Spis firm
 

Parker Hannifin
 

MOXA
 

DANFOSS
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.

29.01.2023 0:07:31
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f

ZŁĄCZA I PRZEWODY WSTĄŻKOWE MARKI CONNFLY
CONNFLY jest producentem przede wszystkim wysokiej jakości złączy przeznaczonych do stosowania wewnątrz urządzeń elektronicznych – od produktów konsumenckich, po oprzyrządowanie przemysłowe.

Oferta marki obejmuje zarówno typowe złącza sygnałowe wykorzystywane przy łączeniu modułów (np. panelu do płyty głównej sterownika), jak i wyspecjalizowane konektory industrialne, dedykowane zasilaniu i komunikacji w automatyce. W katalogu TME znaleźć można szeroki wybór rozwiązań oferowanych przez CONNFLY – poniżej skupiamy się jedynie na wybranych grupach produktów: szczelnych złączach przemysłowych DS1110, konektorach sygnałowych PCB oraz przewodach wstążkowych ze złączami IDC (lub dedykowanym takim złączom). Wszystkich producentów sprzętu elektronicznego/elektrotechnicznego, a także serwisantów i konserwatorów zainteresowanych trwałymi złączami o atrakcyjnym stosunku jakości do ceny zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą producenta.

Prezentowane artykuły CONNFLY

Złącza przemysłowe

Okrągłe złącza serii DS1110 przystosowano do wykonywania połączeń zasilających i sygnałowych w trudnych warunkach środowiskowych. Zostały w pełni zabezpieczone przed zapyleniem oraz wilgocią, osiągając klasę szczelności IP67. Gniazda i wtyki występują w dwóch wariantach: montowanych na przewodzie lub panelowo. W obydwu przypadkach korpus posiada zintegrowaną dławnicę chroniącą wnętrze komponentu przed przenikaniem zanieczyszczeń. Złącza parowane są na wcisk i zabezpieczane za pomocą nakrętki mocującej, w którą wyposażono konektory męskie. Żeńskie gniazda posiadają zaślepki, dzięki czemu po rozłączeniu styki pozostają chronione. Zarówno korpusy, jak i zaślepki wyposażono w uszczelki ochronne. Połączenie elektryczne z przewodami realizowane jest przez lutowanie żył do wyprowadzeń styków.Złącza DS1110 posiadają od 2 do 12 styków, co umożliwia stosowanie ich w wielu aplikacjach, nie tylko instalacjach zasilających, ale również sterowniczych czy sygnałowych. Posiadają dobre parametry elektryczne: napięcie znamionowe 500V oraz prąd znamionowy 3A lub 5A (zależnie od modelu). Produkty dostępne są w formie zestawów gniazdo+wtyk. Poniżej zamieszczono tabelę z porównaniem wszystkich artykułów serii.

Złącza DS1110 osiągają klasę szczelności IP67 i posiadają zintegrowane dławnice.

Złącza przemysłowe DS1110

 

Symbol Liczba pinów Prąd znamionowy Montaż
DS1110-27-2BU8 2 3A na przewód
DS1110-27-3BU8 3 3A na przewód
DS1110-27-4BU8 4 3A na przewód
DS1110-27-5BU8 5 3A na przewód
DS1110-27-7BU8 7 3A na przewód
DS1110-27-9BU8 9 3A na przewód
DS1110-27-12BU8 12 3A na przewód
DS1110-26-02BU8A 2 3A na panel
DS1110-25-02BU8 2 3A na panel
DS1110-24-02BU8 2 5A na panel
DS1110-24-03BU8 3 5A na panel
DS1110-25-03BU8 3 3A na panel
DS1110-26-03BU8A 3 3A na panel
DS1110-26-04BU8A 4 3A na panel
DS1110-25-04BU8 4 3A na panel
DS1110-24-04BU8 4 5A na panel

 

Złącza sygnałowe
 

Gniazdo kątowe do montażu THT, każdy styk ma wytrzymałość 2A.

Złącza sygnałowe na raster 2mm to jedna z najpopularniejszych metod realizowania połączeń między modułami wewnątrz urządzeń elektronicznych. Często wykorzystywane są do łączenia obwodów PCB, podłączania komponentów peryferyjnych (np. głośników w urządzeniach RTV), jak również paneli sterowniczych. W przypadku złączy I-DS1066 od CONNFLY konektory tego typu charakteryzuje stosunkowo wysokie napięcie znamionowe (100V) i tolerancja prądowa do 2A. Z katalogu TME dostępne są zarówno gniazda, jak i wtyczki oraz ich niezbędny element: cynowane styki zaciskane na przewodzie. Konektory współpracują z żyłami o przekroju od 0,05mm2 do 0,22mm2 (tj. 30...24 według AWG) . W obydwu pzypadkach dostępne są modele przystosowane do podłączania od 2 do 10 linii (jednorzędowo). Gniazda wykonano do montażu przewlekanego (THT) i występują w wersji prostej i kątowej (wyprowadzenia równoległe do PCB). Do atutów złączy 2mm od CONNFLY należy zaliczyć ich szeroką tolerancję termiczną – mogą pracować w temperaturach od -25°C do 85°C.

Złącza sygnałowe 2mm

 

Przewody wstążkowe

Przewody taśmowe wykorzystywane są w przypadku połączeń wymagających wielu linii sygnałowych, np. w obwodach realizujących komunikację równoległą lub podczas sterowania złożonymi peryferiami, jak wyświetlacze. Wykonywane są z myślą o montażu dedykowanych złączy IDC. W ten sposób realizowane są połączenia wewnętrzne: stałe i tymczasowe (takie konektory wykorzystują m.in. programatory ISP czy magistrale diagnostyczne) . Olbrzymią zaletą tego rozwiązania jest jego uniwersalność i stosunkowo niska cena. Przewód taśmowy z wtykiem IDC jest kompatybilny nie tylko z dedykowanymi gniazdami, ale i złączami kołkowymi, należy zatem do najprostszych w implementacji.

Przewody taśmowe CONNFLY dostarczane są w rolkach o dł. 250 stóp (~76m).

W wielomodułowych urządzeniach połączenia realizowane za pomocą przewodów wstążkowych wymagają użycia kabli o określonej długości. Dlatego najczęściej przygotowuje się je w ramach procesu produkcyjnego, według specyfikacji danego projektu. Z myślą o takim zapotrzebowaniu CONNFLY przygotował serię DS1057. Należą do niej nieekranowane wstążki łączące od 8 do 64 żył o budowie linki (miedź cynowana o przekroju 28 według AWG). Produkty wykonano w najpopularniejszym rastrze (1,27mm) i przystosowano do napięcia znamionowego 300V. Ich płaszcz wewnętrzny tworzy szara powłoka PCV odporna na temperatury w zakresie od -20°C do 80°C. Wszystkie prezentowane przewody taśmowe dostępne są w rolkach o długości 250 stóp, tj. 76m.

Przewody wstążkowe (rolki)

 

Przewody wstążkowe ze złączami IDC
 

Fabrycznie zamontowane złącza charakteryzują się większą trwałością.

W katalogu TME znalazły się także przewody taśmowe z fabrycznie zainstalowanymi złączami IDC (seria DS1052). Takie artykuły mogą zaspokoić potrzeby niektórych procesów produkcyjnych, jak również znajdą zastosowanie w serwisach, podczas konserwacji i w roli części zamiennych. Wtyki IDC instalowane fabrycznie charakteryzują się precyzją montażu i właściwym dociskiem, dzięki czemu artykuły serii DS1052 są wyborem pewniejszym (bardziej bezawaryjnym) od kabli wykonywanych ręcznie.Przewody wstążkowe IDC od CONNFLY występują w wariantach o liczbie żył od 6 do 50, w długościach: 150mm, 300mm oraz 600mm. Raster dwurzędowych złączy (żeńskich) to 2,54mm. W zależności od potrzeb, klienci mogą wybierać między konektorami wyposażonymi w docisk przewodu (podwyższona odporność mechaniczna) oraz bez niego (niższy profil).

Przewody wstążkowe (IDC)

 

The original source of text:  https://www.tme.eu/pl/news/library-articles/page/45310/zlacza-i-przewody-wstazkowe-marki-connfly/

 


REJESTRATORY EKRANOWE SERII KD6 OD LUMEL
W ofercie TME pojawił się rejestrator serii KD6 firmy Lumel przeznaczony do pomiaru i kontroli parametrów procesów technologicznych. Urządzenie może zbierać dane w systemach pomiarowo-regulacyjnych lub działać jako autonomiczny przyrząd pomiarowo-rejestrujący.

TECHMASTEREVENT. PORTAL, KTÓRY OFERUJE UŻYTKOWNIKOM KOSMICZNE MOŻLIWOŚCI
Platforma TechMasterEvent aktywnie działa zaledwie od roku. W tym czasie ogłosiła 8 konkursów tematycznych, skierowanych do młodych twórców z całego świata; wszystkich, których fascynuje technika, elektrotechnika i elektronika. 5 konkursów już zostało zakończonych. Z nagród o łącznej wartości 31 700 USD cieszy się 18 laureatów z Europy i Afryki.

PRZEGLĄD POMYSŁÓW NA ŚWIĄTECZNE PREZENTY
Wybór świątecznego prezentu dla osoby, której hobby jest elektronika czy choćby majsterkowanie, nie należy do zadań prostych. Niezależnie, czy obdarowana będzie dziewczynka czy chłopiec, kobieta czy mężczyzna, podstawowym problemem jest wybór upominku, który okaże się naprawdę przydatny.

PRZETWORNICE DC/DC SERII CCG1R5-10 OD TDK-LAMBDA
TDK-Lambda jest znanym na całym świecie, japońskim producentem zasilaczy oraz przetwornic AC/DC i DC/DC.

PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3
Przetworniki ciśnienia stanowią nieodłączny element wielu urządzeń z zakresu automatyki. Występują zarówno w systemach pneumatycznych, np. wykorzystujących siłowniki, jak i instalacjach podciśnieniowych (m.in. zapewniając odpowiednie parametry pracy chwytaków ssawkowych).

WYKORZYSTANIE AKUMULATORÓW NICHICON SLB W APLIKACJACH IOT
Internet rzeczy, czyli technologie IoT, towarzyszą nam od lat. Chociaż wielu beneficjentów tych urządzeń może sobie nie zdawać sprawy z tego, jak wiele wygód zawdzięczają małym, energooszczędnym urządzeniom wykonującym skomplikowane pomiary i obliczenia w naszym codziennym otoczeniu.

WYBÓR DŁAWIKÓW KEMET SERII SCF-XV
Oferta TME została rozszerzona o dławiki serii SCF-XV producenta KEMET. Są to elementy typu common mode o szerokiej gamie charakterystyk do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, np. w przemyśle czy branży motoryzacyjnej.

Zasilacze LED z interfejsem Bluetooth
Steruj oświetleniem wykorzystując nową serię zasilaczy Mean Well.

Nowa oferta profesjonalnych spoiw marki STANNOL
Bezpieczne, bezołowiowe środki lutownicze w katalogu TME.

KONDENSATORY Z GRUPY OS-CON MARKI PANASONIC
W dążeniu do miniaturyzacji i podnoszenia wydajności urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza ich obwodów zasilających, producenci stale poszukują nowych, sprawniejszych i bardziej kompaktowych komponentów elektronicznych.

ZŁĄCZA I PRZEWODY WSTĄŻKOWE MARKI CONNFLY
CONNFLY jest producentem przede wszystkim wysokiej jakości złączy przeznaczonych do stosowania wewnątrz urządzeń elektronicznych – od produktów konsumenckich, po oprzyrządowanie przemysłowe.

ZŁĄCZA USB BULGIN BUCCANEER – PEWNA JAKOŚĆ POŁĄCZEŃ
W dobie nieustannego rozwoju technologicznego wzrasta zapotrzebowanie na dobra podstawowe, do których niewątpliwie zalicza się energia elektryczna.

Interesting video


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus

Firma tygodnia

Parker Hannifin


Spis firm


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost ElectronicsKalendarz
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warszawa, PL
AMPER 2023, 21.-23.3.2023, Prague, CZ
SMTconnect, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
PCIM Europe, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
sps Italia, 13.-15.5.2023, Fiere di Parma, IT
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imaharanaše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813