Spis firm
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

Digi-Key Electronics
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER

23.02.2024 0:07:33
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38


Nowa oferta profesjonalnych spoiw marki STANNOL
Bezpieczne, bezołowiowe środki lutownicze w katalogu TME.

Nowe spoiwa STANNOL w katalogu TME

  • Seria ALU1
  • Seria HF3
  • Serie Kristall 600 i 611
  • Serie Trilence 2708 oraz 3505
  • Seria WS2413
  • Seria ZV16
  • Pozostała oferta STANNOL

W nowoczesnych procesach produkcyjnych z dziedziny elektroniki, a także podczas wykonywania prac naprawczych w warunkach profesjonalnych, wymagane jest stosowanie bezpiecznych dla zdrowia, pozbawionych ołowiu spoiw lutowniczych. Niestety, stopy pozbawione ołowiu, wymagają wyższych temperatur pracy i są mniej uniwersalne. Co więcej, w wielu przypadkach ich topniki zawierają agresywne, korodujące substancje, które muszą być usuwane po zakończeniu procesu montażowego – co przekłada się na wydłużenie czasu produkcji PCB (nawet w przypadku zrobotyzowanych systemów wytwarzania).

Tutaj z pomocą przychodzą czołowi wytwórcy spoiw – których znakomitym przykładem jest niemiecka marka STANNOL. W laboratoriach tej firmy opracowuje się wyspecjalizowane stopy środków lutowniczych, jak również innowacyjne topniki, które pozwalają uprościć i przyspieszyć lutowanie komponentów elektronicznych. Artykuły producenta dedykowane są zarówno zautomatyzowanym liniom produkcyjnym, jak i pracom manualnym, jakich dokonuje się w serwisach czy też przy niskonakładowym wytwarzaniu obwodów elektronicznych (projekty wewnętrzne, artykuły personalizowane itp.). Rozwiązania STANNOL to oferta spoiw nowoczesnych, bezpiecznych dla zdrowia i wygodnych w zastosowaniu.

Nowe spoiwa STANNOL w katalogu TME

Poniżej przedstawiamy przegląd nowych spoiw, które trafiły do katalogu TME. Są to wyspecjalizowane produkty, które opracowano z myślą o potrzebach zróżnicowanych procesów produkcyjnych. Znalazły się tutaj m.in. środki do lutowania aluminium, obiektów o wysoce utlenionej powierzchni, jak również spoiwa przeznaczone do prac o stosunkowo niskiej temperaturze. Większość z prezentowanych artykułów zawiera topniki pozostawiające szczątkowe, niekorozyjne osady i zostały sklasyfikowane jako artykuły No Clean.

Seria ALU1

Spoiwo ALU1 przeznaczone jest do łączenia elementów aluminiowych. Dzięki stopowi o wysokiej zawartości cyny (z dodatkiem miedzi) oraz wysokiej zawartości topnika (3,5%) SW26 pozwala na lutowanie w temperaturach od 350°C do 400°C. W celu osiągnięcia optymalnych wyników, łączone obiekty powinny zostać podgrzane do temperatury 250°C. Mimo nietypowych właściwości, pozostawia śladowe osady i kwalifikuje się jako produkt typu No-Clean. Producent podkreśla, że w przypadku pracy z większymi elementami (rury/profile aluminiowe) lutownica i stacja lutownicza nie będzie optymalnym narzędziem – do takich zadań lepszym wyborem będą przyrządy indukcyjne lub palniki precyzyjne. Spoiwo ALU1 jest dostępne w szpulach o masie 250g, jako drut o średnicach 1mm i 2mm.

Spoiwo skomponowane do łączenia elementów aluminiowych.

Seria HF3

Serię HF32 opracowano z myślą o rygorystycznych, międzynarodowych normach.

Spoiwo przygotowano w zgodzie z rygorystycznymi normami (m.in. DIN EN 29454) i kwalifikuje się jako typ ROL0 wg standardu IEC 61190-1-3 (0% zawartości halogenków, niska aktywność topnika opartego na kwasach organicznych). Odznacza się wytwarzaniem niewielkiej ilości oparów. Produkty serii pozostawiają śladowy, suchy, twardy osad pozbawiony właściwości korozyjnych (opcjonalnie może zostać usunięty ze względów optycznych lub elektromechanicznych). Producent rekomenduje spoiwa HF3 zarówno do lutowania ręcznego, jak i maszynowego, z wykorzystaniem automatycznych podajników – zarówno w produkcji, jak i podczas prac naprawczych oraz poprawy istniejących połączeń (resoldering), również z elementami instalowanymi powierzchniowo (SMD). Produkty pozbawione są ołowiu, występują w formie drutów o średnicach 1mm i 1,5mm.

Serie Kristall 600 i 611

Rodzina produktów Kristall należy do flagowych produktów STANNOL. Kristall 600 to spoiwo dedykowane przede wszystkim lutowaniu tradycyjnemu, ręcznemu, pracom naprawczym – pozwala na łączenie elementów miedzianych, mosiężnych, a także wstępnie cynowanych. Jednocześnie jest to produkt pozbawiony halogenków i ołowiu, którego topnik oparto na żywicach syntetycznych (pozbawiony kalafonii). Jego atutem jest dobra zwilżalność (niskie napięcie powierzchniowe spoiwa) osiągana przy temperaturach powyżej 280°C. Najlepsze wyniki lutowania osiąga się w zakresie termicznym od 340°C do 360°C. Należy podkreślić, że do produkcji Kristall używa się składników spełniających ustanowione przez STANNOL standardy FAIRTIN, tj. pochodzących ze źródeł przyjaznych środowisku, dostarczanych przez firmy gwarantujące swojej kadrze dobre warunki pracy.

Serie Kristall to spoiwa bezołowiowe przystosowane do lutowania manualnego.

Spoiwa Kristall 611 posiadają pokrewną charakterystykę, jednak zostały skomponowane w celu przyspieszenia procesów lutowniczych, dzięki czemu odpowiadają wymaganiom zastosowań produkcyjnych (maszynowych). Ich skład ogranicza negatywny wpływ oparów topnika na zdrowie ludzkie (cechują się także łagodnym zapachem). Produkty obydwu serii dostępne są w szpulach 250g i 500g, w średnicach od 0,5mm do 1mm.

Serie Trilence 2708 oraz 3505

Szpula 500g przystosowana do zastosowań w maszynowej produkcji obwodów.

Spoiwa Trilence zawierają związki halogenków (0,5% i 0,7%). Ich celem jest przystosowanie serii do zastosowań w większości maszynowych procesów produkcyjnych (wykorzystujących groty lutownicze, systemy indukcyjne czy wiązki laserowe). Technologia FLOWTIN, oparta na topnikach o wysokiej aktywności oraz z domieszkom srebra w stopie, pozwoliła producentowi uzyskać stosunkowo niskie (w porównaniu do typowego lutowia bezołowiowego) temperatury użytkowe w zakresie od 217°C do 227°C. Seria Trilence odznacza się znakomitą rozpływowością, produkując przezroczysty osad jedynie w miejscach lutowania (zminimalizowanie rozchlapywanie topnika). Oprócz typowych średnic drutu (0,5…1mm), spoiwo dostępne jest także w średnicy 1,2mm – przede wszystkim w szpulach o wadze 500g.

Seria WS2413

WS2413 należy do „najagresywniejszych” spoiw w ofercie STANNOL. Zostały oparte na zawierających związki halogenków, rozpuszczalnych w wodzie topnikach. Ich celem jest ułatwienie pracy z elementami, których powierzchnia uległa lub mogła ulec utlenieniu. Chociaż produkty przeznaczone są przede wszystkim do łączenia obiektów wykonanych z miedzi, mosiądzu lub cynowanych, z powodzeniem mogą być stosowane z niemal każdym metalem (z wyjątkiem stali nierdzewnej i aluminium). Formuła ECOLOY TC pozwala uzyskać trwałe mechanicznie połączenia o niskiej oporności elektrycznej przy zastosowaniu temperatury roboczej 227°C. Ze względu na korozyjne właściwości użytego topnika producent usilnie zaleca oczyszczenie obwodu z osadów (są łatwo usuwalne, na drodze kąpieli wodnej).

Spoiwo WS2413 umożliwia lutowanie powierzchni o wysokim stopniu oksydacji.

Seria ZV16

Spoiwa ZV16 pozostawiają miękki osad, który można usuwać mechanicznie.

Spoiwa serii ZV16 skomponowano z myślą o bezpiecznej dla zdrowia, skutecznej pracy precyzyjnej. Są to druty lutownicze o średnicach od 0,5mm do 1mm wyposażone w rdzeń z topnikiem (1,6% wagi) pozbawionym związków halogenków, zawierające aktywatory oparte na kwasach organicznych oraz modyfikowane chemicznie żywice (ograniczające negatywny wpływ oparów kalafonii). Pozostałości po procesie montażowym są miękkie i mogą zostać usunięte przy pomocy szczotki ESD (pędzla zabezpieczonego przed zwieraniem ładunków elektrostatycznych) – spoiwo jest zatem sklasyfikowane jako no-clean. Produkty te znakomicie sprawdzą się do prac wymagających dokładności, z układami SMD, przy naprawie i wyrobie obwodów PCB w technologii przewlekanej i powierzchniowej.

Pozostała oferta STANNOL

Ostatecznie należy podkreślić, że pełny asortyment STANNOL w katalogu obejmuje wiele produktów. Są to bez wyjątku spoiwa bezołowiowe, w formie drutów o średnicach od 0,3mm do 2mm, przeznaczone do lutowania miękkiego. Charakteryzują się niską zawartością halogenków lub ich brakiem; w większości nie wymagają czyszczenia po procesie montażowym (no-clean) i zostały sklasyfikowane wg europejskiej normy EN 29454. Producent oferuje spoiwa doskonale przystosowane zarówno do procesów maszynowej produkcji, jak i manualnego lutowania wykonywanego w ramach prac serwisowych. Większość obecnych w katalogu TME artykułów STANNOL dostępna jest bezpośrednio z naszych magazynów, dzięki czemu możemy zagwarantować naszym klientom maksymalne skrócenie czasu dostawy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pod poniższym linkiem.

Tekst opracowany przez Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

2022081501 / 15.08.2022 / Różne / Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. /

POWER SUPPLY OD PANASONIC - PRZEGLĄD ROZWIĄZAŃ
Choć we współczesnym świecie podstawowe elementy elektroniczne takie jak rezystory, kondensatory czy dławiki często pozostają w cieniu wszechobecnych mikroprocesorów, to właśnie te pozornie błahe komponenty stanowią bazę, bez której żaden zaawansowany system elektroniczny nie mógłby istnieć. To właśnie dzięki tym elementom realizowane są podstawowe zadania i funkcje obwodów elektronicznych.

PRZEWODY KOMPENSACYJNE HELUKABEL DO TERMOPAR
W ofercie TME pojawiły się przewody kompensacyjne do termopar znanego i cenionego producenta, marki HELUKABEL. Jest to firma dostarczająca rozmaite artykuły służące do tworzenia profesjonalnych połączeń w przemysłowych standardach jakości i trwałości – od zasilania aż po nowoczesną komunikację cyfrową.

OKABLOWANIE PRZEMYSŁOWE, SYGNAŁOWE I NIE TYLKO
Użycie właściwego okablowania decyduje o jakości końcowego efektu w każdej aplikacji: od realizowania przyłączy dla elektronarzędzi, po wykonywanie złożonych instalacji z dziedziny automatyki przemysłowej. TKD dba o dostarczanie rozwiązań dopasowanych do specyficznych wymagań z najróżniejszych dziedzin...

PRZEMYSŁOWE PRZEWODY TELEINFORMATYCZNE OD HELUKABEL
Marka HELUKABEL należy do rozpoznawalnych dostawców wysokiej jakości przewodów o zróżnicowanym przeznaczeniu. Trzon oferty producenta stanowią kable do zastosowań profesjonalnych, a co za tym idzie również – przemysłowych.

OSCYLOSKOPY TELEDYNE LECROY Z SERII WAVESURFER 3000Z
Oscyloskopy firmy Teledyne Lecroy z serii WaveSurfer 3000Z to 4 kanałowe urządzenia zaprojektowane do sprawnego diagnozowania i analizowania obwodów elektronicznych – na etapie ich prototypowania, jak i serwisowania. Zaawansowana funkcjonalność idzie tu w parze z prostotą obsługi, którą osiągniętą dzięki wykorzystaniu dotykowego interfejsu MAUI.

ELEMENTY STACJI ŁADOWANIA EV OD MARKI PANASONIC
Infrastruktura budowana na potrzeby pojazdów elektrycznych obejmuje przede wszystkim stacje ładowania. Ponieważ są to urządzenia ściśle ustandaryzowane, wielu wytwórców z dziedziny elektrotechniki podejmuje się ich wytwarzania. Pomagają w tym prestiżowi dostawcy komponentów elektronicznych, tacy jak Panasonic, którzy oferują wysokiej klasy elementy i podzespoły przystosowane do takich właśnie aplikacji.

PRZEWODY Z RODZINY ECOGEN® MARKI ALPHA WIRE
Przez lata jedną z największych bolączek automatyki i przemysłu był ich wpływ na wzmożoną produkcję szkodliwych dla środowiska materiałów. Do tej pory każda modernizacja instalacji elektrycznej w mniejszym lub większym stopniu wiązała się z wytwarzaniem trudnych do utylizacji odpadów. Ale to już przeszłość.

NOWE UNIWERSALNE OBUDOWY SERII ZP OD KRADEX
KRADEX to polski producent obudów z tworzyw sztucznych, który rozpoczął działalność w 1985 roku. Od swoich początków firma kładzie nacisk na rozwój procesów produkcyjnych, dobór surowców, a także unowocześnianie zaplecza technicznego.

MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DOWN OD POLOLU
W ofercie TME pojawiły się miniaturowe przetwornice DC-DC o stałym napięciu wyjściowym (dostępne w wersjach od 3,3V do 15V DC). Artykuły te pochodzą z portfolio amerykańskiej marki Pololu.

MOŻLIWOŚCI I FUNKCJE ZASILACZY SPE MARKI OWON
Wybór zasilacza laboratoryjnego może się okazać trudnym zadaniem. Zwłaszcza, jeżeli poszukujemy kompaktowego urządzenia o szerokiej funkcjonalności, a jednocześnie mieszczącego się w określonym budżecie. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na ofertę marki OWON.

KOMPUTERY JEDNOPŁYTKOWE BANANA PI
Komputery jednopłytkowe pozwalają rozwijać złożone projekty. Są atrakcyjna platformą nie tylko dla uczniów, studentów i amatorów – ale również profesjonalistów. W okresie rynkowych niedoborów polecamy naszym klientom jedno z najpopularniejszych w swojej dziedzinie rozwiązań: komputery Banana Pi.

PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MANSON SDP-2210
Regulowane zasilacze należą do podstawowego wyposażenia laboratoryjnego – są niezastąpionym narzędziem pracy w serwisach urządzeń elektrycznych, działach R&D, salach jednostek edukacyjnych i warsztatach hobbystów.

Interesting video


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video

Firma tygodnia

KEYENCE


Spis firm


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.Kalendarz
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813