Spis firm
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred

07.10.2022 0:07:34
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f

TRACO POWER W OFERCIE TME – PRZETWORNICE, NA KTÓRE MOŻESZ LICZYĆ
Otaczający nas świat zmienia się w mgnieniu oka. Nikogo już nie dziwi autonomiczny samolot sterowany poprzez inteligentne urządzenia naszpikowane zaawansowanymi układami elektronicznymi.

Całkiem normalne jest również, że urządzenia wykorzystywane przez chirurgów podczas operacji potrafią podtrzymać przy życiu pacjenta, a niejednokrotnie towarzyszą mu do końca życia, będąc częścią wspomagającą lub umożliwiającą funkcjonowanie. Z pełną śmiałością można stwierdzić, że urządzenia elektroniczne otaczają nas z każdej strony, a trend automatyzacji i zastępowania rozwiązań mechanicznych elektronicznymi cały czas przyspiesza.

Prawidłowe funkcjonowanie coraz bardziej skomplikowanych urządzeń opiera się na wykorzystaniu elementów składowych najwyższej jakości. W przypadku układów elektronicznych podstawą jest odpowiednie napięcie zasilania oraz jego jakość. Aby doprowadzić do urządzenia zasilanego prąd o odpowiednich parametrach wykorzystuje się przetwornice. Biorąc pod uwagę fakt, że ogromna liczba urządzeń wykorzystuje do swojego funkcjonowania prąd stały, warto zwrócić uwagę na ofertę topowych przetwornic DC/DC marki Traco Power.

 

Sprawdź ofertę

 

Właściwy wybór przetwornicy

Przetwornica DC/DC to niepozorne urządzenie kompaktowych rozmiarów, którego głównym zadaniem jest stabilizacja napięcia wejściowego do poziomu wymaganego przez zasilane urządzenie. Ze względu na umiejętność tłumienia zakłóceń jest ona niezbędnym komponentem systemów, które wymagają niezwykle stabilnego napięcia zasilania.Ze względu na pełnione funkcje, przetwornicę możemy nazwać jako swego rodzaju konwerter lub element zabezpieczający. Jedną z najważniejszych funkcji produktu jest obniżanie lub podnoszenie wartości napięcia zasilającego. Wyróżniamy następujące konfiguracje przetwornic:

  • Step-up – napięcie wyjściowe przekazywane do zasilanego urządzenia po konwersji jest wyższe niż napięcie docierające do przetwornicy;
  • Step-down – napięcie wyjściowe przekazywane do zasilanego urządzenia po konwersji jest niższe niż napięcie docierające do przetwornicy;
  • Step-up/ step-down – przetwornica przystosowana jest do przekazania prądu o wartości napięcia zarówno wyższej, jak i niższej niż napięcie wejściowe.

Określenie „element zabezpieczający” odnosi się do faktu, iż określone modele przetwornic DC/DC oferują separację galwaniczną (zapobieganie przemieszczaniu się prądu pomiędzy sąsiednimi blokami funkcyjnymi), regulującą wartość napięcia wyjściowego pozbawionego jakichkolwiek zakłóceń. Działa ona na zasadzie naprzemiennego wyłączania i włączania napięcia w niezwykle szybkim tempie. Poza tym oferują one zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwzwarciowe a także chronią przed nadmiernym nagrzewaniem czy przeciążeniem, dzięki czemu urządzenie zasilane, jak i sam konwerter zabezpieczone są przed niepożądanymi skutkami wyżej wymienionych zjawisk.

Jak nie trudno się domyślić, ze względu na niezwykle istotną funkcję oraz szereg możliwości, jakie za sobą niesie wykorzystanie przetwornic DC/DC, bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego modelu do konkretnego zastosowania.

Przetwornica TEL10-1210

Przetwornica TEL2-0511

Przetwornica TEL3-0511

 

Traco Power – szeroki wybór przetwornic, pewna jakość

Traco Power od wielu lat specjalizuje się wszelkiego typu konstrukcjach przetwornic DC/DC oferowanych klientom na całym świecie. Dzięki wysokiej jakości produktów i ogromnemu sukcesowi odniesionemu w latach 70. ubiegłego wieku, firma dokonała ekspansji na wszystkich kontynentach, zdobywając uznanie klientów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Traco Power ciągle rozwija swój asortyment, wprowadzając szereg innowacji, czym napędza rozwój w zakresie technologii przetwarzania napięcia oraz poprawy bezpieczeństwa użytkowania.

Najważniejsze parametry przetwornic DC/DC Traco Power w katalogu TME:

  • Częstotliwość przełączania – w zakresie 90 – 500kHz;
  • Moc – od 1 do 60W;
  • Napięcie wejściowe – od 4,5 do 160V;
  • Napięcie wyjściowe – od 3,3 do 48V DC;
  • Prąd wyjściowy od 35mA do nawet 12,2A.

Jednym z przykładów przetwornicy DC/DC step-down jest TDN 1-1210WI TRACO POWER. Jest to kompaktowy konwerter o wymiarach 13,2x9,1x10,2mm, przystosowany do pracy w zakresie temperatur: -40÷90°C. Produkty serii TDN są w pełni regulowalnymi, wysokowydajnymi przetwornicami prądu stałego. Urządzenia zostały zaprojektowane do pracy w szerokim zakresie napięcia i nie wymagają minimalnego obciążenia. Producent deklaruje zgodność wykonania z normą IEC/EN 62368-1, potwierdzoną testami napięcia (60s) 1500V DC.

Przetwornica TDN1-1210WI

 

Urządzenie konwertuje napięcie wejściowe 4,5..18V do stabilnego napięcia 3,3V DC z częstotliwością przełączania równą 100kHz oraz sprawnością 77%. Moc przedmiotowego konwertera to 1W, natomiast prąd na wyjściu z urządzenia osiąga wartość 300mA. Przetwornica posiada zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

Przetwornica TEN60-2418WIR

 

Innym przykładem jest przetwornica step-up, model: DC/DC TEN 60-2418WIR TRACO POWER. Oba przedstawione produkty różnią się między sobą nie tylko typem obudowy oraz wymiarami (50,8x40,7x25,4mm), ale w szczególności danymi technicznymi. Przedmiotowa przetwornica to urządzenie o mocy 60W, napięciu wejściowym 18..36V i wyjściowym 48V DC. Prąd wyjściowy to 1250mA, natomiast częstotliwość przełączania 250Hz. Istotną kwestią jest niewątpliwie bardzo wysoka sprawność działania, wynosząca 92%. Urządzenie posiada zabezpieczenie przed spadkiem napięcia. Pozycja ta wykorzystywana jest w systemach kolejowych i transportowych. Jakość przetwornicy potwierdzona została szeregiem certyfikatów, tj.: przeprowadzonymi atestami zgodnie z normami EN 50155 oraz EN 61373, spełnionymi wymaganiami materiałowymi dla zagrożenia spowodowanego obecnością ognia - normą EN 45545-2, a także aprobatą bezpieczeństwa zgodnie z IEC/EN 62368-1, UL62369-1.

Na podstawie zaledwie dwóch powyższych przykładów łatwo zauważyć, że Traco Power posiada urządzenia przystosowane do pracy z wymagającymi urządzeniami, w bardzo szerokim zakresie parametrów. Oferowane urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty, które świadczą o jakości oraz bezpieczeństwie użytkowania.

Traco Power – przetwornice, na które możesz liczyć

Zaufanie do klienta zdobywa się poprzez wieloletnie doświadczenie i niezachwianą opinię. Traco Power oba te warunki spełnia, pozostając od wielu lat jednym z czołowych producentów przetwornic DC/DC. Wybierając urządzenie warto zatem wziąć pod uwagę propozycje z katalogów Traco Power i cieszyć się niezawodnością na lata.

Przetwornice DC/DC


WYKORZYSTANIE AKUMULATORÓW NICHICON SLB W APLIKACJACH IOT
Internet rzeczy, czyli technologie IoT, towarzyszą nam od lat. Chociaż wielu beneficjentów tych urządzeń może sobie nie zdawać sprawy z tego, jak wiele wygód zawdzięczają małym, energooszczędnym urządzeniom wykonującym skomplikowane pomiary i obliczenia w naszym codziennym otoczeniu.

WYBÓR DŁAWIKÓW KEMET SERII SCF-XV
Oferta TME została rozszerzona o dławiki serii SCF-XV producenta KEMET. Są to elementy typu common mode o szerokiej gamie charakterystyk do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, np. w przemyśle czy branży motoryzacyjnej.

Zasilacze LED z interfejsem Bluetooth
Steruj oświetleniem wykorzystując nową serię zasilaczy Mean Well.

Nowa oferta profesjonalnych spoiw marki STANNOL
Bezpieczne, bezołowiowe środki lutownicze w katalogu TME.

KONDENSATORY Z GRUPY OS-CON MARKI PANASONIC
W dążeniu do miniaturyzacji i podnoszenia wydajności urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza ich obwodów zasilających, producenci stale poszukują nowych, sprawniejszych i bardziej kompaktowych komponentów elektronicznych.

ZŁĄCZA I PRZEWODY WSTĄŻKOWE MARKI CONNFLY
CONNFLY jest producentem przede wszystkim wysokiej jakości złączy przeznaczonych do stosowania wewnątrz urządzeń elektronicznych – od produktów konsumenckich, po oprzyrządowanie przemysłowe.

ZŁĄCZA USB BULGIN BUCCANEER – PEWNA JAKOŚĆ POŁĄCZEŃ
W dobie nieustannego rozwoju technologicznego wzrasta zapotrzebowanie na dobra podstawowe, do których niewątpliwie zalicza się energia elektryczna.

TRACO POWER W OFERCIE TME – PRZETWORNICE, NA KTÓRE MOŻESZ LICZYĆ
Otaczający nas świat zmienia się w mgnieniu oka. Nikogo już nie dziwi autonomiczny samolot sterowany poprzez inteligentne urządzenia naszpikowane zaawansowanymi układami elektronicznymi.

WIELOFUNKCYJNE PRZEKAŹNIKI BEZPIECZEŃSTWA OD PILZ
W warunkach przemysłowych, przede wszystkim na liniach i w warsztatach produkcyjnych, niezwykle istotną rolę odgrywają elementy odpowiedzialne za ochronę pracowników. Należą do nich zarówno czujniki (wykrywające zagrożenie, np. niepożądaną obecność człowieka w danej strefie), jak również przekaźniki, których zadaniem jest awaryjne zatrzymanie ruchu maszyn.

PRZEGLĄD PROFESJONALNYCH NARZĘDZI MARKI KNIPEX
Chociaż TME kojarzony jest przede wszystkim jako międzynarodowy dystrybutor elementów elektronicznych i podzespołów dla automatyki przemysłowej – w naszym katalogu znaleźć można również bogatą ofertę elementów mechanicznych oraz narzędzi. Są to artykuły przeznaczone do stosowania przez profesjonalistów – to znaczy trwałe, precyzyjne i specjalnie zaprojektowane do ściśle określonych zadań i dziedzin.

ROZŁĄCZNIKI IZOLACYJNE
Rozłączniki izolacyjne to powszechnie stosowane, kluczowe dla bezpieczeństwa komponenty układów elektrycznych, umożliwiające odłączenie napięcia na czas konserwacji lub naprawy. W artykule przedstawiamy budowę oraz funkcjonowanie rozłączników izolacyjnych, ich podstawowe cechy użytkowe oraz omówimy, jak odnaleźć odpowiedni produkt do aplikacji.

ZASILACZE DO OŚWIETLENIA LED OD MEAN WELL
Zasilanie oświetlenia LED wymaga zapewnienia stałego natężenia prądu płynącego przez złącze diody lub zespołu diod. Ten warunek musi być spełniony bez względu na wartość napięcia progowego diody świecącej, które będzie zmieniało się wraz z temperaturą złącza.

Interesting video


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Polska, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma tygodnia

Alliance Memory


Spis firm


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIKKalendarz
sps - smart production solutions, 08.–10.11.2022, Nuremberg,
formnext, 15.-18.11.2022, Frankfurt am Main, DE
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warszawa, PL
AMPER 2023, 21.-23.3.2023, Prague, CZ
SMTconnect, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
PCIM Europe, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
sps Italia, 13.-15.5.2023, Fiere di Parma, IT
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813