Spis firm
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

Digi-Key Electronics
 

AERS

25.07.2024 0:07:30
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38

BELDEN I ALPHA WIRE – ROZWIĄZANIA KABLOWE DLA WYMAGAJĄCYCH
Niezwykle bogate doświadczenie, najwyższa jakość produktów oraz zadowolenie klientów na całym świecie pozwalają stwierdzić, że Belden oraz AlphaWire to najwyższa światowa półka jeśli chodzi o rozwiązania kablowe, przesyłowe czy technologię łączności.

Wykorzystywane do najtrudniejszych zastosowań spełniają wszelkie wymagania klientów, a innowacyjne rozwiązania pokazują wyższość nad konkurencją. Aby przekonać się o doskonałości tych rozwiązań warto postawić na przedstawione produkty, a później cieszyć się z wielu lat bezawaryjnej pracy instalacji. Przewody ThermoThin i SpaceMaker to rozwiązania, które nie tylko zapewnią bezawaryjną prace, ale także pozwolą zaoszczędzić cenną przestrzeń.

Rozwiązania kablowe dla przemysłu

Belden i Alpha Wire, czyli rozwiązania kablowe najwyższej jakości

Mówiąc o innowacyjnym podejściu do produkcji okablowania przemysłowego od razu nasuwa się producent należący do ścisłej światowej czołówki – firma Belden. Bardzo istotną częścią portfolio firmy jest marka Alpha Wire, która dostarcza szeroki wybór okablowania wysokiej wytrzymałości.

Belden to obecnie światowy gigant w zakresie produkcji akcesoriów sieciowych, połączeniowych oraz okablowania. Założona w 1902 roku amerykańska firma działa na terenie obu Ameryk, w Europie, Afryce, na bliskim wschodzie czy w Azji. Belden dzięki zaawansowanemu know how w zakresie infrastruktury sieciowej odpowiada na najbardziej wymagające potrzeby inwestorów.

Alpha Wire to firma z niewiele mniejszym bagażem doświadczeń, ponieważ na amerykańskim rynku dostarcza ona swoje produkty już od 1922 roku. Alpha Wire dysponuje szerokim portfolio produktów wykorzystywanych powszechnie w obszarach przemysłu, medycyny czy nawet lotnictwa i obrony.

Wysoka jakość oferowanych produktów jest najlepszą reklamą dla opisywanych przedsiębiorstw, a zaufanie poparte ponad stuletnim funkcjonowaniem na największych światowych rynkach potwierdza stawianą tezę.

Kable SpaceMaker - innowacyjna technologia Belden

Belden podążając za bieżącymi trendami i wychodząc naprzeciw potrzebom nadmiernie okablowanych fabryk stworzyła niezwykle interesujący produkt, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Co w nim takiego interesującego? Jak wiadomo, przemyślane i zwarte instalacje elektryczne pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, jak również pieniądze - im dłuższy przewód, tym większe koszty instalacji i użytkowania. Nowość oferowana przez producenta, czyli kabel SpaceMaker to rozwiązanie, które rozwiązuje powyższe kwestie. Przy zachowaniu takiej samej wydajności i wysokiej wytrzymałości, produkt posiada znacznie mniejsze gabaryty, będąc przy tym bardziej elastycznym. Zgodnie z danymi producenta powierzchnia SpaceMaker’a stanowi jedynie połowę tradycyjnego rozwiązania oferowanego przez konkurencję, a zastosowanie autorskiej technologii splotów pozwoliło na osiągnięcie promienia zgięcia kabla nawet o 74% większego niż dotychczas dostępne na rynku produkty. Odnosząc się do wymagań podyktowanych ograniczoną przestrzenią w zakładzie produkcyjnym – zastosowanie kabli firmy Belden pozwala na zastąpienie rozległych instalacji znacznie mniejszymi i bardziej elastycznymi. Szafa rozdzielcza czy przewody doprowadzone do maszyny mogą być zatem odpowiednio ułożone, nie zajmując przy tym cennego miejsca.

Przewody montażowe Belden

Jeśli przytoczone powyżej liczby nie są wystarczającym, warto zdać sobie również sprawę, że linia SpaceMaker zawiera wzmocnione rozwiązania wielożyłowe i wieloparowe typu AWM, a przeprowadzone przez producenta testy dowodzą wytrzymałości kabli nawet na milion cykli zginania. Belden oferuje przy tym dziesięcioletnią gwarancję. SpaceMaker spełnia rygorystyczne wymagania standardów elektrycznych dla maszyn przemysłowych zgodnie z NFPA 79. Instalacja wykonana z kabli tej serii przystosowana jest do pracy w najtrudniejszych przemysłowych warunkach.

Belden wsłuchując się w feedback klientów, rozszerzył też portfolio o szereg nowych, najbardziej pożądanych rozmiarów, proponując przy tym opcję ekranowaną bądź nieekranowaną.

Oferta firmy Belden w TME i kluczowe cechy produktów

W katalogu TME znajdziemy szereg rozwiązań opatrzonych logo Belden. Chcąc opisać najważniejsze cechy asortymentu, warto zacząć od bezpieczeństwa użytkowania. Jest to bowiem kluczowy parametr dopuszczający na rynek rozwiązania kablowe. Wszystkie produkty posiadają niezbędne certyfikaty świadczące o spełnieniu rygorystycznych norm jakościowych. Szeroki zakres temperatur (od -70°C do nawet 200°C) pozwala na wykorzystanie okablowania w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Dostępny asortyment pozwala na dobór odpowiedniej średnicy żył w zakresie 16÷28AWG. Ze względu na parametry napięciowe, w jakich przyjdzie pracować instalacji, oferta marki Belden w TME obejmuje rozwiązania odpowiednie dla 300V oraz 600V. Materiałem wykorzystanym jako izolacja przewodu jest sprawdzony i odporny na czynniki zewnętrzne tetrafluoroetylen (TFE).

Przykładem rozwiązania dostępnego w katalogu TME może być przewód montażowy o numerze katalogowym 83001 0021000. Wykonany w postaci linki miedzianej, posrebrzanej przewód nadaje się do pracy w pełnym zakresie temperatur, tj. -70÷200°C. Nie jest on ekranowany, a zgodność z normami: MIL-W-16878/4; UL 1213 oraz VW-1 świadczy o wysokim standardzie bezpieczeństwa. Rozwiązanie nadaje się do pracy przy napięciu znamionowym 600V. W tym przypadku izolacja przewodu wykonana jest w kolorze czerwonym. Barwa izolacji pozwala na intuicyjne odróżnienie kabli stosowanych w poszczególnych obwodach instalacji.

Przewód 83001 0021000 marki Belden

Niezwykła wytrzymałość ukryta w niepozornej konstrukcji Alpha Wire

Alpha Wire również posiada w swojej ofercie rozwiązania niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie znacznie mniejsze niż dostępne na rynku. Jednym z nich jest niezwykle popularny kabel ThermoThin. Specjalnie zaprojektowany na potrzeby przemysłu naftowego oraz wojskowego ThermoThin jest przystosowany do pracy w ekstremalnych temperaturach, tj. od -150°C do nawet +300°C. Analogicznie do rozwiązania Belden, Alpha Wire kieruje się ideą miniaturyzacji. W związku z tym klient może liczyć na średnicę produktu zmniejszoną nawet o 35% w stosunku do klasycznych rozwiązań z PTFE. Ponadto, zgodnie z kartą techniczną ThermoThin to rozwiązanie odporne na słońce, wpływ wody czy chemikaliów. Taka charakterystyka produktu daje ogromne możliwości zastosowania w wielu agresywnych środowiskach przemysłowych, w tym przemysłu ciężkiego.

Oferta przewodów ThermoThin od Alpha Wire

Przewód ThermoThin R2632-BL001

W zależności od potrzeb klienta, przewody mogą być wykonane w postaci drutu lub linki miedzianej, niklowanej. Jako materiał izolacyjny wykorzystano fluoropolimery ECA lub teflon PFA. Szeroki wachlarz dostępnych średnic żyły – od 16 do 36AWG pozwoli na wybranie odpowiedniego rozwiązania do każdego zastosowania. W katalogu Alpha Wire na stronie TME znajdziemy pozycje zgodne z normą UL11905.

Jednym z produktów serii Alpha Wire TermoThin jest kabel 2632-BL001. Przewód ten o średnicy żyły 32AWG wykonany jest w postaci drutu miedzianego niklowanego. Dzięki wytrzymałości na temperaturę od -150 do +300°C wykorzystamy go do najtrudniejszych zastosowań. Przystosowany do pracy pod napięciem 600V zaizolowany jest odporną powłoką izolacyjną z PFA.

Mniejszy nie zawsze znaczy gorszy

Duże maszyny przemysłowe wymagają rozbudowanej instalacji elektrycznej, której serce zlokalizowane jest w szafie sterowniczej. Mnogość komponentów odpowiedzialnych za zabezpieczenie drogiego sprzętu na wypadek przepięcia, zwarcia lub innej awarii elektrycznej, opomiarowanie czy zasilanie awaryjne to elementy niezbędne do prawidłowej i bezpiecznej pracy. Zgodny z obowiązującymi przepisami, a jednocześnie przemyślany i wygodny dla użytkownika projekt szafy elektrycznej często okazuje się nie lada wyzwaniem dla inżyniera odpowiedzialnego za projekt. Jak bowiem pomieścić mnóstwo przewodów w relatywnie niewielkiej przestrzeni, zachowując przy tym ład i ergonomię użytkowania? Zaprezentowane powyżej rozwiązania stanowią odpowiedź na te potrzeby, a przy ich wykorzystaniu nawet rozbudowana instalacja elektryczna może być wykonana w sposób schludny i przyjazny dla użytkownika.


KOMPUTERY RASPBERRY PI JUŻ OFICJALNIE W KATALOGU TME

KONTROLKI I SYGNALIZATORY MARKI SIGNAL-CONSTRUCT
Przyciski i kontrolki stanowią najbardziej podstawowe elementy interfejsu wielu urządzeń od maszyn przemysłowych po sprzęt konsumencki. Występują w szerokiej palecie formatów, rozmiarów i specyfikacji elektrycznych, które można znaleźć w naszym katalogu.

BELDEN I ALPHA WIRE – ROZWIĄZANIA KABLOWE DLA WYMAGAJĄCYCH
Niezwykle bogate doświadczenie, najwyższa jakość produktów oraz zadowolenie klientów na całym świecie pozwalają stwierdzić, że Belden oraz AlphaWire to najwyższa światowa półka jeśli chodzi o rozwiązania kablowe, przesyłowe czy technologię łączności.

MINIATUROWY WYŚWIETLACZ OLED OD RAYSTAR
Wyświetlacze OLED, które przed dwoma dekadami zrewolucjonizowały rynek optoelektroniki, podlegają ciągłej ewolucji. Z jednej strony poprawiają się ich parametry elektryczne oraz żywotność, z drugiej zaś – nadal podlegają miniaturyzacji.

CZUJNIKI I MIERNIKI OD MURATA – PRECYZJA I NIEZAWODNOŚĆ
W urządzeniach elektronicznych jedną z kluczowych ról odgrywają różnego rodzaju czujniki. To one stanowią kluczowy element w monitorowaniu, zbieraniu danych i wspieraniu inteligentnych systemów, które zmieniły funkcjonowanie dzisiejszego świata.

PLATFORMA TECH MASTER EVENT
Masz projekty, które chciał(a)byś pokazać światu? Szukasz innowacyjnej i kreatywnej platformy, która Ci to umożliwi? Strona Tech Master Event to strzał w dziesiątkę! Idealnie nadaje się dla adeptów i adeptek świata technologii, którzy uwielbiają eksperymentować i tworzyć.

NOWE STACJE LUTOWNICZE JBC
Technologia stacji lutowniczych rozwija się wraz z miniaturyzacją urządzeń i komponentów. Współczesne, profesjonalne wyposażenie stanowisk serwisowych czy laboratoriów, w których ręcznie wytwarza się obwody elektroniczne, odznacza się funkcjonalnością daleko wykraczającą poza możliwości „klasycznych” narzędzi.

GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO
Dawno już minęły czasy, kiedy znakiem rozpoznawczym graczy był przetarty, zakurzony pecet z obudową trzymającą się dzięki czterem różnym śrubkom i kawałkowi sznurka. Dzisiaj atrybutem pasjonata jest efektowny sprzęt i jeszcze efektowniejsze stanowisko.

POWER SUPPLY OD PANASONIC - PRZEGLĄD ROZWIĄZAŃ
Choć we współczesnym świecie podstawowe elementy elektroniczne takie jak rezystory, kondensatory czy dławiki często pozostają w cieniu wszechobecnych mikroprocesorów, to właśnie te pozornie błahe komponenty stanowią bazę, bez której żaden zaawansowany system elektroniczny nie mógłby istnieć. To właśnie dzięki tym elementom realizowane są podstawowe zadania i funkcje obwodów elektronicznych.

PRZEWODY KOMPENSACYJNE HELUKABEL DO TERMOPAR
W ofercie TME pojawiły się przewody kompensacyjne do termopar znanego i cenionego producenta, marki HELUKABEL. Jest to firma dostarczająca rozmaite artykuły służące do tworzenia profesjonalnych połączeń w przemysłowych standardach jakości i trwałości – od zasilania aż po nowoczesną komunikację cyfrową.

OKABLOWANIE PRZEMYSŁOWE, SYGNAŁOWE I NIE TYLKO
Użycie właściwego okablowania decyduje o jakości końcowego efektu w każdej aplikacji: od realizowania przyłączy dla elektronarzędzi, po wykonywanie złożonych instalacji z dziedziny automatyki przemysłowej. TKD dba o dostarczanie rozwiązań dopasowanych do specyficznych wymagań z najróżniejszych dziedzin...

PRZEMYSŁOWE PRZEWODY TELEINFORMATYCZNE OD HELUKABEL
Marka HELUKABEL należy do rozpoznawalnych dostawców wysokiej jakości przewodów o zróżnicowanym przeznaczeniu. Trzon oferty producenta stanowią kable do zastosowań profesjonalnych, a co za tym idzie również – przemysłowych.

Interesting video


GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3

Firma tygodnia

BALLUFF


Spis firm


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.Kalendarz
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813