Spis firm
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

Digi-Key Electronics
 

AERS

25.05.2024 5:20:44
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38

KOMPUTERY JEDNOPŁYTKOWE BANANA PI
Komputery jednopłytkowe pozwalają rozwijać złożone projekty. Są atrakcyjna platformą nie tylko dla uczniów, studentów i amatorów – ale również profesjonalistów. W okresie rynkowych niedoborów polecamy naszym klientom jedno z najpopularniejszych w swojej dziedzinie rozwiązań: komputery Banana Pi.

W ostatnich latach, w dziedzinie elektroniki proste komputery jednopłytkowe były jedną z najszybciej rosnących grup produktowych. Zyskały popularność dzięki połączeniu niewielkich rozmiarów, dużej wydajności obliczeniowej i optymalnego doboru interfejsów. Ich dodatkową zaletą jest kompatybilność z nieodpłatnymi systemami operacyjnymi, zazwyczaj z rodziny Linux (w tym Android) lub Unix (właść. FreeBSD). Są zatem atrakcyjnym i uniwersalnym narzędziem do realizacji wielu projektów – nie tylko amatorskich, ale również przemysłowych. Liczba pomysłów na aplikacje tych niewielkich komputerów rosła proporcjonalnie do rozwoju społeczności skupionej na rozwoju dedykowanego im oprogramowania i akcesoriów.

Od pewnego czasu na rynku są odczuwalne problemy z dostępnością niektórych, wcześniej popularnych modeli komputerów jednopłytkowych. W tych okolicznościach wielu pasjonatów zaczęło rozglądać się za konkurencyjnymi rozwiązaniami. Klientom zainteresowanym takimi produktami polecamy komputery Banana Pi firmy Sinovoip. Są to artykułu o bardzo dobrych parametrach, a przede wszystkim: obecne nie tylko w ofercie, ale również magazynach TME.

Banana Pi Zero

W przypadku BANANA-PI-ZERO mamy do czynienia z miniaturowym rozwiązaniem zbudowanym wokół wydajnego, 4-rdzeniowego procesora Allwinner H2 opartego na architekturze ARM7. Komputer posiada preinstalowaną pamięć SDRAM DDR3 o pojemności 512MB. Na PCB umieszczono wielofunkcyjne, 40-pinowe gniazdo GPIO (kompatybilne z popularnym standardem) o rastrze 2,54mm, tj. przystosowane do instalacji złącza kołkowego. Na płytce znalazł się także slot karty MicroSD, gniazdo USB OTG (On-The-Go, czyli pozwalające pełnić komputerowi rolę hosta), jak również złącze mini HDMI. Komputer posiada zintegrowany moduł komunikacyjny WiFi/Bluetooth (z możliwością podłączenie zewnętrznej anteny). Do budowy Banana Pi wykorzystano podzespoły natywnie obsługiwane przez systemu Android 4.4 i Linux (m.in. w dystrybucjach Raspbian i Ubuntu).

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych modeli, komputer Banana Pi Zero fabrycznie wyposażono w przyciski ON oraz RESET.

Model Banana Pi Zero mieści się na PCB o wymiarze 60x30mm.

Banana Pi Zero

 

Banana Pi M5

Otwory montażowe i złącza Banana Pi jest zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

BANANA-PI-M5 to propozycja o znacznie bardziej zaawansowanych możliwościach. Na płytce o wymiarach 92x60mm znalazł się 4-rdzeniowy procesor Amlogic S905X3 Quad-Core pracujący z częstotliwością 2GHz, wspierany przez graficzny układ (GPU) Mali-G31. Rozmiar pamięci RAM (w tym przypadku zrealizowanej w technologii LPDDR4) wynosi 4GB. Komputer wyposażono w zintegrowaną pamięć nieulotną (eMMC) o pojemności 16GB.

Komputer marki Sinovoip posiada 4 porty USB B w standardzie 3.0, a także złącza: RJ45 (Ethernet), HDMI, slot karty microSD oraz 40-pinowe wyprowadzenie GPIO (obsługujące m.in. sygnały binarne, UART, I2C, wyjście PWM). Interesującym dodatkiem pozwalającym na łatwy rozwój projektów multimedialnych jest zintegrowany odbiornik IR.

Banana Pi M5 może pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9, a także z Linux (w dystrybucji Raspbian, Ubuntu i Debian).

Banana Pi M5

 

Parametr BANANA-PI-ZERO BANANA-PI-M5
Pojemność pamięci RAM 512MB 4GB
Rodzaj pamięci DDR3 eMMC, LPDDR4
Pojemność pamięci Flash n/d 16GB
Procesor ARM H2+ Quad-Core, ARM H3 Quad-Core Amlogic S905X3 Quad-Core
Rodzaj architektury Cortex A7 Cortex A55
Układ graficzny ARM Mali-400MP2 ARM Mali-G31
Wymiary 60x30mm 92x60mm
Złącze multimedialne mini HDMI HDMI, Jack 3,5mm
Złącza USB USB B micro x2 USB B 3.0 x4, USB C
Złącze Ethernet nie Tak, RJ45NOWE STACJE LUTOWNICZE JBC
Technologia stacji lutowniczych rozwija się wraz z miniaturyzacją urządzeń i komponentów. Współczesne, profesjonalne wyposażenie stanowisk serwisowych czy laboratoriów, w których ręcznie wytwarza się obwody elektroniczne, odznacza się funkcjonalnością daleko wykraczającą poza możliwości „klasycznych” narzędzi.

GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO
Dawno już minęły czasy, kiedy znakiem rozpoznawczym graczy był przetarty, zakurzony pecet z obudową trzymającą się dzięki czterem różnym śrubkom i kawałkowi sznurka. Dzisiaj atrybutem pasjonata jest efektowny sprzęt i jeszcze efektowniejsze stanowisko.

POWER SUPPLY OD PANASONIC - PRZEGLĄD ROZWIĄZAŃ
Choć we współczesnym świecie podstawowe elementy elektroniczne takie jak rezystory, kondensatory czy dławiki często pozostają w cieniu wszechobecnych mikroprocesorów, to właśnie te pozornie błahe komponenty stanowią bazę, bez której żaden zaawansowany system elektroniczny nie mógłby istnieć. To właśnie dzięki tym elementom realizowane są podstawowe zadania i funkcje obwodów elektronicznych.

PRZEWODY KOMPENSACYJNE HELUKABEL DO TERMOPAR
W ofercie TME pojawiły się przewody kompensacyjne do termopar znanego i cenionego producenta, marki HELUKABEL. Jest to firma dostarczająca rozmaite artykuły służące do tworzenia profesjonalnych połączeń w przemysłowych standardach jakości i trwałości – od zasilania aż po nowoczesną komunikację cyfrową.

OKABLOWANIE PRZEMYSŁOWE, SYGNAŁOWE I NIE TYLKO
Użycie właściwego okablowania decyduje o jakości końcowego efektu w każdej aplikacji: od realizowania przyłączy dla elektronarzędzi, po wykonywanie złożonych instalacji z dziedziny automatyki przemysłowej. TKD dba o dostarczanie rozwiązań dopasowanych do specyficznych wymagań z najróżniejszych dziedzin...

PRZEMYSŁOWE PRZEWODY TELEINFORMATYCZNE OD HELUKABEL
Marka HELUKABEL należy do rozpoznawalnych dostawców wysokiej jakości przewodów o zróżnicowanym przeznaczeniu. Trzon oferty producenta stanowią kable do zastosowań profesjonalnych, a co za tym idzie również – przemysłowych.

OSCYLOSKOPY TELEDYNE LECROY Z SERII WAVESURFER 3000Z
Oscyloskopy firmy Teledyne Lecroy z serii WaveSurfer 3000Z to 4 kanałowe urządzenia zaprojektowane do sprawnego diagnozowania i analizowania obwodów elektronicznych – na etapie ich prototypowania, jak i serwisowania. Zaawansowana funkcjonalność idzie tu w parze z prostotą obsługi, którą osiągniętą dzięki wykorzystaniu dotykowego interfejsu MAUI.

ELEMENTY STACJI ŁADOWANIA EV OD MARKI PANASONIC
Infrastruktura budowana na potrzeby pojazdów elektrycznych obejmuje przede wszystkim stacje ładowania. Ponieważ są to urządzenia ściśle ustandaryzowane, wielu wytwórców z dziedziny elektrotechniki podejmuje się ich wytwarzania. Pomagają w tym prestiżowi dostawcy komponentów elektronicznych, tacy jak Panasonic, którzy oferują wysokiej klasy elementy i podzespoły przystosowane do takich właśnie aplikacji.

PRZEWODY Z RODZINY ECOGEN® MARKI ALPHA WIRE
Przez lata jedną z największych bolączek automatyki i przemysłu był ich wpływ na wzmożoną produkcję szkodliwych dla środowiska materiałów. Do tej pory każda modernizacja instalacji elektrycznej w mniejszym lub większym stopniu wiązała się z wytwarzaniem trudnych do utylizacji odpadów. Ale to już przeszłość.

NOWE UNIWERSALNE OBUDOWY SERII ZP OD KRADEX
KRADEX to polski producent obudów z tworzyw sztucznych, który rozpoczął działalność w 1985 roku. Od swoich początków firma kładzie nacisk na rozwój procesów produkcyjnych, dobór surowców, a także unowocześnianie zaplecza technicznego.

MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DOWN OD POLOLU
W ofercie TME pojawiły się miniaturowe przetwornice DC-DC o stałym napięciu wyjściowym (dostępne w wersjach od 3,3V do 15V DC). Artykuły te pochodzą z portfolio amerykańskiej marki Pololu.

MOŻLIWOŚCI I FUNKCJE ZASILACZY SPE MARKI OWON
Wybór zasilacza laboratoryjnego może się okazać trudnym zadaniem. Zwłaszcza, jeżeli poszukujemy kompaktowego urządzenia o szerokiej funkcjonalności, a jednocześnie mieszczącego się w określonym budżecie. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na ofertę marki OWON.

Interesting video


GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3

Firma tygodnia

BALLUFF


Spis firm


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.Kalendarz
sps Italia, Parma, 28.-30.5.2024
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813