vPro do 12. generacji Intel® Core® i grafiką Intel Iris® Xe; a ThinkPad X13 3. generacji są opcjonalnie napędzane procesorami AMD Ryzen PRO Serii 6000 z kartą graficzną AMD Radeon™ 600M; oraz procesorami AMD Ryzen PRO Serii 5000, jak w przypadku ThinkPad Serii L. Marka ThinkPad nieustannie poprawia doświadczenia użytkowników końcowych w obszarach, które naprawdę mają znaczenie:

  • Dolby Voice®, dostępny obecnie we wszystkich modelach, zapewnia wyjątkowe wrażenia podczas konferencji dzięki technologii dźwięku przestrzennego, która rozdziela głosy i czyni spotkania bardziej naturalnymi oraz mniej męczącymi podczas korzystania z kompatybilnych usług. Dolby Voice optymalizuje również działanie głośników i mikrofonów dzięki takim funkcjom, jak dynamiczne wyrównywanie poziomu z funkcją automatycznego dostosowania się do cichszych lub bardziej oddalonych głosów oraz tłumienia szumów oraz redukuje niepożądane odgłosy tła i echo, niezależnie od używanej platformy konferencyjnej.
  • Opcjonalne kamery FHD z podczerwienią, wyposażone w przesłonę zapewniającą prywatność, poprawiają jakość wideokonferencji i zapewniają wygodę logowania Windows Hello.
  • Lenovo stale dodaje ulepszenia w zakresie łączności –  konferencje będą odbywały się bez buforowania, a współpraca w chmurze będzie wydajniejsza z każdego miejsca pracy. Wszystkie zapowiedziane modele ThinkPadów zawierają opcje 4G LTE, które umożliwiają szybsze połączenia bezprzewodowe WAN (WWAN), co jest pierwszą nowością dla modeli L13 i L13 Yoga. ThinkPad X13 3. generacji jest również dostępny z opcjonalnym 5G sub6 dla ultraszybkich połączeń. Opcjonalnie dostępna jest funkcja Wi-Fi 6E, która pozwala utrzymać optymalną szybkość połączenia w przypadku dużego natężenia ruchu.
  • O 15 procent większy, 115-milimetrowy TrackPad zwiększa użyteczność dla użytkowników touchpadów.

 

Poszczególne modele zawierają również unikalne cechy:

  • ThinkPad X13 Yoga i X13 3. generacji są wyposażone w skierowane do użytkownika głośniki zapewniające ulepszony dźwięk z obsługą Dolby Audio® Speaker System i oferują opcję wyświetlania obrazu Dolby Vision® o niskim poborze mocy i z technologią niskiej emisji niebieskiego światła. Modele wyposażone w procesory firmy Intel są również projektowane na platformie Intel Evo®, która spełnia określone wymagania użytkowników.
  • ThinkPad X13 3. generacji jest dostępny z akumulatorami o pojemności 41 Wh oraz 54,7 Wh, który zapewnia o 40% dłuższy czas pracy na baterii 4.
  • ThinkPad L14 i L15 3. generacji charakteryzują się przeprojektowanymi obudowami dostępnymi w nowym kolorze Thunder Black, węższymi ramkami i zwiększonym stosunkiem ekranu do obudowy, dzięki czemu urządzenia są cieńsze i lżejsze. Laptopy są także dostępne z bateriami 42Whr, 57Whr lub 63Whr, które zapewniają możliwość wyboru pomiędzy lekką mobilnością a wydłużonym czasem pracy baterii.
  • ThinkPad L13 Yoga i L13 3. generacji są dostępne w kolorze Thunder Black lub nowym kolorze Storm Grey i zostały przeprojektowane w celu przejścia na wyświetlacze o proporcjach 16:10, w tym nowy opcjonalny 13,3-calowy wyświetlacz o jasności 500 nitów z funkcją PrivacyGuard, która zwiększa bezpieczeństwo ekranu w środowiskach publicznych.

Laptopy Lenovo ThinkPad wyznaczają nowe granice, nie tylko dzięki przełomowym innowacjom, ale także dzięki zapewnieniu klientom szerokiego wyboru. Hybrydowe zespoły robocze i decydenci IT mają różne potrzeby i wymagania w wielu segmentach klientów i przypadkach użycia. Priorytetem Lenovo jest zapewnianie użytkownikom końcowym produktywnych i ułatwiających współpracę urządzeń, a także uproszczenie obsługi i zmniejszenie obciążenia związanego z zarządzaniem IT.

2022041903 / 19.04.2022 / Różne / Lenovo /

Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje produktywność i elastyczność biznesu
Lenovo™ zaprezentowało najnowsze laptopy marki ThinkPad™, które uzupełniają portfolio urządzeń tej serii o: modele X13 Yoga i X13 3. generacji oraz odświeżone komputery z serii ThinkPad L 3. generacji, które zostały zaprojektowane z myślą o hybrydowym trybie pracy z ulepszonymi rozwiązaniami do współpracy i komunikacji online.

Interesting video


GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3

Firma tygodnia

BALLUFF


Spis firm


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.Kalendarz
sps Italia, Parma, 28.-30.5.2024
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813