Spis firm
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

Digi-Key Electronics
 

AERS

24.04.2024 11:58:24
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38

POWER SUPPLY OD PANASONIC - PRZEGLĄD ROZWIĄZAŃ
Choć we współczesnym świecie podstawowe elementy elektroniczne takie jak rezystory, kondensatory czy dławiki często pozostają w cieniu wszechobecnych mikroprocesorów, to właśnie te pozornie błahe komponenty stanowią bazę, bez której żaden zaawansowany system elektroniczny nie mógłby istnieć. To właśnie dzięki tym elementom realizowane są podstawowe zadania i funkcje obwodów elektronicznych.

W katalogu TME znaleźć można ofertę wielu firm produkujących elementy pasywne. Jedną z nich jest japoński gigant branży elektronicznej, Panasonic. Trudno byłoby opisać w jednym tekście wszystkie dostępne w katalogu TME podzespoły, dlatego tym razem skupimy się na kilku wybranych kategoriach. Co ważne elementy Power Supply od Panasonic cechuje przemyślany projekt, dzięki któremu żywotność podzespołów zwiększa się nawet dwukrotnie. Jednocześnie projektanci zdołali znacząco zmniejszyć rozmiary produktów, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie nawet do 60% przestrzeni niezbędnej do aplikacji na PCB, co ma ogromne znaczenie w wielu urządzeniach.

Rezystory SMD

Rezystory to podstawowe elementy elektroniczne, które pozwalają kontrolować przepływ prądu w obwodach elektrycznych. W katalogu rezystorów Panasonic możemy znaleźć elementy w różnych wariantach obudów: 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, 1812, 2012 oraz 2512, o typowych dla obwodów elektronicznych wartościach. Przystosowane do montażu powierzchniowego SMD komponenty występują w kilku wariantach mocy, od 50mW do 3W. Poza tym rezystory zgodne są z normą AEC Q200.

Rezystor thick film o mocy 0,5W.

Rezystory Panasonic w TME

 

Kondensatory

Kondensator hybrydowy o pojemności 39µF.

W ofercie TME znajdują się również kondensatory, czyli podstawowe elementy elektroniczne przeznaczone do gromadzenia energii. Panasonic dostarcza kilka typów tych elementów, między innymi: kondensatory polimerowe i hybrydowe przeznaczone do montażu SMD oraz THT, kondensatory elektrolityczne o określonej polaryzacji oraz elementy o konstrukcji foliowej. Kondensatory te mogą pracować przy różnych wartościach napięcia, od 2V DC do aż 2000V DC, poza tym charakteryzują się różną wartością pojemności z zakresu od 0,1nF do 22mF. Podobnie jak rezystory, elementy pojemnościowe zgodne są z normą AEC Q200 oraz występują w różnych wariantach obudów, dzięki czemu można dobrać kondensator idealnie do projektowanego rozwiązania.

Wybór kondensatorów marki Panasonic

 

Dławiki

Kolejną grupą bazowych elementów biernych oferowanych przez Panasonic są dławiki. Służą one do filtracji sygnałów oraz (w niektórych przypadkach) do magazynowania energii. W katalogu TME dostępna jest szeroka gama tego typu elementów japońskiego producenta. Przeznaczone do montażu powierzchniowego SMD dławiki charakteryzują się indukcyjnością z zakresu od 0,33H do 0,1mH, natomiast ich prąd pracy wynosi od 1,7A do 56,7A. Drutowe dławiki Panasonic zgodne są z normą AEC Q200, a ich tolerancja wynosi +/-20%.

Dławiki marki Panasonic w katalogu TME

 

Zastosowanie elementów Power Supply od Panasonic

Oczywistym zastosowaniem elementów Power Supply są układy zasilania. Jak wskazuje producent, rezystory, kondensatory oraz dławiki Panasonic sprawdzą się idealnie w przetwornicach napięcia DC/DC, służących do konwersji napięcia stałego z jednego poziomu na inny. Dzięki szerokiej gamie komponentów, tego typu urządzenia można projektować na wiele sposobów, zależnie od konkretnych wymagań danej aplikacji. Dysponując informacjami o napięciu zasilania, oczekiwanym napięciu na wyjściu, maksymalnej wartości natężenia prądu przepływającego przez przetwornicę, ale też jej sprawności, można bez problemu dobrać odpowiednie elementy z oferty firmy Panasonic. Co już zostało wspomniane, elementy japońskiego producenta pozwalają znacząco ograniczyć przestrzeń niezbędną do wykonania układu, co ma ogromne znaczenie w przypadku urządzeń wykorzystywanych w wielu aplikacjach przemysłowych oraz użytkowych, gdzie miniaturyzacja stanowi priorytet. Jednocześnie wysoka jakość i niezawodność elementów Panasonic pozwalają wydłużyć żywotność układów, co z kolei pozwala ograniczyć koszty i nakład prac wykonywanych przez serwisantów i specjalistów utrzymania ruchu.

Omówione elementy bierne to jedynie fragment całego asortymentu oferowanego przez japońskiego giganta. W katalogu TME znaleźć można jeszcze szeroki wybór produktów dla automatyki. Są to m.in. różnego typu czujniki (fotoelektryczne, indukcyjne, światłowodowe i inne), systemy regulacji i sterowania (wyłączniki, liczniki czy sterowniki PLC), a także silniki elektryczne. Podobnie jak w przypadku elementów biernych, przy produktach z zakresu automatyki producent zadbał o jakość i precyzję swoich rozwiązań, co gwarantuje, że elementy te sprostają wygórowanym wymaganiom branży przemysłowej.


NOWE STACJE LUTOWNICZE JBC
Technologia stacji lutowniczych rozwija się wraz z miniaturyzacją urządzeń i komponentów. Współczesne, profesjonalne wyposażenie stanowisk serwisowych czy laboratoriów, w których ręcznie wytwarza się obwody elektroniczne, odznacza się funkcjonalnością daleko wykraczającą poza możliwości „klasycznych” narzędzi.

GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO
Dawno już minęły czasy, kiedy znakiem rozpoznawczym graczy był przetarty, zakurzony pecet z obudową trzymającą się dzięki czterem różnym śrubkom i kawałkowi sznurka. Dzisiaj atrybutem pasjonata jest efektowny sprzęt i jeszcze efektowniejsze stanowisko.

POWER SUPPLY OD PANASONIC - PRZEGLĄD ROZWIĄZAŃ
Choć we współczesnym świecie podstawowe elementy elektroniczne takie jak rezystory, kondensatory czy dławiki często pozostają w cieniu wszechobecnych mikroprocesorów, to właśnie te pozornie błahe komponenty stanowią bazę, bez której żaden zaawansowany system elektroniczny nie mógłby istnieć. To właśnie dzięki tym elementom realizowane są podstawowe zadania i funkcje obwodów elektronicznych.

PRZEWODY KOMPENSACYJNE HELUKABEL DO TERMOPAR
W ofercie TME pojawiły się przewody kompensacyjne do termopar znanego i cenionego producenta, marki HELUKABEL. Jest to firma dostarczająca rozmaite artykuły służące do tworzenia profesjonalnych połączeń w przemysłowych standardach jakości i trwałości – od zasilania aż po nowoczesną komunikację cyfrową.

OKABLOWANIE PRZEMYSŁOWE, SYGNAŁOWE I NIE TYLKO
Użycie właściwego okablowania decyduje o jakości końcowego efektu w każdej aplikacji: od realizowania przyłączy dla elektronarzędzi, po wykonywanie złożonych instalacji z dziedziny automatyki przemysłowej. TKD dba o dostarczanie rozwiązań dopasowanych do specyficznych wymagań z najróżniejszych dziedzin...

PRZEMYSŁOWE PRZEWODY TELEINFORMATYCZNE OD HELUKABEL
Marka HELUKABEL należy do rozpoznawalnych dostawców wysokiej jakości przewodów o zróżnicowanym przeznaczeniu. Trzon oferty producenta stanowią kable do zastosowań profesjonalnych, a co za tym idzie również – przemysłowych.

OSCYLOSKOPY TELEDYNE LECROY Z SERII WAVESURFER 3000Z
Oscyloskopy firmy Teledyne Lecroy z serii WaveSurfer 3000Z to 4 kanałowe urządzenia zaprojektowane do sprawnego diagnozowania i analizowania obwodów elektronicznych – na etapie ich prototypowania, jak i serwisowania. Zaawansowana funkcjonalność idzie tu w parze z prostotą obsługi, którą osiągniętą dzięki wykorzystaniu dotykowego interfejsu MAUI.

ELEMENTY STACJI ŁADOWANIA EV OD MARKI PANASONIC
Infrastruktura budowana na potrzeby pojazdów elektrycznych obejmuje przede wszystkim stacje ładowania. Ponieważ są to urządzenia ściśle ustandaryzowane, wielu wytwórców z dziedziny elektrotechniki podejmuje się ich wytwarzania. Pomagają w tym prestiżowi dostawcy komponentów elektronicznych, tacy jak Panasonic, którzy oferują wysokiej klasy elementy i podzespoły przystosowane do takich właśnie aplikacji.

PRZEWODY Z RODZINY ECOGEN® MARKI ALPHA WIRE
Przez lata jedną z największych bolączek automatyki i przemysłu był ich wpływ na wzmożoną produkcję szkodliwych dla środowiska materiałów. Do tej pory każda modernizacja instalacji elektrycznej w mniejszym lub większym stopniu wiązała się z wytwarzaniem trudnych do utylizacji odpadów. Ale to już przeszłość.

NOWE UNIWERSALNE OBUDOWY SERII ZP OD KRADEX
KRADEX to polski producent obudów z tworzyw sztucznych, który rozpoczął działalność w 1985 roku. Od swoich początków firma kładzie nacisk na rozwój procesów produkcyjnych, dobór surowców, a także unowocześnianie zaplecza technicznego.

MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DOWN OD POLOLU
W ofercie TME pojawiły się miniaturowe przetwornice DC-DC o stałym napięciu wyjściowym (dostępne w wersjach od 3,3V do 15V DC). Artykuły te pochodzą z portfolio amerykańskiej marki Pololu.

MOŻLIWOŚCI I FUNKCJE ZASILACZY SPE MARKI OWON
Wybór zasilacza laboratoryjnego może się okazać trudnym zadaniem. Zwłaszcza, jeżeli poszukujemy kompaktowego urządzenia o szerokiej funkcjonalności, a jednocześnie mieszczącego się w określonym budżecie. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na ofertę marki OWON.

Interesting video


GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3

Firma tygodnia

BALLUFF


Spis firm


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.Kalendarz
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813