Spis firm
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER
 

Parker Hannifin
 

DANFOSS
 

MOXA
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA

31.05.2023 0:07:27
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1

Nowa platforma elektryfikacji samojezdnych maszyn roboczych: Bosch Rexroth prezentuje „eLION”

Modułowa i skalowalna platforma elektryfikacji mobilnych maszyn roboczych eLION firmy Bosch Rexroth obejmuje silniko-generatory, falowniki, przekładnie, oprogramowanie i akcesoria, a także odpowiednie

eLION to kompleksowy pakiet urządzeń i elementów obejmujący pełną gamę elektrycznych silniko-generatorów, falowników i akcesoriów wraz z dopasowanymi przekładniami planetarnymi, elementy hydrauliczne i elektroniczne i oprogramowanie.

 Zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach środowiskowych i zastosowaniach w maszynach terenowych

 Bezpieczeństwo funkcjonalne falownika, spełniające standard ISO 13849

 Skalowalna oferta z zakresem mocy znamionowej od 20 do 200 kW (moc szczytowa do 400 kW), obejmująca urządzenia o różnych rozmiarach do zastosowań w kompaktowych i ciężkich maszynach, obsługujących funkcje jezdne i robocze

Bosch Rexroth poszerza swoją ofertę w segmencie maszyn terenowych. Firma prezentuje szeroką gamę komponentów zasilanych napięciem 700 V „eLION” do elektryfikacji mobilnych maszyn roboczych.

Producenci maszyn dla wszystkich gałęzi przemysłu doszli do wniosku, że napędy elektryczne stanowią kluczowy element oferty przyszłościowych i zrównoważonych produktów. Firma Bosch Rexroth wnosi swój wkład w elektryfikację maszyn terenowych i prezentuje wszechstronny pakiet komponentów do elektryfikacji mobilnych maszyn roboczych „eLION”, zgodnie z zapowiedzią podczas targów bauma 2019.

Podczas oficjalnej premiery systemu eLION na konferencji technicznej w Ulm we wrześniu 2021 r. zaprezentowany został nowy pakiet komponentów. Prezentacja produktów skupiała się na trzech najważniejszych cechach nowej platformy: skalowalności, solidności i bezpieczeństwie funkcjonalnym.

Skalowalność dzięki modułowej budowie

Elektryczne silniko-generatory eLION firmy Bosch Rexroth zasilane napięciem 700 V zapewniają moc znamionową w zakresie od 20 do 200 kW (moc szczytowa do 400 kW) oraz nominalny moment obrotowy do 1050 Nm i maksymalny do 2400 Nm. Są dostępne w czterech rozmiarach, w wariantach różniących się długością i konfiguracją uzwojenia, w zależności od konstrukcji, a także w wersji wysokoobrotowej lub pracującej ze standardową prędkością. Możliwych jest ponad 80 konfiguracji, co daje producentom maksymalną swobodę w zakresie elektryfikacji istniejących i nowych pojazdów.

Ofertę silników w pakiecie eLION uzupełniają falowniki o różnych klasach mocy, obsługujące prąd ciągły do 300 A i charakteryzujące się dużą przeciążalnością. Falowniki obsługują napięcia na szynie DC w zakresie od 400 do 850 V.

W pakiecie eLION dostępne są również przekładnie planetarne zapewniające wysoką gęstość mocy do napędów zabudowanych w piastach kół lub w konfiguracji centralnej (eGFT i eGFZ). Umożliwiają one budowę kompaktowych jednostek napędowych do wielu zastosowań.

Do obsługi całej platformy eLION można wykorzystywać moduły oprogramowania BODAS oraz dopasowane komponenty hydrauliczne, takie jak pompy wielotłokowo-osiowe.

Ofertę uzupełniają dodatkowe komponenty elektryczne, m.in. przetwornice DC/DC, moduły dystrybucji mocy, ładowarki montowane na pojeździe oraz kable wysokiego napięcia. Producenci otrzymują w ten sposób niezawodne, zintegrowane rozwiązania, niezależnie od źródła mocy (np. hybryda lub akumulator).

Nowe komponenty projektowane z uwzględnieniem warunków działania systemu i bezpieczeństwa funkcjonalnego

Twórcy platformy eLION w całym procesie projektowania korzystają z doświadczenia firmy w zakresie rozwiązań dla branży elektrycznej oraz gruntownej znajomości sektora samojezdnych maszyn roboczych. Ponadto korzystają z bogatego doświadczenia firmy Bosch Rexroth w dziedzinie elektromobilności. Ponieważ wszystkie komponenty są projektowane od podstaw, nie trzeba iść na kompromis, jeśli chodzi o trudne warunki pracy w terenie. Silniko-generatory i falowniki z serii eLION to solidne konstrukcje – spełniające wymagania dla stopnia ochrony IP69K. Mogą być użytkowane w temperaturach od -40°C do 85°C. Maksymalna temperatura pracy dla silniko-generatora to 100°C. Odporność na uderzenia i drgania komponentów z pakietu eLION sięga odpowiednio 50 g i 10 g.

Na etapie projektowania produktów szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo funkcjonalne i elektryczne. Producenci i użytkownicy korzystają z funkcji zabezpieczeń falownika zgodnych z normą ISO 13849.

Produkcja rozpocznie się w roku 2022

W ramach projektów pilotażowych producenci OEM, m.in. Kalmar i Sennebogen pozytywnie zaopiniowali platformę eLION firmy Bosch Rexroth. Wprowadzenie platformy eLION na rynek zaplanowano na rok 2022. „Chcemy wykorzystywać naszą technologię, aby tworzyć przyszłościowe rozwiązania, charakteryzujące się większą wydajnością, niższą emisją hałasu i mniejszym zanieczyszczeniem powietrza. Mamy już właściwe produkty i pomagamy naszym klientom we wzmacnianiu ich pozycji rynkowej poprzez budowę przyszłościowych mobilnych maszyn roboczych” powiedział Matthias Kielbassa z-ca v-ce prezesa ds. elektryfikacji w maszynach samojezdnych w Bosch Rexroth.

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 29 600 osób i odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 5,2 mld EUR.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com .

(Image source: Bosch Rexroth AG)

2022070601 / 06.07.2022 / Automatyzacja przemysłu / Bosch Rexroth /

Fabryka przyszłości w laboratorium
Bosch Rexroth otwiera showroom Przemysłu 4.0

Nowa platforma elektryfikacji samojezdnych maszyn roboczych: Bosch Rexroth prezentuje „eLION”

Bosch Rexroth łączy maszyny samojezdne z Internetem za pomocą elastycznej platformy Bosch IoT Suite
Bosch Rexroth jest doświadczonym partnerem w hydraulice mobilnej. Korzystając z zelektryfikowanych, elektronicznych i cyfrowych rozwiązań, wspiera klientów w Transformacji Maszyn Mobilnych.

Smart Function Kit – wyższy poziom obsługi
System Smart Function Kit do obsługi zadań w obszarze przenoszenia bazuje na kartezjańskim układzie jedno- lub wieloosiowym, który w sposób niezawodny i precyzyjnie przemieszcza komponenty lub przedmioty obrabiane w określonej przestrzeni. Sprawdzona technika przemieszczeń liniowych firmy Bosch Rexroth została połączona z innowacyjną technologią sterowania oraz oprogramowaniem w idealnie dostosowanym rozwiązaniu. Wszystko od jednego dostawcy.

Transport w krótkich cyklach do 10 razy szybciej: Bosch Rexroth prezentuje system TS 2 Booster
Poszerzenie przez firmę Bosch Rexroth wszechstronnej oferty systemów transportowych z silnikiem liniowym stwarza nowe możliwości dla sprawdzonego systemu transportowego TS 2plus. Zespół skraca czas cyklu, pozycjonuje palety z dużą precyzją i nadaje się do modułowej, elastycznej integracji. Firma Bosch Rexroth uzupełnia w ten sposób swoją ofertę systemów transportowych, takich jak ActiveMover oraz elastyczny system FTS.

Asystent linii produkcyjnej APAS: ciągły strumień materiału bez ogrodzenia
Automatyzacja na małej powierzchni ze swobodnym dostępem do wszystkich maszyn: przed takimi wyzwaniami stoi obecnie intralogistyka. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, producenci tworzą zwarte systemy, które mogą pomieścić jak najwięcej maszyn na jak najmniejszej powierzchni, zapewniając zarazem łatwy dostęp.

Silniki dla inteligentnych napędów
Większy moment i wyższe prędkości obrotowe, praktyczne połączenie za pomocą jednego kabla oraz bogaty wybór opcji. Nowa generacja wydajnych i elastycznych silników MS2N łączy w sobie doskonałą dynamikę, kompaktowe rozmiary i wysoką sprawność energetyczną. Duży wybór wirników z małą i średnią bezwładnością jest dostępny na potrzeby optymalnego dopasowania masy. Silniki MS2N stały się źródłem danych dla inteligentnych rozwiązań w środowisku Przemysłu 4.0.

Fabryka przyszłości - Już dziś warto przygotować się do nowych wyzwań
Jak będzie wyglądać fabryka przyszłości? Czy ma to znaczenie dla podejmowanych obecnie decyzji inwestycyjnych? Które rozwiązania są przyszłościowe? Jak można dostosować nowoczesne procesy produkcyjne do obecnych potrzeb rynku? W jaki sposób automatyzacja może się przyczynić do rozwoju rynku? Pytania te są obecnie przedmiotem ożywionej dyskusji w branżach produkcyjnych oraz budowy narzędzi i maszyn do produkcji.

Interesting video


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT

Firma tygodnia

AERS


Spis firm


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTELKalendarz
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813