Spis firm
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER
 

Parker Hannifin
 

DANFOSS
 

MOXA
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA

31.05.2023 0:07:27
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1

KOMPUTERY JEDNOPŁYTKOWE BANANA PI
Komputery jednopłytkowe pozwalają rozwijać złożone projekty. Są atrakcyjna platformą nie tylko dla uczniów, studentów i amatorów – ale również profesjonalistów. W okresie rynkowych niedoborów polecamy naszym klientom jedno z najpopularniejszych w swojej dziedzinie rozwiązań: komputery Banana Pi.

W ostatnich latach, w dziedzinie elektroniki proste komputery jednopłytkowe były jedną z najszybciej rosnących grup produktowych. Zyskały popularność dzięki połączeniu niewielkich rozmiarów, dużej wydajności obliczeniowej i optymalnego doboru interfejsów. Ich dodatkową zaletą jest kompatybilność z nieodpłatnymi systemami operacyjnymi, zazwyczaj z rodziny Linux (w tym Android) lub Unix (właść. FreeBSD). Są zatem atrakcyjnym i uniwersalnym narzędziem do realizacji wielu projektów – nie tylko amatorskich, ale również przemysłowych. Liczba pomysłów na aplikacje tych niewielkich komputerów rosła proporcjonalnie do rozwoju społeczności skupionej na rozwoju dedykowanego im oprogramowania i akcesoriów.

Od pewnego czasu na rynku są odczuwalne problemy z dostępnością niektórych, wcześniej popularnych modeli komputerów jednopłytkowych. W tych okolicznościach wielu pasjonatów zaczęło rozglądać się za konkurencyjnymi rozwiązaniami. Klientom zainteresowanym takimi produktami polecamy komputery Banana Pi firmy Sinovoip. Są to artykułu o bardzo dobrych parametrach, a przede wszystkim: obecne nie tylko w ofercie, ale również magazynach TME.

Banana Pi Zero

W przypadku BANANA-PI-ZERO mamy do czynienia z miniaturowym rozwiązaniem zbudowanym wokół wydajnego, 4-rdzeniowego procesora Allwinner H2 opartego na architekturze ARM7. Komputer posiada preinstalowaną pamięć SDRAM DDR3 o pojemności 512MB. Na PCB umieszczono wielofunkcyjne, 40-pinowe gniazdo GPIO (kompatybilne z popularnym standardem) o rastrze 2,54mm, tj. przystosowane do instalacji złącza kołkowego. Na płytce znalazł się także slot karty MicroSD, gniazdo USB OTG (On-The-Go, czyli pozwalające pełnić komputerowi rolę hosta), jak również złącze mini HDMI. Komputer posiada zintegrowany moduł komunikacyjny WiFi/Bluetooth (z możliwością podłączenie zewnętrznej anteny). Do budowy Banana Pi wykorzystano podzespoły natywnie obsługiwane przez systemu Android 4.4 i Linux (m.in. w dystrybucjach Raspbian i Ubuntu).

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych modeli, komputer Banana Pi Zero fabrycznie wyposażono w przyciski ON oraz RESET.

Model Banana Pi Zero mieści się na PCB o wymiarze 60x30mm.

Banana Pi Zero

 

Banana Pi M5

Otwory montażowe i złącza Banana Pi jest zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

BANANA-PI-M5 to propozycja o znacznie bardziej zaawansowanych możliwościach. Na płytce o wymiarach 92x60mm znalazł się 4-rdzeniowy procesor Amlogic S905X3 Quad-Core pracujący z częstotliwością 2GHz, wspierany przez graficzny układ (GPU) Mali-G31. Rozmiar pamięci RAM (w tym przypadku zrealizowanej w technologii LPDDR4) wynosi 4GB. Komputer wyposażono w zintegrowaną pamięć nieulotną (eMMC) o pojemności 16GB.

Komputer marki Sinovoip posiada 4 porty USB B w standardzie 3.0, a także złącza: RJ45 (Ethernet), HDMI, slot karty microSD oraz 40-pinowe wyprowadzenie GPIO (obsługujące m.in. sygnały binarne, UART, I2C, wyjście PWM). Interesującym dodatkiem pozwalającym na łatwy rozwój projektów multimedialnych jest zintegrowany odbiornik IR.

Banana Pi M5 może pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 9, a także z Linux (w dystrybucji Raspbian, Ubuntu i Debian).

Banana Pi M5

 

Parametr BANANA-PI-ZERO BANANA-PI-M5
Pojemność pamięci RAM 512MB 4GB
Rodzaj pamięci DDR3 eMMC, LPDDR4
Pojemność pamięci Flash n/d 16GB
Procesor ARM H2+ Quad-Core, ARM H3 Quad-Core Amlogic S905X3 Quad-Core
Rodzaj architektury Cortex A7 Cortex A55
Układ graficzny ARM Mali-400MP2 ARM Mali-G31
Wymiary 60x30mm 92x60mm
Złącze multimedialne mini HDMI HDMI, Jack 3,5mm
Złącza USB USB B micro x2 USB B 3.0 x4, USB C
Złącze Ethernet nie Tak, RJ45



KOMPUTERY JEDNOPŁYTKOWE BANANA PI
Komputery jednopłytkowe pozwalają rozwijać złożone projekty. Są atrakcyjna platformą nie tylko dla uczniów, studentów i amatorów – ale również profesjonalistów. W okresie rynkowych niedoborów polecamy naszym klientom jedno z najpopularniejszych w swojej dziedzinie rozwiązań: komputery Banana Pi.

PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MANSON SDP-2210
Regulowane zasilacze należą do podstawowego wyposażenia laboratoryjnego – są niezastąpionym narzędziem pracy w serwisach urządzeń elektrycznych, działach R&D, salach jednostek edukacyjnych i warsztatach hobbystów.

BEZPIECZNIKI OPTIFUSE W OFERCIE TME
Wybierając odpowiedni rodzaj bezpiecznika, warto przyjrzeć się jego podstawowym parametrom, takim jak: typ, rodzaj obudowy, prąd i napięcie znamionowe czy temperatura pracy. Wśród wielu producentów bezpieczników warto zwrócić uwagę na ofertę marki Optifuse, której produkty dostępne są w naszym katalogu:

SPRĘŻYNY GAZOWE MARKI PNEUMAT JUŻ DOSTĘPNE Z MAGAZYNÓW TME
Od dłuższego czasu pracujemy w TME nad rozwojem asortymentu produktów z dziedziny pneumatyki. W tej dziedzinie naszego katalogu jednym z największych dostawców jest obecnie marka Pneumat. Do katalogu TME właśnie trafiły nowe rozwiązania tego wytwórcy – sprężyny gazowe.

SKANER LASEROWY 2D 360 STOPNI MARKI DFROBOT
Urządzenie zwane LIDARem bierze swoją nazwę od ang. light detection and ranging. Jego celem jest określanie odległości od najbliższej powierzchni w danym kierunku.

REJESTRATORY EKRANOWE SERII KD6 OD LUMEL
W ofercie TME pojawił się rejestrator serii KD6 firmy Lumel przeznaczony do pomiaru i kontroli parametrów procesów technologicznych. Urządzenie może zbierać dane w systemach pomiarowo-regulacyjnych lub działać jako autonomiczny przyrząd pomiarowo-rejestrujący.

TECHMASTEREVENT. PORTAL, KTÓRY OFERUJE UŻYTKOWNIKOM KOSMICZNE MOŻLIWOŚCI
Platforma TechMasterEvent aktywnie działa zaledwie od roku. W tym czasie ogłosiła 8 konkursów tematycznych, skierowanych do młodych twórców z całego świata; wszystkich, których fascynuje technika, elektrotechnika i elektronika. 5 konkursów już zostało zakończonych. Z nagród o łącznej wartości 31 700 USD cieszy się 18 laureatów z Europy i Afryki.

PRZEGLĄD POMYSŁÓW NA ŚWIĄTECZNE PREZENTY
Wybór świątecznego prezentu dla osoby, której hobby jest elektronika czy choćby majsterkowanie, nie należy do zadań prostych. Niezależnie, czy obdarowana będzie dziewczynka czy chłopiec, kobieta czy mężczyzna, podstawowym problemem jest wybór upominku, który okaże się naprawdę przydatny.

PRZETWORNICE DC/DC SERII CCG1R5-10 OD TDK-LAMBDA
TDK-Lambda jest znanym na całym świecie, japońskim producentem zasilaczy oraz przetwornic AC/DC i DC/DC.

PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3
Przetworniki ciśnienia stanowią nieodłączny element wielu urządzeń z zakresu automatyki. Występują zarówno w systemach pneumatycznych, np. wykorzystujących siłowniki, jak i instalacjach podciśnieniowych (m.in. zapewniając odpowiednie parametry pracy chwytaków ssawkowych).

WYKORZYSTANIE AKUMULATORÓW NICHICON SLB W APLIKACJACH IOT
Internet rzeczy, czyli technologie IoT, towarzyszą nam od lat. Chociaż wielu beneficjentów tych urządzeń może sobie nie zdawać sprawy z tego, jak wiele wygód zawdzięczają małym, energooszczędnym urządzeniom wykonującym skomplikowane pomiary i obliczenia w naszym codziennym otoczeniu.

WYBÓR DŁAWIKÓW KEMET SERII SCF-XV
Oferta TME została rozszerzona o dławiki serii SCF-XV producenta KEMET. Są to elementy typu common mode o szerokiej gamie charakterystyk do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, np. w przemyśle czy branży motoryzacyjnej.

Interesting video


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Intel Alder Lake Product Video


O PHOENIX CONTACT

Firma tygodnia

AERS


Spis firm


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL



Kalendarz
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.com



All trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813