Spis firm
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred

07.10.2022 0:07:34
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f

Nowa oferta profesjonalnych spoiw marki STANNOL
Bezpieczne, bezołowiowe środki lutownicze w katalogu TME.

Nowe spoiwa STANNOL w katalogu TME

  • Seria ALU1
  • Seria HF3
  • Serie Kristall 600 i 611
  • Serie Trilence 2708 oraz 3505
  • Seria WS2413
  • Seria ZV16
  • Pozostała oferta STANNOL

W nowoczesnych procesach produkcyjnych z dziedziny elektroniki, a także podczas wykonywania prac naprawczych w warunkach profesjonalnych, wymagane jest stosowanie bezpiecznych dla zdrowia, pozbawionych ołowiu spoiw lutowniczych. Niestety, stopy pozbawione ołowiu, wymagają wyższych temperatur pracy i są mniej uniwersalne. Co więcej, w wielu przypadkach ich topniki zawierają agresywne, korodujące substancje, które muszą być usuwane po zakończeniu procesu montażowego – co przekłada się na wydłużenie czasu produkcji PCB (nawet w przypadku zrobotyzowanych systemów wytwarzania).

Tutaj z pomocą przychodzą czołowi wytwórcy spoiw – których znakomitym przykładem jest niemiecka marka STANNOL. W laboratoriach tej firmy opracowuje się wyspecjalizowane stopy środków lutowniczych, jak również innowacyjne topniki, które pozwalają uprościć i przyspieszyć lutowanie komponentów elektronicznych. Artykuły producenta dedykowane są zarówno zautomatyzowanym liniom produkcyjnym, jak i pracom manualnym, jakich dokonuje się w serwisach czy też przy niskonakładowym wytwarzaniu obwodów elektronicznych (projekty wewnętrzne, artykuły personalizowane itp.). Rozwiązania STANNOL to oferta spoiw nowoczesnych, bezpiecznych dla zdrowia i wygodnych w zastosowaniu.

Nowe spoiwa STANNOL w katalogu TME

Poniżej przedstawiamy przegląd nowych spoiw, które trafiły do katalogu TME. Są to wyspecjalizowane produkty, które opracowano z myślą o potrzebach zróżnicowanych procesów produkcyjnych. Znalazły się tutaj m.in. środki do lutowania aluminium, obiektów o wysoce utlenionej powierzchni, jak również spoiwa przeznaczone do prac o stosunkowo niskiej temperaturze. Większość z prezentowanych artykułów zawiera topniki pozostawiające szczątkowe, niekorozyjne osady i zostały sklasyfikowane jako artykuły No Clean.

Seria ALU1

Spoiwo ALU1 przeznaczone jest do łączenia elementów aluminiowych. Dzięki stopowi o wysokiej zawartości cyny (z dodatkiem miedzi) oraz wysokiej zawartości topnika (3,5%) SW26 pozwala na lutowanie w temperaturach od 350°C do 400°C. W celu osiągnięcia optymalnych wyników, łączone obiekty powinny zostać podgrzane do temperatury 250°C. Mimo nietypowych właściwości, pozostawia śladowe osady i kwalifikuje się jako produkt typu No-Clean. Producent podkreśla, że w przypadku pracy z większymi elementami (rury/profile aluminiowe) lutownica i stacja lutownicza nie będzie optymalnym narzędziem – do takich zadań lepszym wyborem będą przyrządy indukcyjne lub palniki precyzyjne. Spoiwo ALU1 jest dostępne w szpulach o masie 250g, jako drut o średnicach 1mm i 2mm.

Spoiwo skomponowane do łączenia elementów aluminiowych.

Seria HF3

Serię HF32 opracowano z myślą o rygorystycznych, międzynarodowych normach.

Spoiwo przygotowano w zgodzie z rygorystycznymi normami (m.in. DIN EN 29454) i kwalifikuje się jako typ ROL0 wg standardu IEC 61190-1-3 (0% zawartości halogenków, niska aktywność topnika opartego na kwasach organicznych). Odznacza się wytwarzaniem niewielkiej ilości oparów. Produkty serii pozostawiają śladowy, suchy, twardy osad pozbawiony właściwości korozyjnych (opcjonalnie może zostać usunięty ze względów optycznych lub elektromechanicznych). Producent rekomenduje spoiwa HF3 zarówno do lutowania ręcznego, jak i maszynowego, z wykorzystaniem automatycznych podajników – zarówno w produkcji, jak i podczas prac naprawczych oraz poprawy istniejących połączeń (resoldering), również z elementami instalowanymi powierzchniowo (SMD). Produkty pozbawione są ołowiu, występują w formie drutów o średnicach 1mm i 1,5mm.

Serie Kristall 600 i 611

Rodzina produktów Kristall należy do flagowych produktów STANNOL. Kristall 600 to spoiwo dedykowane przede wszystkim lutowaniu tradycyjnemu, ręcznemu, pracom naprawczym – pozwala na łączenie elementów miedzianych, mosiężnych, a także wstępnie cynowanych. Jednocześnie jest to produkt pozbawiony halogenków i ołowiu, którego topnik oparto na żywicach syntetycznych (pozbawiony kalafonii). Jego atutem jest dobra zwilżalność (niskie napięcie powierzchniowe spoiwa) osiągana przy temperaturach powyżej 280°C. Najlepsze wyniki lutowania osiąga się w zakresie termicznym od 340°C do 360°C. Należy podkreślić, że do produkcji Kristall używa się składników spełniających ustanowione przez STANNOL standardy FAIRTIN, tj. pochodzących ze źródeł przyjaznych środowisku, dostarczanych przez firmy gwarantujące swojej kadrze dobre warunki pracy.

Serie Kristall to spoiwa bezołowiowe przystosowane do lutowania manualnego.

Spoiwa Kristall 611 posiadają pokrewną charakterystykę, jednak zostały skomponowane w celu przyspieszenia procesów lutowniczych, dzięki czemu odpowiadają wymaganiom zastosowań produkcyjnych (maszynowych). Ich skład ogranicza negatywny wpływ oparów topnika na zdrowie ludzkie (cechują się także łagodnym zapachem). Produkty obydwu serii dostępne są w szpulach 250g i 500g, w średnicach od 0,5mm do 1mm.

Serie Trilence 2708 oraz 3505

Szpula 500g przystosowana do zastosowań w maszynowej produkcji obwodów.

Spoiwa Trilence zawierają związki halogenków (0,5% i 0,7%). Ich celem jest przystosowanie serii do zastosowań w większości maszynowych procesów produkcyjnych (wykorzystujących groty lutownicze, systemy indukcyjne czy wiązki laserowe). Technologia FLOWTIN, oparta na topnikach o wysokiej aktywności oraz z domieszkom srebra w stopie, pozwoliła producentowi uzyskać stosunkowo niskie (w porównaniu do typowego lutowia bezołowiowego) temperatury użytkowe w zakresie od 217°C do 227°C. Seria Trilence odznacza się znakomitą rozpływowością, produkując przezroczysty osad jedynie w miejscach lutowania (zminimalizowanie rozchlapywanie topnika). Oprócz typowych średnic drutu (0,5…1mm), spoiwo dostępne jest także w średnicy 1,2mm – przede wszystkim w szpulach o wadze 500g.

Seria WS2413

WS2413 należy do „najagresywniejszych” spoiw w ofercie STANNOL. Zostały oparte na zawierających związki halogenków, rozpuszczalnych w wodzie topnikach. Ich celem jest ułatwienie pracy z elementami, których powierzchnia uległa lub mogła ulec utlenieniu. Chociaż produkty przeznaczone są przede wszystkim do łączenia obiektów wykonanych z miedzi, mosiądzu lub cynowanych, z powodzeniem mogą być stosowane z niemal każdym metalem (z wyjątkiem stali nierdzewnej i aluminium). Formuła ECOLOY TC pozwala uzyskać trwałe mechanicznie połączenia o niskiej oporności elektrycznej przy zastosowaniu temperatury roboczej 227°C. Ze względu na korozyjne właściwości użytego topnika producent usilnie zaleca oczyszczenie obwodu z osadów (są łatwo usuwalne, na drodze kąpieli wodnej).

Spoiwo WS2413 umożliwia lutowanie powierzchni o wysokim stopniu oksydacji.

Seria ZV16

Spoiwa ZV16 pozostawiają miękki osad, który można usuwać mechanicznie.

Spoiwa serii ZV16 skomponowano z myślą o bezpiecznej dla zdrowia, skutecznej pracy precyzyjnej. Są to druty lutownicze o średnicach od 0,5mm do 1mm wyposażone w rdzeń z topnikiem (1,6% wagi) pozbawionym związków halogenków, zawierające aktywatory oparte na kwasach organicznych oraz modyfikowane chemicznie żywice (ograniczające negatywny wpływ oparów kalafonii). Pozostałości po procesie montażowym są miękkie i mogą zostać usunięte przy pomocy szczotki ESD (pędzla zabezpieczonego przed zwieraniem ładunków elektrostatycznych) – spoiwo jest zatem sklasyfikowane jako no-clean. Produkty te znakomicie sprawdzą się do prac wymagających dokładności, z układami SMD, przy naprawie i wyrobie obwodów PCB w technologii przewlekanej i powierzchniowej.

Pozostała oferta STANNOL

Ostatecznie należy podkreślić, że pełny asortyment STANNOL w katalogu obejmuje wiele produktów. Są to bez wyjątku spoiwa bezołowiowe, w formie drutów o średnicach od 0,3mm do 2mm, przeznaczone do lutowania miękkiego. Charakteryzują się niską zawartością halogenków lub ich brakiem; w większości nie wymagają czyszczenia po procesie montażowym (no-clean) i zostały sklasyfikowane wg europejskiej normy EN 29454. Producent oferuje spoiwa doskonale przystosowane zarówno do procesów maszynowej produkcji, jak i manualnego lutowania wykonywanego w ramach prac serwisowych. Większość obecnych w katalogu TME artykułów STANNOL dostępna jest bezpośrednio z naszych magazynów, dzięki czemu możemy zagwarantować naszym klientom maksymalne skrócenie czasu dostawy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pod poniższym linkiem.

Tekst opracowany przez Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

2022081501 / 15.08.2022 / Różne / Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. /

WYKORZYSTANIE AKUMULATORÓW NICHICON SLB W APLIKACJACH IOT
Internet rzeczy, czyli technologie IoT, towarzyszą nam od lat. Chociaż wielu beneficjentów tych urządzeń może sobie nie zdawać sprawy z tego, jak wiele wygód zawdzięczają małym, energooszczędnym urządzeniom wykonującym skomplikowane pomiary i obliczenia w naszym codziennym otoczeniu.

WYBÓR DŁAWIKÓW KEMET SERII SCF-XV
Oferta TME została rozszerzona o dławiki serii SCF-XV producenta KEMET. Są to elementy typu common mode o szerokiej gamie charakterystyk do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, np. w przemyśle czy branży motoryzacyjnej.

Zasilacze LED z interfejsem Bluetooth
Steruj oświetleniem wykorzystując nową serię zasilaczy Mean Well.

Nowa oferta profesjonalnych spoiw marki STANNOL
Bezpieczne, bezołowiowe środki lutownicze w katalogu TME.

KONDENSATORY Z GRUPY OS-CON MARKI PANASONIC
W dążeniu do miniaturyzacji i podnoszenia wydajności urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza ich obwodów zasilających, producenci stale poszukują nowych, sprawniejszych i bardziej kompaktowych komponentów elektronicznych.

ZŁĄCZA I PRZEWODY WSTĄŻKOWE MARKI CONNFLY
CONNFLY jest producentem przede wszystkim wysokiej jakości złączy przeznaczonych do stosowania wewnątrz urządzeń elektronicznych – od produktów konsumenckich, po oprzyrządowanie przemysłowe.

ZŁĄCZA USB BULGIN BUCCANEER – PEWNA JAKOŚĆ POŁĄCZEŃ
W dobie nieustannego rozwoju technologicznego wzrasta zapotrzebowanie na dobra podstawowe, do których niewątpliwie zalicza się energia elektryczna.

TRACO POWER W OFERCIE TME – PRZETWORNICE, NA KTÓRE MOŻESZ LICZYĆ
Otaczający nas świat zmienia się w mgnieniu oka. Nikogo już nie dziwi autonomiczny samolot sterowany poprzez inteligentne urządzenia naszpikowane zaawansowanymi układami elektronicznymi.

WIELOFUNKCYJNE PRZEKAŹNIKI BEZPIECZEŃSTWA OD PILZ
W warunkach przemysłowych, przede wszystkim na liniach i w warsztatach produkcyjnych, niezwykle istotną rolę odgrywają elementy odpowiedzialne za ochronę pracowników. Należą do nich zarówno czujniki (wykrywające zagrożenie, np. niepożądaną obecność człowieka w danej strefie), jak również przekaźniki, których zadaniem jest awaryjne zatrzymanie ruchu maszyn.

PRZEGLĄD PROFESJONALNYCH NARZĘDZI MARKI KNIPEX
Chociaż TME kojarzony jest przede wszystkim jako międzynarodowy dystrybutor elementów elektronicznych i podzespołów dla automatyki przemysłowej – w naszym katalogu znaleźć można również bogatą ofertę elementów mechanicznych oraz narzędzi. Są to artykuły przeznaczone do stosowania przez profesjonalistów – to znaczy trwałe, precyzyjne i specjalnie zaprojektowane do ściśle określonych zadań i dziedzin.

ROZŁĄCZNIKI IZOLACYJNE
Rozłączniki izolacyjne to powszechnie stosowane, kluczowe dla bezpieczeństwa komponenty układów elektrycznych, umożliwiające odłączenie napięcia na czas konserwacji lub naprawy. W artykule przedstawiamy budowę oraz funkcjonowanie rozłączników izolacyjnych, ich podstawowe cechy użytkowe oraz omówimy, jak odnaleźć odpowiedni produkt do aplikacji.

ZASILACZE DO OŚWIETLENIA LED OD MEAN WELL
Zasilanie oświetlenia LED wymaga zapewnienia stałego natężenia prądu płynącego przez złącze diody lub zespołu diod. Ten warunek musi być spełniony bez względu na wartość napięcia progowego diody świecącej, które będzie zmieniało się wraz z temperaturą złącza.

Interesting video


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Polska, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma tygodnia

Alliance Memory


Spis firm


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIKKalendarz
sps - smart production solutions, 08.–10.11.2022, Nuremberg,
formnext, 15.-18.11.2022, Frankfurt am Main, DE
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warszawa, PL
AMPER 2023, 21.-23.3.2023, Prague, CZ
SMTconnect, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
PCIM Europe, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
sps Italia, 13.-15.5.2023, Fiere di Parma, IT
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813